LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezecký průvodce Černá skála22.10.2015
Ahoj, jsou někde zakreslené cesty na Černé skále u Řevnic? Díky.

 Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři21.10.2015
Další skvělé video od Máry na zamyšlení ⚠
Tentokrat rozebírá bezpečnost na umělých stěnách a začínají lezce. Stojí za shlédnutí.

 Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři21.10.2015
co je to za exhibicionistu? :)
  Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři21.10.2015
konečně se objevil někdo, kdo vysvětlí základní techniku běžným lidem... je to borec, který dělá max
  Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři24.10.2015
TO JE ÚLET!!!!!!!
 prudivej týpek21.10.2015
Jestli to má bejt reklama na instruktorský služby, tak bych si jako potenciální klient řekl sakra, t
 Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři21.10.2015
na konci už chybí jen:
Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů.
A jestli se m
  Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři21.10.2015
Mohlo se mu urvat chyt nebo noha ... :-D ten je moooc (možná na perníku - podle vyjadřování a gestik
   Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři21.10.2015
Neverim, to je co za traged.

    Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři22.10.2015
tak to je dooooobrej ulet, jeste, ze tam neni hudba z rockyho... to by tomu sluselo vic. A kdyz uz j
 Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři21.10.2015
Jsem to ani nedokoukal...
  Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři21.10.2015
A proc je na videu s jistitkem polonahej, chapu borce co drti 8 pod stropem ale na videu...
   Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři22.10.2015
ja nechapu ani polonahe borce co drti 8 pod stropem... jo kdyby drtili 9+ :)
 Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři21.10.2015
Dobrý máčo.. Ach ty sociální sítě a kanály..
  Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři21.10.2015
Nejvíc je to jak jak má video z jeho začátků na stránský, kde jestli je pravda to co dělal tak to má
   Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři22.10.2015
Na které konkrétně narážíš? Sledovat dlouhé minuty jak polonahý chlap bouldruje se mi fakt nechce.
 Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři21.10.2015
Nevěřím že tohle někdo myslí vážně...
 Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři21.10.2015
Je mi ho kluka líto. Nejdřív jsem taky nevěřícně koukal a přemýšlel, jestli je to parodie, nebo myšl
  Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři22.10.2015
To nebylo pokračování Sherpasody?
   Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři22.10.2015
:-):-):-)
 Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři22.10.2015
Takovato sdeleni bych cekal od v lezecke obci etablovane osobnosti. Nasi lezeckou scenu pomerne sled
  Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři22.10.2015
tak to lezeckou scénu asi moc nesleduješ, protože borec leze už tři roky :)
   Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři22.10.2015
ale uz ma papiiiiir, ze je zkuseny lezec, nothing else matters
   Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři22.10.2015
Vauuuuu!!!!! On leze uz cele 3 roky. Tak to se kaju a omlouvam se, ze jsem takoveho zkuseneho a vyko
   Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři22.10.2015
"Doufám, že o lezení není otázky, kterou bych vám nedokázal zodpovědět..."

 Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři22.10.2015
zpětná vazba:
Video jsem sledoval asi 10 vteřin. Pak jsem každou minutu sledoval asi 2 vteřin
 Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři22.10.2015
Lada Hruska ceskeho lezeni
  Re: Horolezecké stěny - Přemek Podlaha22.10.2015
Dost mi to připomnělo Partičku, jak R. Genzer paroduje Přemka Podlahu...
Tak bacha při jištěn
 Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři22.10.2015
hádám, že jeho logopedický problém, psychologii naprosto postrádající přístup v udílení rad, víc jak
  Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři22.10.2015
Není to na těch stěnách moc oklouzaný? Když tam chodí tolik lidí? Ještě jsem tam nebyl, ale kámoš ř
   Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři23.10.2015
Hlavně nechoďte na Hudy, tam je moc lidí, běžte radši boulderovat na Stránskou.
    Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři23.10.2015
keď forma víťazí nad obsahom...
 Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři23.10.2015
Inu tvrda konkurence pro Kubu T :-D
  Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři23.10.2015
no to pozor, v narcismu sice jo, ale po věcný stránce mívá (občas) kubův projev dost slušnou úroveň.
   Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři23.10.2015
Co ty na to kubo :)
   Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři24.10.2015
Obcas... Bohuzel, na par vecnych pravdivych vyroku pripada v podani KT kupa nesmylneho, ale o sve pr
 Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři24.10.2015
Díky všem, za připomínky k mým videům. Sice začínám a má videa nejsou dokonolá, jak bych si přál, al
 Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři24.10.2015
Díky všem, za připomínky k mým videům. Sice začínám a má videa nejsou dokonolá, jak bych si přál, al
  Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři24.10.2015
To je fajn, ze to beres sportovne, sice je Tve video usmevne a asi každý zkusenejsi lezec to zna a ř
   Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři25.10.2015
že by proto, že celých 8+ minut kamera snímá jen jeho? :-))
btw: navážení to být nemusí a i k
   Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři25.10.2015
Díky :). Sice možná nyní mé video se nedostane k věd-čině diváků, ke kterým je toto video směřováno,
   Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři25.10.2015
Díky :). Sice možná nyní mé video se nedostane k věd-čině diváků, ke kterým je toto video směřováno,
    Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři25.10.2015
Jestli to fakt myslíš s osolovoáním veřejnosti vážně, zjisti si nejdřív něco o Dunning Kruger efektu
    Re: Horolezecké stěny - začátečníci a rádoby instruktoři25.10.2015
nauč se hlavně česky

 polatky arco19.10.2015
Ahoj. Na kolik vyjdou poplatky kdyz se jede z cech do arca? Cca. Dalnice rakousko, nebo je lepsi jetpres nemecko? Brenner? A kolik za dalnice v italii? Diky
 Re: polatky arco19.10.2015
Rakouská dálnička + brenner 8,5€ + Itálie dálnice cca 10€ vše v jednom směru.
 Re: polatky arco19.10.2015
1y Rakouska dalnicka 9 eček, 2x brener 8,5 eček, 2x italie dalnice 12-13 ecek.

 Skialpové tůry Bormio19.10.2015
Ahoj,
poradíte nějaké skialpové tůry v Bormiu ? Budeme ubytovaní na Bormio 2000. 
 Re: Skialpové tůry Bormio - kratší19.10.2015
Kdysi jsme šli přes Sobrettu z vršku Bormia do Kateřiny
 Re: Skialpové tůry Bormio20.10.2015
treba dojet autem do cateriny a vyslapnout si kolem chaty forni a udolim cedec na chatu pizzini, pek

 Camera lost in Verdon19.10.2015
Camera lost in Verdon
Beginning of October we found a Canon Camera from Czech Climbers at the Belvedere Carelle in Verdon.
Hope to find the climbers via this forum to give it back.
Please be prepared to sent a foto from you for identi

 Životní/úrazové pojištění17.10.2015
Ahoj! Shánim životní/úrazové pojištění, který by krylo i lezení, bez hor se obejdu, stačilo by mi skálolezení, pokud to nějaká pojišťovna rozlišuje. Nějaký zkušenosti a návrhy? Díky
 Re: Životní/úrazové pojištění18.10.2015
Skalolezectvo je rizikovy sport, takze najst nejaky rozdiel medzi ZP poistenim na hory a na iba ska
  Re: Životní/úrazové pojištění22.10.2015
Ale to je pojištění invalidity, trvalých následků, ne životní ani úrazové...
 Re: Životní/úrazové pojištění19.10.2015
zdar, ZP od Kooperativy (nevim jestli vsechny druhy) lezeni zahrnuji (jak skalky, tak hory).
  Re: Životní/úrazové pojištění19.10.2015
Ahoj, UNIQA ho taky nabizi a melo by kryt lezeni (ne jako obzivu) do 5000metru a ne expedice. Tedy v
   Re: Životní/úrazové pojištění19.10.2015
Díky. V Kooperativě sem byl, zatím to vypadá, že je lezení kryté, respektive ani oni sami nenašli vy
    Re: Životní/úrazové pojištění19.10.2015
Měl jsem pojištění od Kooperativy na všechny rizikové sporty v horách a po úraze při lezení v horách
     Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
btw. pisete o poisteni zachrany na horach, alebo o zivotnom poisteni ?
      Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
Já to měl i jako životní, kdyby sem se zrakvil.To se naštěstí nestalo. Kooperativa to pojistí, to ne
       Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
Zrovna řeším životní pojištění přes Koop a pokud neděláš (horo)lezení profesionálně/závodně, tak j t
        Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
Přesně takhle mi to vysvětlili v Kooperativě taky, pojistný podmínky sem (celkem) poctivě přečetl a
         Re: Životní/úrazové pojištění22.10.2015
Rozdělení do rizikových skupin je v příloze č. 1 Zvláštních pojistných podmínek pro úrazové pojištěn
          Re: Životní/úrazové pojištění23.10.2015
Ano, tam se nic o lezení nepíše (pokud nejseš profík)
           Re: Životní/úrazové pojištění30.11.2015
Bacha na to, co se v pojišťovnickém slangu skrývá pod pojmem profík! V životním pojištění je to dost
    Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
kazda (teda skoro kazda ) poistovna positi aj rizikove sporty, otazka je, kolko je poistne ?
     Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
napr. Generali ma lezenie uplne vylucene. Ak sa priznas ze lezies poistne ti stupne niekolkonasobne.
      Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
Na toto je nejlepší Metlife. Mám u nich životní pojištění. Pojistí úplně všechno, jen je to pak troš
       Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
Ja si myslim, ze nejslepsi je Amway a Oriflame!
        Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
Jojo, hodnocení "nejlepší" bych se vyhýbal. Ale ja s Metlife mám dobré zkušenosti. S lezen
         Re: Životní/úrazové pojištění30.11.2015
Tome, nejsou letecké sporty pojištěné nějak jinak - povinně, když chceš mít pilotní průkaz? Měl jsem
       Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
niečo podobne som videl u Axy
 Re: Životní/úrazové pojištění30.11.2015
Dobrý den, když mi vaše požadavky napíšete do e-mailu jsem schopna vám vyhledat úrazové poijištění d
  Re: Životní/úrazové pojištění10.11.2018
Napiš to klidně sem. Ať si o tom uděláme obrázek.
Já, 36, lezec (občas i v horách - rozuměj j
   Re: Životní/úrazové pojištění12.11.2018
invaliditu úrazom by som riešil cez pripoistenie pre členov OeAV.
Hypotéka je na akú sumu/akú
 Re: Životní/úrazové pojištění10.11.2018
Zkusila bych se obrátit na Mutumutu -
 Re: Životní/úrazové pojištění10.11.2018
Zkusila bych se obrátit na Mutumutu -
 Re: Životní/úrazové pojištění10.11.2018
Zkusila bych se obrátit na Mutumutu -
 Eiger Nordwand17.10.2015
Zdravím,je tu někdo kdo by dokázal odpovědět na otázku kdo byl nejmladší ležet, který vylezl severní stěnou na Eiger?

diky borci :)
 Re: Eiger Nordwand18.10.2015
Ahoj, jestli ti to pomůže tak před časem (2007) tady na Lezci byl článek o dvou teenagerech

 CHKO Brdy - prosba15.10.2015
Zdar, sháním informace o lezení v Brdech a okolí. Podle nového zákona vznikne CHKO Brdy od nového roku na území končícího vojenského prostoru, ale i pod silnicí č. 19 mezi Rožmitálem a Spáleným Poříčím, kde jsou dva přírodní parky. Týká se to asi dvaceti

 Široká veža15.10.2015
Zdar,
je možno mimo sezonu přejít z Teryho chaty přes Přiečne sedlo ke Zbojnické s výstupem na Široků vežu?
Díky
 Re: Široká veža15.10.2015
Oficialne ne. Technicky ano.
  Re: Široká veža15.10.2015
A jak vlastně fungují v praxi zákazy TrNaPu? Zažil už někdo, že ho po kopcích honili a pokutovali ch
   Re: Široká veža15.10.2015
Ono je to spíš záležitost horských vůdců, kterým samostatní turisté berou chleba. Takže s klasickými
   Re: Široká veža15.10.2015
Já se setkal s buzerací vostrou dvakrát. Z toho jednou byl se zelenym panáčkem týpek (voják? fízl?)
    Re: Široká veža15.10.2015
fakt? A proč se tam teda našinec pořád tak cpe? Vždyť třeba z Brna je to do Tater dobrých 400km. Se
     Re: Široká veža15.10.2015
Tradice, malebný hory s křivolakým hřebenem, pivo drobet levnější než v Rakousku, nejbližší žulový h
     Re: Široká veža16.10.2015
1. tradice
2. neumíme německy a stydíme se za to
3. nikdo se nediví když se vegetuje n
      Re: Široká veža19.10.2015
... a pretoze je to slabych 370 km, a ked nechytis zapchu pod Strečnom, da sa to.
       Re: Široká veža19.10.2015
já to mám skoro 600. a taky hrdě přiznávám, že jsem byl letos na jedno odpoledne v tatrách zase po 1
      Re: Široká veža21.10.2015
ad 2) Konecne jsem pochopil pro do Tater nejezdime - je to tak
    Re: Široká veža17.10.2015
Kedy tam hliadkovali ? kolko rokov dozadu ?
 Re: Široká veža15.10.2015
A je to pěkný výlet, ani ne nadlouho :-) Řetězy po obou stranách Priéčného budou nejspíš pod sněhem,
 Re: Široká veža15.10.2015
Můžeš taky udělat přechod ze Sedielka na Priečne přes vrchol Širokej veže. Krásná lehká túra!
 Re: Široká veža15.10.2015
Určitě sebou mačky, cepín a základní jistící materiál. Nevim co za vystupy už máš za sebou, ale na s
  Re: Široká veža15.10.2015
   Re: Široká veža16.10.2015
Jojo, horský vůdce vyhodnotil podmínky - jedna kapsa prázdná, druhá vysypaná, jde se na tůru počas/n
  Re: Široká veža16.10.2015
No moc těch výstupů asi nebude s ohledem na tuhle diskusi:
 Re: Široká veža16.10.2015
Ahoj,

co si já pamatuju, tak z Teryho na Zbojandu právě můžeš, ale obráceně ne. Jinak
  Re: Široká veža17.10.2015
kedy ste a co vysvetlovali ? Priecne s. je uz par rokov obojsmerne, ci nie ?
   Re: Široká veža18.10.2015
Obousmerne je tusim posledni dva roky.
Radek
 Re: Široká veža20.10.2015
Pokud jdeš lézt víc než III UIAA, můžeš kde chceš. Vzhledem k tomu, že je na Široké veži spousta pěk
  Re: Široká veža21.10.2015
Belial : drobny doplnok od III.UIAA, alebo "...so stupňom ťažkosti horolezeckej klasifikácie v

 Mejcup 201514.10.2015
Zdar všem,
mám jen dotaz, nevíte někdo, kdy bude letošní MEJCUP 2015...info jsem nenašel žádné.Díky
 Re: Mejcup 201518.10.2015
Pridávam sa k otázke ? Vie niekto termín?
  Re: Mejcup 201518.10.2015
Bud organizatori chystaju prekvapenie a 20.rocnik pripravuju inkognito(optimisticky scenar), alebo s
   Re: Mejcup 201519.10.2015
Koluji tam-tamy, že v Brně není stěna kde udělat to finále Zdá se, že Mejcup dopdane stjně jako dryt
    Re: Mejcup 201520.10.2015
byla by to skoda. narozdil od drytoolu, kterej je pro par nadsencu, si na mejcupu zalezou zavodnici
    Re: Mejcup 201520.10.2015
tak to je pěknej trapas jesi nejsou oranizatoři schopní sehnat místo kde to udělat. stěnu přeci netř
     Re: Mejcup 201520.10.2015
Fleda ma vsak slusne nabity program a pokud si poradatele nezabukuji termin vcas, potom pesek.
      Re: Mejcup 201521.10.2015
no jasně, ale tak akce se koná už leta pořád dokola, jedna skončí a můžou plánovat termín další. v p
     Re: Mejcup 201520.10.2015
No jo, jsou to nemozny sracky, ti organizatori. Ostatne vsechny probehle a velmi uspesne rocniky jso
      Re: Mejcup 201521.10.2015
No vzhledem k tomu že je prakticky konec října a nic se zatím neví, tak si myslím že slavný 20-tý ro
       Re: Mejcup 201521.10.2015
Kritizovat a nadávat... ale hlavně ta samozřejmost, že na něco "mám nárok", že někdo má sn
       Re: Mejcup 201521.10.2015
Zatial som mal tu cest sa zucastnit mejcupu 2x (2012,2013) a boli to paradne akcie, ktorých organiza
        Re: Mejcup 201521.10.2015
Mejcup je nej nej nej nejlepší lezecká akce v ČR. Byla by velikánská škody kdyby letos nebyl. Velký

1   ...   323   324   325   326   327   328   329   330   331   332   333   334   335   336   337   338   339   340   341   342   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Široká veža
Zdar,
je možno mimo sezonu přejít z Teryho chaty přes Přiečne sedlo ke Zbojnické s výstupem na Široků vežu?
Díky
RaJ12:31:54 15.10.2015
odpovědět 
 Re: Široká veža
Oficialne ne. Technicky ano.
13:15:39 15.10.2015
odpovědět 
  Re: Široká veža
A jak vlastně fungují v praxi zákazy TrNaPu? Zažil už někdo, že ho po kopcích honili a pokutovali chraniči a nebo to berou tak nějak gentlemansky? Tzn. vidí, že neškodíš přírodě, ostatním návštěvníkům a potažmo i sobě, tak tě nechají dělat co uznáš za vhodné?
 JendaZBrna13:53:36 15.10.2015
odpovědět 
   Re: Široká veža
Ono je to spíš záležitost horských vůdců, kterým samostatní turisté berou chleba. Takže s klasickými ochránci přírody v zelené kamizole jsem se vždycky jenom pozdravil anebo jsme pokecali. Nikdy neprudili, kam jdu a co tam dělám. Pouze dvakrát jsem je potkal, jak jdou lovit turisty do bivaků.

Jiné je to s horskými vůdci, kteří si pořídili průkazky TANAPu a otravují na hodně chozených túrách - na Gerlachu, na Lomničáku apod. Takže by teoreticky mohli i na Priečném sedle. Ale v tuhle dobu spíš ne.
Kuba Turek14:28:05 15.10.2015
odpovědět 
   Re: Široká veža
Já se setkal s buzerací vostrou dvakrát. Z toho jednou byl se zelenym panáčkem týpek (voják? fízl?) s automatem. Prý nahání agresivní poláky, kteří loví sviště kvůli sádlu trhavinou z nor. Sem na chvíli měl pocit, že nejsem v Tatrách ale na Kavkaze. Dementní poláky asi nemohli chytit tak se vyhojili na nás (musí vykazovat nějakou činnost, že). Vzhledem k jejich palebné síle sme ukázali občanku a dostali flastr...
skunk15:34:22 15.10.2015
odpovědět 
    Re: Široká veža
fakt? A proč se tam teda našinec pořád tak cpe? Vždyť třeba z Brna je to do Tater dobrých 400km. Se mi nechce věřit, že by v obdobné vzdálenosti nebyla ekvivalentní oblast někde u Rakušáků, se kterýma jsem nikdy žádný problém neměl a to už jsem spal mezi krávama, na parkovištích a vlastně ani nevím, jestli tam něco jako vyznačené stezky mají :-)
 JendaZBrna15:40:47 15.10.2015
odpovědět 
     Re: Široká veža
Tradice, malebný hory s křivolakým hřebenem, pivo drobet levnější než v Rakousku, nejbližší žulový hory, dobře a detailně zpracovaní průvodci, celkem vysoká koncentrace celkem hodnotnýho lezení, dobrá lyžovačka.
honza19:00:51 15.10.2015
odpovědět 
     Re: Široká veža
1. tradice
2. neumíme německy a stydíme se za to
3. nikdo se nediví když se vegetuje na chatě a chlastá, v rakousku to vyvolá mírné pozvednutí obočí.
4. jsme kokoti bez fantazie
Lukas B.10:30:00 16.10.2015
odpovědět 
      Re: Široká veža
... a pretoze je to slabych 370 km, a ked nechytis zapchu pod Strečnom, da sa to.
PK07:15:25 19.10.2015
odpovědět 
       Re: Široká veža
já to mám skoro 600. a taky hrdě přiznávám, že jsem byl letos na jedno odpoledne v tatrách zase po 11 letech (a zase mi pro názor na dalších 10 let stačila děžurná na parkingu). 340 mám do Totesů.
Lukas B.14:02:48 19.10.2015
odpovědět 
      Re: Široká veža
ad 2) Konecne jsem pochopil pro do Tater nejezdime - je to tak
15:51:38 21.10.2015
odpovědět 
    Re: Široká veža
Kedy tam hliadkovali ? kolko rokov dozadu ?
PK17:44:38 17.10.2015
odpovědět 
 Re: Široká veža
A je to pěkný výlet, ani ne nadlouho :-) Řetězy po obou stranách Priéčného budou nejspíš pod sněhem, hlavně k Teryně je to trochu strmé, ale jde v klidu. Ze sedla je to strmé k Široké věži jen ze začátku.
Jirka13:51:21 15.10.2015
odpovědět 
 Re: Široká veža
Můžeš taky udělat přechod ze Sedielka na Priečne přes vrchol Širokej veže. Krásná lehká túra!
Pavel21:51:42 15.10.2015
odpovědět 
 Re: Široká veža
Určitě sebou mačky, cepín a základní jistící materiál. Nevim co za vystupy už máš za sebou, ale na sestupu ze Široké veže se už pár lidí zabilo i za dobrých podmínek, natož za aktuálně podzimě - zimních.
Pokud máš pochybnost o dostatečné znalosti a dovednosti, pak je možná na místě zvážit výstup s vůdcem. Jednak vyhodnotí podmínky a včas případně zavelí k ústupu, druhak se možná i něčemu přiučíš, když budešmít zájem a ptát se.
Bohužel bez vůdce a po sezoní uzávěře porušuješ pravidla TANAP, protože výstup lehčí III UIAA může být cílem až v zimním období, tedy po 22.12. kalendářního roku. To že je to přitažené za vlasy je bohužel věc jiná.
Radek
zoban22:03:23 15.10.2015
odpovědět 
  Re: Široká veža
http://www.lezec.cz/clanky.php?key=11578
22:44:32 15.10.2015
odpovědět 
   Re: Široká veža
Jojo, horský vůdce vyhodnotil podmínky - jedna kapsa prázdná, druhá vysypaná, jde se na tůru počas/nepočas, ať je aspoň na to pivo.
Ten co něco ví přesně o tomhle případu10:44:10 16.10.2015
odpovědět 
  Re: Široká veža
No moc těch výstupů asi nebude s ohledem na tuhle diskusi:
http://www.lezec.cz/diskuse.php?key=119147&odk=119147
10:41:28 16.10.2015
odpovědět 
 Re: Široká veža
Ahoj,

co si já pamatuju, tak z Teryho na Zbojandu právě můžeš, ale obráceně ne. Jinak schůdné to je oběma směry. Co se týče ochranářů, tak právě ze Zbojandy směrem na Terynu jsme měli co vysvětlovat.

Filip
Filip09:45:03 16.10.2015
odpovědět 
  Re: Široká veža
kedy ste a co vysvetlovali ? Priecne s. je uz par rokov obojsmerne, ci nie ?
PK17:42:48 17.10.2015
odpovědět 
   Re: Široká veža
Obousmerne je tusim posledni dva roky.
Radek
zoban08:35:47 18.10.2015
odpovědět 
 Re: Široká veža
Pokud jdeš lézt víc než III UIAA, můžeš kde chceš. Vzhledem k tomu, že je na Široké veži spousta pěkných cest od IV-VI UIAA, tak tam můžeš kdy chceš :). Předpokládám, že na Lezec.cz se ptáš na lezení.
Belial15:48:03 20.10.2015
odpovědět 
  Re: Široká veža
Belial : drobny doplnok od III.UIAA, alebo "...so stupňom ťažkosti horolezeckej klasifikácie vyšším ako II.stupeň..."
RaJ sa pytal sice na lezeckom webe, ale na turisticku turu :-)
PK06:36:29 21.10.2015
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi