Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231399 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Životní/úrazové pojištění17.10.2015
Ahoj! Shánim životní/úrazové pojištění, který by krylo i lezení, bez hor se obejdu, stačilo by mi skálolezení, pokud to nějaká pojišťovna rozlišuje. Nějaký zkušenosti a návrhy? Díky
 Re: Životní/úrazové pojištění18.10.2015
Skalolezectvo je rizikovy sport, takze najst nejaky rozdiel medzi ZP poistenim na hory a na iba ska
  Re: Životní/úrazové pojištění22.10.2015
Ale to je pojištění invalidity, trvalých následků, ne životní ani úrazové...
 Re: Životní/úrazové pojištění19.10.2015
zdar, ZP od Kooperativy (nevim jestli vsechny druhy) lezeni zahrnuji (jak skalky, tak hory).
  Re: Životní/úrazové pojištění19.10.2015
Ahoj, UNIQA ho taky nabizi a melo by kryt lezeni (ne jako obzivu) do 5000metru a ne expedice. Tedy v
   Re: Životní/úrazové pojištění19.10.2015
Díky. V Kooperativě sem byl, zatím to vypadá, že je lezení kryté, respektive ani oni sami nenašli vy
    Re: Životní/úrazové pojištění19.10.2015
Měl jsem pojištění od Kooperativy na všechny rizikové sporty v horách a po úraze při lezení v horách
     Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
btw. pisete o poisteni zachrany na horach, alebo o zivotnom poisteni ?
      Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
Já to měl i jako životní, kdyby sem se zrakvil.To se naštěstí nestalo. Kooperativa to pojistí, to ne
       Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
Zrovna řeším životní pojištění přes Koop a pokud neděláš (horo)lezení profesionálně/závodně, tak j t
        Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
Přesně takhle mi to vysvětlili v Kooperativě taky, pojistný podmínky sem (celkem) poctivě přečetl a
         Re: Životní/úrazové pojištění22.10.2015
Rozdělení do rizikových skupin je v příloze č. 1 Zvláštních pojistných podmínek pro úrazové pojištěn
          Re: Životní/úrazové pojištění23.10.2015
Ano, tam se nic o lezení nepíše (pokud nejseš profík)
           Re: Životní/úrazové pojištění30.11.2015
Bacha na to, co se v pojišťovnickém slangu skrývá pod pojmem profík! V životním pojištění je to dost
    Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
kazda (teda skoro kazda ) poistovna positi aj rizikove sporty, otazka je, kolko je poistne ?
     Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
napr. Generali ma lezenie uplne vylucene. Ak sa priznas ze lezies poistne ti stupne niekolkonasobne.
      Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
Na toto je nejlepší Metlife. Mám u nich životní pojištění. Pojistí úplně všechno, jen je to pak troš
       Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
Ja si myslim, ze nejslepsi je Amway a Oriflame!
        Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
Jojo, hodnocení "nejlepší" bych se vyhýbal. Ale ja s Metlife mám dobré zkušenosti. S lezen
         Re: Životní/úrazové pojištění30.11.2015
Tome, nejsou letecké sporty pojištěné nějak jinak - povinně, když chceš mít pilotní průkaz? Měl jsem
       Re: Životní/úrazové pojištění20.10.2015
niečo podobne som videl u Axy
 Re: Životní/úrazové pojištění30.11.2015
Dobrý den, když mi vaše požadavky napíšete do e-mailu jsem schopna vám vyhledat úrazové poijištění d
  Re: Životní/úrazové pojištění10.11.2018
Napiš to klidně sem. Ať si o tom uděláme obrázek.
Já, 36, lezec (občas i v horách - rozuměj j
   Re: Životní/úrazové pojištění12.11.2018
invaliditu úrazom by som riešil cez pripoistenie pre členov OeAV.
Hypotéka je na akú sumu/akú
 Re: Životní/úrazové pojištění10.11.2018
Zkusila bych se obrátit na Mutumutu -
 Re: Životní/úrazové pojištění10.11.2018
Zkusila bych se obrátit na Mutumutu -
 Re: Životní/úrazové pojištění10.11.2018
Zkusila bych se obrátit na Mutumutu -
 Eiger Nordwand17.10.2015
Zdravím,je tu někdo kdo by dokázal odpovědět na otázku kdo byl nejmladší ležet, který vylezl severní stěnou na Eiger?

diky borci :)
 Re: Eiger Nordwand18.10.2015
Ahoj, jestli ti to pomůže tak před časem (2007) tady na Lezci byl článek o dvou teenagerech

 CHKO Brdy - prosba15.10.2015
Zdar, sháním informace o lezení v Brdech a okolí. Podle nového zákona vznikne CHKO Brdy od nového roku na území končícího vojenského prostoru, ale i pod silnicí č. 19 mezi Rožmitálem a Spáleným Poříčím, kde jsou dva přírodní parky. Týká se to asi dvaceti

 Široká veža15.10.2015
Zdar,
je možno mimo sezonu přejít z Teryho chaty přes Přiečne sedlo ke Zbojnické s výstupem na Široků vežu?
Díky
 Re: Široká veža15.10.2015
Oficialne ne. Technicky ano.
  Re: Široká veža15.10.2015
A jak vlastně fungují v praxi zákazy TrNaPu? Zažil už někdo, že ho po kopcích honili a pokutovali ch
   Re: Široká veža15.10.2015
Ono je to spíš záležitost horských vůdců, kterým samostatní turisté berou chleba. Takže s klasickými
   Re: Široká veža15.10.2015
Já se setkal s buzerací vostrou dvakrát. Z toho jednou byl se zelenym panáčkem týpek (voják? fízl?)
    Re: Široká veža15.10.2015
fakt? A proč se tam teda našinec pořád tak cpe? Vždyť třeba z Brna je to do Tater dobrých 400km. Se
     Re: Široká veža15.10.2015
Tradice, malebný hory s křivolakým hřebenem, pivo drobet levnější než v Rakousku, nejbližší žulový h
     Re: Široká veža16.10.2015
1. tradice
2. neumíme německy a stydíme se za to
3. nikdo se nediví když se vegetuje n
      Re: Široká veža19.10.2015
... a pretoze je to slabych 370 km, a ked nechytis zapchu pod Strečnom, da sa to.
       Re: Široká veža19.10.2015
já to mám skoro 600. a taky hrdě přiznávám, že jsem byl letos na jedno odpoledne v tatrách zase po 1
      Re: Široká veža21.10.2015
ad 2) Konecne jsem pochopil pro do Tater nejezdime - je to tak
    Re: Široká veža17.10.2015
Kedy tam hliadkovali ? kolko rokov dozadu ?
 Re: Široká veža15.10.2015
A je to pěkný výlet, ani ne nadlouho :-) Řetězy po obou stranách Priéčného budou nejspíš pod sněhem,
 Re: Široká veža15.10.2015
Můžeš taky udělat přechod ze Sedielka na Priečne přes vrchol Širokej veže. Krásná lehká túra!
 Re: Široká veža15.10.2015
Určitě sebou mačky, cepín a základní jistící materiál. Nevim co za vystupy už máš za sebou, ale na s
  Re: Široká veža15.10.2015
   Re: Široká veža16.10.2015
Jojo, horský vůdce vyhodnotil podmínky - jedna kapsa prázdná, druhá vysypaná, jde se na tůru počas/n
  Re: Široká veža16.10.2015
No moc těch výstupů asi nebude s ohledem na tuhle diskusi:
 Re: Široká veža16.10.2015
Ahoj,

co si já pamatuju, tak z Teryho na Zbojandu právě můžeš, ale obráceně ne. Jinak
  Re: Široká veža17.10.2015
kedy ste a co vysvetlovali ? Priecne s. je uz par rokov obojsmerne, ci nie ?
   Re: Široká veža18.10.2015
Obousmerne je tusim posledni dva roky.
Radek
 Re: Široká veža20.10.2015
Pokud jdeš lézt víc než III UIAA, můžeš kde chceš. Vzhledem k tomu, že je na Široké veži spousta pěk
  Re: Široká veža21.10.2015
Belial : drobny doplnok od III.UIAA, alebo "...so stupňom ťažkosti horolezeckej klasifikácie v

 Mejcup 201514.10.2015
Zdar všem,
mám jen dotaz, nevíte někdo, kdy bude letošní MEJCUP 2015...info jsem nenašel žádné.Díky
 Re: Mejcup 201518.10.2015
Pridávam sa k otázke ? Vie niekto termín?
  Re: Mejcup 201518.10.2015
Bud organizatori chystaju prekvapenie a 20.rocnik pripravuju inkognito(optimisticky scenar), alebo s
   Re: Mejcup 201519.10.2015
Koluji tam-tamy, že v Brně není stěna kde udělat to finále Zdá se, že Mejcup dopdane stjně jako dryt
    Re: Mejcup 201520.10.2015
byla by to skoda. narozdil od drytoolu, kterej je pro par nadsencu, si na mejcupu zalezou zavodnici
    Re: Mejcup 201520.10.2015
tak to je pěknej trapas jesi nejsou oranizatoři schopní sehnat místo kde to udělat. stěnu přeci netř
     Re: Mejcup 201520.10.2015
Fleda ma vsak slusne nabity program a pokud si poradatele nezabukuji termin vcas, potom pesek.
      Re: Mejcup 201521.10.2015
no jasně, ale tak akce se koná už leta pořád dokola, jedna skončí a můžou plánovat termín další. v p
     Re: Mejcup 201520.10.2015
No jo, jsou to nemozny sracky, ti organizatori. Ostatne vsechny probehle a velmi uspesne rocniky jso
      Re: Mejcup 201521.10.2015
No vzhledem k tomu že je prakticky konec října a nic se zatím neví, tak si myslím že slavný 20-tý ro
       Re: Mejcup 201521.10.2015
Kritizovat a nadávat... ale hlavně ta samozřejmost, že na něco "mám nárok", že někdo má sn
       Re: Mejcup 201521.10.2015
Zatial som mal tu cest sa zucastnit mejcupu 2x (2012,2013) a boli to paradne akcie, ktorých organiza
        Re: Mejcup 201521.10.2015
Mejcup je nej nej nej nejlepší lezecká akce v ČR. Byla by velikánská škody kdyby letos nebyl. Velký

 vlastnoruční úprava sedáku?14.10.2015
Ahoj, mám 2 přezkový sedák od Singáče. Vyhovuje mi velikostí, vlastně vším, kromě délky dotahovacích smyček u pasu sedáku. Tím, že je 2 přezkový mi ty smyčky na dotáhnutí a uzpůsobení velikosti příjdou zbytečně dlouhé a i když je tam na ně na obou stranác
 Re: vlastnoruční úprava sedáku?14.10.2015
Samozřejmě, že to udělej, ale nechej si trošku rezervu na lezení s oblečením za chladného počasí či
  Re: vlastnoruční úprava sedáku?14.10.2015
Ještě - oni to dělají s delšíma popruhama, aby byl komfort při lezení do sedáku. Když jsou moc krátk
 Re: vlastnoruční úprava sedáku?14.10.2015
Stačí dodržet minimální délku konce popruhu od přezky a pohoda. Bejvala vyznačená stehem, prostě si
 Re: vlastnoruční úprava sedáku?14.10.2015
myslel jsem si to a děkuji za příspěvky, lepší je se zeptat než prvně konat :) Fajn den všem!
  Re: vlastnoruční úprava sedáku?14.10.2015
Pokud by sis ho ale pak nechal zkontolovat"Osobou způsobilou..." neprošel by revizí a poku
   Re: vlastnoruční úprava sedáku?14.10.2015
no, záleží. pokud to bude používat sám a zcela nekomerčně, tak o tom pravděpodobně neštěkne pes (ad

 Brýle na jištění14.10.2015
Ahoj, chtěl bych si pořídit brýle na jištění. Mám ale problém - jedny brýle už na nose mám. S nimi dělám téměř vše, tzn. i lezbu a jištění. Nevíte někdo o specifickém druhu brýlí, který by mi seděl? Například nějaké nasazovací hranoly na dioptrické brýle.
 Re: Brýle na jištění14.10.2015
Kamarád si dioptrické brýle sundavá.
  Re: Brýle na jištění14.10.2015
no, bude dost záležet, jestli je slepej na blízko, nebo na dálku a jak moc. Někteří bez brýlí nevidí
 Re: Brýle na jištění14.10.2015
CU jdou jak přes dioptrické tak i sluneční brýle

 chyty dětsko ministěnu :-)13.10.2015
Poradí mi někdo, jaké (případně kde) koupit lezecké chyty (a kolik) do pokoje pro 10ti letého kluka začátečníka (má 146cm). Aby to bylo pestřejší.. Stěnu udělám překližkovou o šíři 130cm a výšce 3metry.
Děkuju, Michal
 Re: chyty dětsko ministěnu :-)13.10.2015
Ahoj, rada je jednoduchá - podívej se na chyty na stránkách Aix, Makak, TR-Wals...

Al
  Re: chyty dětsko ministěnu :-)13.10.2015
A co třeba se zeptat na Tééé stene na použité chyty, tzn. nepotřebné(klucí, holky poradí)no a pak k
   Re: chyty dětsko ministěnu :-)14.10.2015
Pochybuju, že existujou chyty, které již nejsou dobré na komerční stěnu (kde lze předpokládat spíš š
    Re: chyty dětsko ministěnu :-)14.10.2015
Tak ono ani IMO nemá cenu kupovat klasická velká madla - děti s jejich malinkýma ručičkama je stejně
    Re: chyty dětsko ministěnu :-)14.10.2015
díky všem, představu už tedy mám.... :-)

 Znalec Zaječí rokle13.10.2015
Zdar, nevíte co je to za cestu na fotce v odkazu http://www.milan-skoda.cz/ fotogalerie/05661.jpg vede z koutu pravou železitou stěnkou přes K n

 mačky a cepíny13.10.2015
Zdar,
ze skalkaření, VHT a max. 2/3 UIAA horskejch cest, který se ženou chodíme bez lan se tak nějak chceme posunout dál, a to na ledovcové tůry na trošku vyšší kopce (4000+). Nechci si kupovat nové boty s patkama a tak. Mám svoje milovaný Tibetky
 Re: mačky a cepíny13.10.2015
Koukni na camp stalker a podobne typy macek.
Plastová paticka a spicka doprava velmi slusnou
 Re: mačky a cepíny13.10.2015
zapměl j dát odkaz na ty švýcary starý
Rychlý ruce:-)
http://
  Re: mačky a cepíny13.10.2015
Tak jestli polezes v pumpkach a v saku s klouboukem, tak si kup ty macky za 600 kc.

J
   Re: mačky a cepíny14.10.2015
A mají tam i krásný cepín do páru! Sakra, já si snad koupím klobouk, flanelku, konopné lano...
    Re: mačky a cepíny14.10.2015
Ale je krásný. Mít krb, nad který bych ho mohl pověsit, tak neváhám.
     Re: mačky a cepíny14.10.2015
Už podle toho cepínu Stubai z roku 1944 za 2500 mi spíš ty věci přijdou historický než na zážitkovou
      Re: mačky a cepíny15.10.2015
No právě... Vyzkoušet takhle cokoliv nad 3-4 000, to musí být zážitek, který nezapomeneš.
I k
  Re: mačky a cepíny13.10.2015
Lepší jak nic, ale je to tak na retro výstupy..
Nemaj antiboot a složitě se nasazujou, často
  Re: mačky a cepíny13.10.2015
pokud se chceš zbavit manželky, tak je to jasná volba
  Re: mačky a cepíny13.10.2015
Ne, ne ... toto fakt nebrat :)
  Re: mačky a cepíny13.10.2015
Tak ty jsou krasny. Ale na hory bych si je asi nevzal. Krome toho, co tu zaznelo, nevidim, jak se u
  Re: mačky a cepíny13.10.2015
Tibet jsou strašně měkký boty. Kup něco tvrdšího, a bude se ti chodit nejen líp, ale i bezpečněji. T
 Re: mačky a cepíny13.10.2015
těžko mě lze obviňovat ze vzhlížení k lesklým cingrlátkům a novému matroši, ale tohle jednoznačně ne
  Re: mačky a cepíny13.10.2015
Jo jedny Kunovické doma ještě mám a stále slouží a zažily toho habakuk :)
   Re: mačky a cepíny13.10.2015
Děcka děcka, a co takhle mrknout sem:
    Re: mačky a cepíny13.10.2015
jednoznačně dobrá volba pro horského turistu (a na nějaké ty klasické tatranské pětky nepochybně rov
    Re: mačky a cepíny14.10.2015
Ty mám dvanáctihrotý s hrazdou a když byly nový, tak byly dobrý i na kolmý ledy. Na ledovcový túry i
    Re: mačky a cepíny14.10.2015
kromě toho, že tam docela často uletěl tý nýty, tak docela dobré mačky. rozhodn lepší než ty výše za
     Re: mačky a cepíny15.10.2015
Nýty uletěj, když se s nima kope do skály a do ledu. Při chození po ledovci neuletěj.
      Re: mačky a cepíny15.10.2015
No právě ;)
Ona to je dost zásadní moucha...
       Re: mačky a cepíny15.10.2015
To je, ale když chceš mačky na měkký boty, tak to podle mě nemá řešení - plastová špička je nejtovan
        Re: mačky a cepíny16.10.2015
Jednou jsem měl půjčený cosi od Konga a ty seděly perfektně i se rychle obouvaly. Klasika kroužek a
    Re: mačky a cepíny14.10.2015
díky všem za tipy. Už ke mně letěj tydle i s páskama na 47 nohu a obalem. Sakumprdum za necelejch 13
     Re: mačky a cepíny15.10.2015
dobrá volba na začátek.
vyzkousis a od dalsich uz budes vedet co chces :-)

p.
 Re: mačky a cepíny14.10.2015
Rozhodně ti doporučuju mačky Grivel

1   ...   324   325   326   327   328   329   330   331   332   333   334   335   336   337   338   339   340   341   342   343   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Široká veža
Zdar,
je možno mimo sezonu přejít z Teryho chaty přes Přiečne sedlo ke Zbojnické s výstupem na Široků vežu?
Díky
RaJ12:31:54 15.10.2015
odpovědět 
 Re: Široká veža
Oficialne ne. Technicky ano.
13:15:39 15.10.2015
odpovědět 
  Re: Široká veža
A jak vlastně fungují v praxi zákazy TrNaPu? Zažil už někdo, že ho po kopcích honili a pokutovali chraniči a nebo to berou tak nějak gentlemansky? Tzn. vidí, že neškodíš přírodě, ostatním návštěvníkům a potažmo i sobě, tak tě nechají dělat co uznáš za vhodné?
 JendaZBrna13:53:36 15.10.2015
odpovědět 
   Re: Široká veža
Ono je to spíš záležitost horských vůdců, kterým samostatní turisté berou chleba. Takže s klasickými ochránci přírody v zelené kamizole jsem se vždycky jenom pozdravil anebo jsme pokecali. Nikdy neprudili, kam jdu a co tam dělám. Pouze dvakrát jsem je potkal, jak jdou lovit turisty do bivaků.

Jiné je to s horskými vůdci, kteří si pořídili průkazky TANAPu a otravují na hodně chozených túrách - na Gerlachu, na Lomničáku apod. Takže by teoreticky mohli i na Priečném sedle. Ale v tuhle dobu spíš ne.
Kuba Turek14:28:05 15.10.2015
odpovědět 
   Re: Široká veža
Já se setkal s buzerací vostrou dvakrát. Z toho jednou byl se zelenym panáčkem týpek (voják? fízl?) s automatem. Prý nahání agresivní poláky, kteří loví sviště kvůli sádlu trhavinou z nor. Sem na chvíli měl pocit, že nejsem v Tatrách ale na Kavkaze. Dementní poláky asi nemohli chytit tak se vyhojili na nás (musí vykazovat nějakou činnost, že). Vzhledem k jejich palebné síle sme ukázali občanku a dostali flastr...
skunk15:34:22 15.10.2015
odpovědět 
    Re: Široká veža
fakt? A proč se tam teda našinec pořád tak cpe? Vždyť třeba z Brna je to do Tater dobrých 400km. Se mi nechce věřit, že by v obdobné vzdálenosti nebyla ekvivalentní oblast někde u Rakušáků, se kterýma jsem nikdy žádný problém neměl a to už jsem spal mezi krávama, na parkovištích a vlastně ani nevím, jestli tam něco jako vyznačené stezky mají :-)
 JendaZBrna15:40:47 15.10.2015
odpovědět 
     Re: Široká veža
Tradice, malebný hory s křivolakým hřebenem, pivo drobet levnější než v Rakousku, nejbližší žulový hory, dobře a detailně zpracovaní průvodci, celkem vysoká koncentrace celkem hodnotnýho lezení, dobrá lyžovačka.
honza19:00:51 15.10.2015
odpovědět 
     Re: Široká veža
1. tradice
2. neumíme německy a stydíme se za to
3. nikdo se nediví když se vegetuje na chatě a chlastá, v rakousku to vyvolá mírné pozvednutí obočí.
4. jsme kokoti bez fantazie
Lukas B.10:30:00 16.10.2015
odpovědět 
      Re: Široká veža
... a pretoze je to slabych 370 km, a ked nechytis zapchu pod Strečnom, da sa to.
PK07:15:25 19.10.2015
odpovědět 
       Re: Široká veža
já to mám skoro 600. a taky hrdě přiznávám, že jsem byl letos na jedno odpoledne v tatrách zase po 11 letech (a zase mi pro názor na dalších 10 let stačila děžurná na parkingu). 340 mám do Totesů.
Lukas B.14:02:48 19.10.2015
odpovědět 
      Re: Široká veža
ad 2) Konecne jsem pochopil pro do Tater nejezdime - je to tak
15:51:38 21.10.2015
odpovědět 
    Re: Široká veža
Kedy tam hliadkovali ? kolko rokov dozadu ?
PK17:44:38 17.10.2015
odpovědět 
 Re: Široká veža
A je to pěkný výlet, ani ne nadlouho :-) Řetězy po obou stranách Priéčného budou nejspíš pod sněhem, hlavně k Teryně je to trochu strmé, ale jde v klidu. Ze sedla je to strmé k Široké věži jen ze začátku.
Jirka13:51:21 15.10.2015
odpovědět 
 Re: Široká veža
Můžeš taky udělat přechod ze Sedielka na Priečne přes vrchol Širokej veže. Krásná lehká túra!
Pavel21:51:42 15.10.2015
odpovědět 
 Re: Široká veža
Určitě sebou mačky, cepín a základní jistící materiál. Nevim co za vystupy už máš za sebou, ale na sestupu ze Široké veže se už pár lidí zabilo i za dobrých podmínek, natož za aktuálně podzimě - zimních.
Pokud máš pochybnost o dostatečné znalosti a dovednosti, pak je možná na místě zvážit výstup s vůdcem. Jednak vyhodnotí podmínky a včas případně zavelí k ústupu, druhak se možná i něčemu přiučíš, když budešmít zájem a ptát se.
Bohužel bez vůdce a po sezoní uzávěře porušuješ pravidla TANAP, protože výstup lehčí III UIAA může být cílem až v zimním období, tedy po 22.12. kalendářního roku. To že je to přitažené za vlasy je bohužel věc jiná.
Radek
zoban22:03:23 15.10.2015
odpovědět 
  Re: Široká veža
http://www.lezec.cz/clanky.php?key=11578
22:44:32 15.10.2015
odpovědět 
   Re: Široká veža
Jojo, horský vůdce vyhodnotil podmínky - jedna kapsa prázdná, druhá vysypaná, jde se na tůru počas/nepočas, ať je aspoň na to pivo.
Ten co něco ví přesně o tomhle případu10:44:10 16.10.2015
odpovědět 
  Re: Široká veža
No moc těch výstupů asi nebude s ohledem na tuhle diskusi:
http://www.lezec.cz/diskuse.php?key=119147&odk=119147
10:41:28 16.10.2015
odpovědět 
 Re: Široká veža
Ahoj,

co si já pamatuju, tak z Teryho na Zbojandu právě můžeš, ale obráceně ne. Jinak schůdné to je oběma směry. Co se týče ochranářů, tak právě ze Zbojandy směrem na Terynu jsme měli co vysvětlovat.

Filip
Filip09:45:03 16.10.2015
odpovědět 
  Re: Široká veža
kedy ste a co vysvetlovali ? Priecne s. je uz par rokov obojsmerne, ci nie ?
PK17:42:48 17.10.2015
odpovědět 
   Re: Široká veža
Obousmerne je tusim posledni dva roky.
Radek
zoban08:35:47 18.10.2015
odpovědět 
 Re: Široká veža
Pokud jdeš lézt víc než III UIAA, můžeš kde chceš. Vzhledem k tomu, že je na Široké veži spousta pěkných cest od IV-VI UIAA, tak tam můžeš kdy chceš :). Předpokládám, že na Lezec.cz se ptáš na lezení.
Belial15:48:03 20.10.2015
odpovědět 
  Re: Široká veža
Belial : drobny doplnok od III.UIAA, alebo "...so stupňom ťažkosti horolezeckej klasifikácie vyšším ako II.stupeň..."
RaJ sa pytal sice na lezeckom webe, ale na turisticku turu :-)
PK06:36:29 21.10.2015
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1137 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi