A zkusil jsi ti ňoumo kliknout na konkrétní cestu? Asi ne, viď. Kdybys to totiž udělal, zjistil bys, že k jednotlivým cestám můžeš přidávat komentáře, ale i přelezy. Komtáře k cestám byly od Bohouše převzaty sakum prdum všechny a jsou tam.
Je mi jasný, že Vám co jste byli zvyklí na perfektní databázi Bohouše, se může tato nová společná databáze zdát horší, ale nemyslím si to. Je prostě jiná. Vylepšení se ještě budou dostavovat. Například přibyde statistika databáze (nejvíce komentované cesty, oblasti, nové cesty, komentáře, cesty s nejvícee přelezy atd.)
Námětům z publika se samozřejmě nebráníme.
moje výhrady:
1. komentáře se ukazují pouze v délce asi 20 slov, zbytek se mi nedaří prohlédnout.
2. nejsou vidět "hvězdičky" ohodnocení cesty.
3. chybí stručný komentář k oblasti
4. není možno měnit původní komentáře
a vůbec předpokládám, že je to jen pracovní verze, a že se mouchy odchytají
ad 1) hmm to byla chyba jak brno, ale uz je to opraveno.
ad 2) pracuje se na tom
ad 3) nechte se prekvapit
ad 4) to asi ani nepude. nevidm to jako nutne. Ba spis naopak. kdyz neco napisu, tak jsem to tak snad myslel ne? tak jakypak meneni. Muzu pripsat klidne novy kmentar.
Jeste chci pripomenout, ze vse bude propojeno s kreslenzmi pruvodci, takze nejen slovni popis ale i nakres steny na pouhe kliknuti. Vse se ocekava v roce 2009.
Zapsal: JirkaS, 13:13:50 20.11.2001
připomínka
U cest jsem nenašel uvedené autory prvovýstupů (občas to docela pomůže při odhadování charakteru cesty, mě osobně na písku).Jinak velmi pěkná databáze.
1. V Combo boxu Poloha dat do predvyberu na prvni misto CR (nebo to tam dat jako implicitni hodnotu)
2. Provest redukci oblasti. Vim ze to bude bolet a ze to bude pracne, ale mit v db. jako samostatne oblasti "Jizerske hory" a "Jizerky", "Broumovske steny" a "Broumovské steny" mi prijde ponekud nedotazene.
3. Oblasti "Havran", "Cisarske udoli", "Vajoletky u Krizan", "Krkavci skaly" a "Horni skaly" dat vsechny pod hlavicku "Luzicke hory".
Nevím, proč jste předělali klasifikaci na pískařskou. Tady nemá tradici, nikdy se tady neužívala a není ani ve starých či nových průvodcích. Oficiálně tady neplatí ani JPK (ani pískovcová pravidla). Tak proč?
Doporučuji ji změnit na původní (UIAA).
Poslušně hlásím že klasifikace na Moravských pískovcích a Žďárskcýh vrších je oprave.
S abecedou jsou vzdy trable, ale asi s tím nic udělat nepude.
Otasi:
ad1) CR delim do kraju
ad2) No, jo to je potreba jako sul. Jen na to vzit cas. Nechcete nam s tim nekdo pomoct? Dal bych vam prava.
ad3) to je moc slozity, ale uvidime.
Panům Honzovi a Pavlovi:
Honzo, nepochopil jsem proč zmiňuješ Ždárské vrchy. Tam se (samozřejmě) používá UIAA klasifikace a v databázi je tak také (samozřejmě) uvedena. Tak o co jde?
Pavle, nechci diskutovat o tom, která stupnice je lepší nebo přehlednější. Ale tvrdit, že nemá tradici, nikdy se tady neužívala a oficiálně tady neplatí ani pískovcová pravidla je výsměch, ignorance nebo jenom Tvoje neznalost?
Několik faktů:
- Lezení v čechách začalo a dlouho se odehrávalo JENOM na pískovcích. A zde se používala a stále používá pískařská klasifikace.
- Češi - konkrétně Joska Smítka - zavedli jako první do této klasifikace "písmenka". Tolik k tradici.
- Dlouhou dobu (asi 60 let) se v čechách skutečně lezlo jenom na písku (a s písk. klasifikací). Vše ostatní bylo degradováno do pozice "cvičných skal".
- Ve všech (nebo alespoň 99,999%) vrcholových knížkách na pískovcích je uvedena pískovcová klasifikace.
- V naprosté většině pískovcových průvodců taky.
- Pískovcová pravidla platí! To že nejsou mnohdy dodržována je jiná věc. Ale některé VK (třeba ta Ádrovská) je střeží docela svědomitě.
Čím více argumentů jsem napsal, tím více mám dojem, že to byl od Pavla jen vtípek. Nebo je fakt možný, že by někdo takové základní věci neznal?
Zdá se, že se to tady velmi dynamicky mění a že Honza viděl něco jiného než já a co se tyče Pavla jsem si nevšiml, že se jedná o MORAVSKÉ pískovce.
Tak se omlouvám za tu přednášku.
Zdá se, že se to tady velmi dynamicky mění a že Honza viděl něco jiného než já a co se tyče Pavla jsem si nevšiml, že se jedná o MORAVSKÉ pískovce.
Tak se omlouvám za tu přednášku.
Databáze cest se úspěšně plní novýma cestama, ale komentářů tam moc není. Tak tam lidi pište! Na climbing.de jsou komentáře k cestám a odpovědi na ně občas docela zajímavé.
Hope, ve starší verzi databáze byl vidět počet komentářů, to asi bylo lepší než teď, kdy musím každou cestu rozkliknout, abych se dověděl, že komentář není. Další možnost je seznam nových komentářů...
Zapsal: David, 09:01:13 22.11.2001
zpomaleni
Hmm, lepsi by to bylo, ale mam strach ze by zobrazovani komentaru ke kazde cesta vypis cest zpomalovalo. Ale nove komentare budou v pripravovanych statistikach zahrnuty.
Mňo, tak jaká se tady kvůli ňoumovi rozpředla podnětná diskuze, která to všecko snad popožene vejš! Tj. především díkes ňoumovi Daliborovi, že to roztočil, no a pak taky samozřejmě Hopovi a celýmu tomu týmu díkes, že neumdlévá a snaží se to dostat to stavu přijatelný dokonalosti. Teda upřímně řečeno, já kdybych si tuhle diskusi nepřečetl, tak bych taky spoustu vychytávek serveru neodhalil. Tj. prosimvás, vemte na paměť, že ten server by měl být dělaný i pro nás ňoumy!
Moje otázka je – Co je pro uživatele databáze důležitější, aby viděl datum uložení nebo datum vzniku cesty?
Datum vzniku cesty, je vodítko pro lidi, jež se chtějí dozvědět o dané oblasti. Co nového vzniklo v dané oblasti a není v průvodcích.
Autora by to mělo motivovat k možnosti dát vědět o nové cestě vědět, aby se co nejdříve lezla.
Pak i komentáře k cestě (klasifikace a jiné poznámky) budou k prospěchu všem.
Například : pro lezce chtivé lezení nových cest
pro VK která leckdy rozhoduje, aniž cestu zná neřeknu-li, že ji má přelezenou.