Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Životní/úrazové pojištění 17.10.2015 Ahoj! Shánim životní/úrazové pojištění, který by krylo i lezení, bez hor se obejdu, stačilo by mi skálolezení, pokud to nějaká pojišťovna rozlišuje. Nějaký zkušenosti a návrhy? Díky
  Re: Životní/úrazové pojištění 18.10.2015 Skalolezectvo je rizikovy sport, takze najst nejaky rozdiel medzi ZP poistenim na hory a na iba ska
    Re: Životní/úrazové pojištění 22.10.2015 Ale to je pojištění invalidity, trvalých následků, ne životní ani úrazové...
  Re: Životní/úrazové pojištění 19.10.2015 zdar, ZP od Kooperativy (nevim jestli vsechny druhy) lezeni zahrnuji (jak skalky, tak hory).
    Re: Životní/úrazové pojištění 19.10.2015 Ahoj, UNIQA ho taky nabizi a melo by kryt lezeni (ne jako obzivu) do 5000metru a ne expedice. Tedy v
      Re: Životní/úrazové pojištění 19.10.2015 Díky. V Kooperativě sem byl, zatím to vypadá, že je lezení kryté, respektive ani oni sami nenašli vy
        Re: Životní/úrazové pojištění 19.10.2015 Měl jsem pojištění od Kooperativy na všechny rizikové sporty v horách a po úraze při lezení v horách
          Re: Životní/úrazové pojištění 20.10.2015 btw. pisete o poisteni zachrany na horach, alebo o zivotnom poisteni ?
            Re: Životní/úrazové pojištění 20.10.2015 Já to měl i jako životní, kdyby sem se zrakvil.To se naštěstí nestalo. Kooperativa to pojistí, to ne
              Re: Životní/úrazové pojištění 20.10.2015 Zrovna řeším životní pojištění přes Koop a pokud neděláš (horo)lezení profesionálně/závodně, tak j t
                Re: Životní/úrazové pojištění 20.10.2015 Přesně takhle mi to vysvětlili v Kooperativě taky, pojistný podmínky sem (celkem) poctivě přečetl a
                  Re: Životní/úrazové pojištění 22.10.2015 Rozdělení do rizikových skupin je v příloze č. 1 Zvláštních pojistných podmínek pro úrazové pojištěn
                    Re: Životní/úrazové pojištění 23.10.2015 Ano, tam se nic o lezení nepíše (pokud nejseš profík)
                      Re: Životní/úrazové pojištění 30.11.2015 Bacha na to, co se v pojišťovnickém slangu skrývá pod pojmem profík! V životním pojištění je to dost
        Re: Životní/úrazové pojištění 20.10.2015 kazda (teda skoro kazda ) poistovna positi aj rizikove sporty, otazka je, kolko je poistne ?
          Re: Životní/úrazové pojištění 20.10.2015 napr. Generali ma lezenie uplne vylucene. Ak sa priznas ze lezies poistne ti stupne niekolkonasobne.
            Re: Životní/úrazové pojištění 20.10.2015 Na toto je nejlepší Metlife. Mám u nich životní pojištění. Pojistí úplně všechno, jen je to pak troš
              Re: Životní/úrazové pojištění 20.10.2015 Ja si myslim, ze nejslepsi je Amway a Oriflame!
                Re: Životní/úrazové pojištění 20.10.2015 Jojo, hodnocení "nejlepší" bych se vyhýbal. Ale ja s Metlife mám dobré zkušenosti. S lezen
                  Re: Životní/úrazové pojištění 30.11.2015 Tome, nejsou letecké sporty pojištěné nějak jinak - povinně, když chceš mít pilotní průkaz? Měl jsem
              Re: Životní/úrazové pojištění 20.10.2015 niečo podobne som videl u Axy
  Re: Životní/úrazové pojištění 30.11.2015 Dobrý den, když mi vaše požadavky napíšete do e-mailu jsem schopna vám vyhledat úrazové poijištění d
    Re: Životní/úrazové pojištění 10.11.2018 Napiš to klidně sem. Ať si o tom uděláme obrázek.
Já, 36, lezec (občas i v horách - rozuměj j
      Re: Životní/úrazové pojištění 12.11.2018 invaliditu úrazom by som riešil cez pripoistenie pre členov OeAV.
Hypotéka je na akú sumu/akú
  Re: Eiger Nordwand 18.10.2015 Ahoj, jestli ti to pomůže tak před časem (2007) tady na Lezci byl článek o dvou teenagerech
CHKO Brdy - prosba 15.10.2015 Zdar, sháním informace o lezení v Brdech a okolí. Podle nového zákona vznikne CHKO Brdy od nového roku na území končícího vojenského prostoru, ale i pod silnicí č. 19 mezi Rožmitálem a Spáleným Poříčím, kde jsou dva přírodní parky. Týká se to asi dvaceti
Široká veža 15.10.2015 Zdar,
je možno mimo sezonu přejít z Teryho chaty přes Přiečne sedlo ke Zbojnické s výstupem na Široků vežu?
Díky
  Re: Široká veža 15.10.2015 Oficialne ne. Technicky ano.
    Re: Široká veža 15.10.2015 A jak vlastně fungují v praxi zákazy TrNaPu? Zažil už někdo, že ho po kopcích honili a pokutovali ch
      Re: Široká veža 15.10.2015 Ono je to spíš záležitost horských vůdců, kterým samostatní turisté berou chleba. Takže s klasickými
      Re: Široká veža 15.10.2015 Já se setkal s buzerací vostrou dvakrát. Z toho jednou byl se zelenym panáčkem týpek (voják? fízl?)
        Re: Široká veža 15.10.2015 fakt? A proč se tam teda našinec pořád tak cpe? Vždyť třeba z Brna je to do Tater dobrých 400km. Se
          Re: Široká veža 15.10.2015 Tradice, malebný hory s křivolakým hřebenem, pivo drobet levnější než v Rakousku, nejbližší žulový h
          Re: Široká veža 16.10.2015 1. tradice
2. neumíme německy a stydíme se za to
3. nikdo se nediví když se vegetuje n
            Re: Široká veža 19.10.2015 ... a pretoze je to slabych 370 km, a ked nechytis zapchu pod Strečnom, da sa to.
              Re: Široká veža 19.10.2015 já to mám skoro 600. a taky hrdě přiznávám, že jsem byl letos na jedno odpoledne v tatrách zase po 1
            Re: Široká veža 21.10.2015 ad 2) Konecne jsem pochopil pro do Tater nejezdime - je to tak
        Re: Široká veža 17.10.2015 Kedy tam hliadkovali ? kolko rokov dozadu ?
  Re: Široká veža 15.10.2015 A je to pěkný výlet, ani ne nadlouho :-) Řetězy po obou stranách Priéčného budou nejspíš pod sněhem,
  Re: Široká veža 15.10.2015 Můžeš taky udělat přechod ze Sedielka na Priečne přes vrchol Širokej veže. Krásná lehká túra!
  Re: Široká veža 15.10.2015 Určitě sebou mačky, cepín a základní jistící materiál. Nevim co za vystupy už máš za sebou, ale na s
    Re: Široká veža 17.10.2015 kedy ste a co vysvetlovali ? Priecne s. je uz par rokov obojsmerne, ci nie ?
      Re: Široká veža 18.10.2015 Obousmerne je tusim posledni dva roky.
Radek
  Re: Široká veža 20.10.2015 Pokud jdeš lézt víc než III UIAA, můžeš kde chceš. Vzhledem k tomu, že je na Široké veži spousta pěk
    Re: Široká veža 21.10.2015 Belial : drobny doplnok od III.UIAA, alebo "...so stupňom ťažkosti horolezeckej klasifikácie v
Mejcup 2015 14.10.2015 Zdar všem,
mám jen dotaz, nevíte někdo, kdy bude letošní MEJCUP 2015...info jsem nenašel žádné.Díky
  Re: Mejcup 2015 18.10.2015 Pridávam sa k otázke ? Vie niekto termín?
    Re: Mejcup 2015 18.10.2015 Bud organizatori chystaju prekvapenie a 20.rocnik pripravuju inkognito(optimisticky scenar), alebo s
      Re: Mejcup 2015 19.10.2015 Koluji tam-tamy, že v Brně není stěna kde udělat to finále Zdá se, že Mejcup dopdane stjně jako dryt
        Re: Mejcup 2015 20.10.2015 byla by to skoda. narozdil od drytoolu, kterej je pro par nadsencu, si na mejcupu zalezou zavodnici
        Re: Mejcup 2015 20.10.2015 tak to je pěknej trapas jesi nejsou oranizatoři schopní sehnat místo kde to udělat. stěnu přeci netř
          Re: Mejcup 2015 20.10.2015 Fleda ma vsak slusne nabity program a pokud si poradatele nezabukuji termin vcas, potom pesek.
            Re: Mejcup 2015 21.10.2015 no jasně, ale tak akce se koná už leta pořád dokola, jedna skončí a můžou plánovat termín další. v p
          Re: Mejcup 2015 20.10.2015 No jo, jsou to nemozny sracky, ti organizatori. Ostatne vsechny probehle a velmi uspesne rocniky jso
            Re: Mejcup 2015 21.10.2015 No vzhledem k tomu že je prakticky konec října a nic se zatím neví, tak si myslím že slavný 20-tý ro
              Re: Mejcup 2015 21.10.2015 Kritizovat a nadávat... ale hlavně ta samozřejmost, že na něco "mám nárok", že někdo má sn
              Re: Mejcup 2015 21.10.2015 Zatial som mal tu cest sa zucastnit mejcupu 2x (2012,2013) a boli to paradne akcie, ktorých organiza
                Re: Mejcup 2015 21.10.2015 Mejcup je nej nej nej nejlepší lezecká akce v ČR. Byla by velikánská škody kdyby letos nebyl. Velký
vlastnoruční úprava sedáku? 14.10.2015 Ahoj, mám 2 přezkový sedák od Singáče. Vyhovuje mi velikostí, vlastně vším, kromě délky dotahovacích smyček u pasu sedáku. Tím, že je 2 přezkový mi ty smyčky na dotáhnutí a uzpůsobení velikosti příjdou zbytečně dlouhé a i když je tam na ně na obou stranác
  Re: vlastnoruční úprava sedáku? 14.10.2015 Samozřejmě, že to udělej, ale nechej si trošku rezervu na lezení s oblečením za chladného počasí či
    Re: vlastnoruční úprava sedáku? 14.10.2015 Ještě - oni to dělají s delšíma popruhama, aby byl komfort při lezení do sedáku. Když jsou moc krátk
  Re: vlastnoruční úprava sedáku? 14.10.2015 Stačí dodržet minimální délku konce popruhu od přezky a pohoda. Bejvala vyznačená stehem, prostě si
  Re: vlastnoruční úprava sedáku? 14.10.2015 myslel jsem si to a děkuji za příspěvky, lepší je se zeptat než prvně konat :) Fajn den všem!
    Re: vlastnoruční úprava sedáku? 14.10.2015 Pokud by sis ho ale pak nechal zkontolovat"Osobou způsobilou..." neprošel by revizí a poku
      Re: vlastnoruční úprava sedáku? 14.10.2015 no, záleží. pokud to bude používat sám a zcela nekomerčně, tak o tom pravděpodobně neštěkne pes (ad
Brýle na jištění 14.10.2015 Ahoj, chtěl bych si pořídit brýle na jištění. Mám ale problém - jedny brýle už na nose mám. S nimi dělám téměř vše, tzn. i lezbu a jištění. Nevíte někdo o specifickém druhu brýlí, který by mi seděl? Například nějaké nasazovací hranoly na dioptrické brýle.
  Re: Brýle na jištění 14.10.2015 Kamarád si dioptrické brýle sundavá.
    Re: Brýle na jištění 14.10.2015 no, bude dost záležet, jestli je slepej na blízko, nebo na dálku a jak moc. Někteří bez brýlí nevidí
  Re: Brýle na jištění 14.10.2015 CU jdou jak přes dioptrické tak i sluneční brýle
chyty dětsko ministěnu :-) 13.10.2015 Poradí mi někdo, jaké (případně kde) koupit lezecké chyty (a kolik) do pokoje pro 10ti letého kluka začátečníka (má 146cm). Aby to bylo pestřejší.. Stěnu udělám překližkovou o šíři 130cm a výšce 3metry.
Děkuju, Michal
  Re: chyty dětsko ministěnu :-) 13.10.2015 Ahoj, rada je jednoduchá - podívej se na chyty na stránkách Aix, Makak, TR-Wals...
Al
    Re: chyty dětsko ministěnu :-) 13.10.2015 A co třeba se zeptat na Tééé stene na použité chyty, tzn. nepotřebné(klucí, holky poradí)no a pak k
      Re: chyty dětsko ministěnu :-) 14.10.2015 Pochybuju, že existujou chyty, které již nejsou dobré na komerční stěnu (kde lze předpokládat spíš š
        Re: chyty dětsko ministěnu :-) 14.10.2015 Tak ono ani IMO nemá cenu kupovat klasická velká madla - děti s jejich malinkýma ručičkama je stejně
        Re: chyty dětsko ministěnu :-) 14.10.2015 díky všem, představu už tedy mám.... :-)
mačky a cepíny 13.10.2015 Zdar,
ze skalkaření, VHT a max. 2/3 UIAA horskejch cest, který se ženou chodíme bez lan se tak nějak chceme posunout dál, a to na ledovcové tůry na trošku vyšší kopce (4000+). Nechci si kupovat nové boty s patkama a tak. Mám svoje milovaný Tibetky
  Re: mačky a cepíny 13.10.2015 Koukni na camp stalker a podobne typy macek.
Plastová paticka a spicka doprava velmi slusnou
      Re: mačky a cepíny 14.10.2015 A mají tam i krásný cepín do páru! Sakra, já si snad koupím klobouk, flanelku, konopné lano...
        Re: mačky a cepíny 14.10.2015 Ale je krásný. Mít krb, nad který bych ho mohl pověsit, tak neváhám.
          Re: mačky a cepíny 14.10.2015 Už podle toho cepínu Stubai z roku 1944 za 2500 mi spíš ty věci přijdou historický než na zážitkovou
            Re: mačky a cepíny 15.10.2015 No právě... Vyzkoušet takhle cokoliv nad 3-4 000, to musí být zážitek, který nezapomeneš.
I k
    Re: mačky a cepíny 13.10.2015 Lepší jak nic, ale je to tak na retro výstupy..
Nemaj antiboot a složitě se nasazujou, často
    Re: mačky a cepíny 13.10.2015 pokud se chceš zbavit manželky, tak je to jasná volba
    Re: mačky a cepíny 13.10.2015 Ne, ne ... toto fakt nebrat :)
    Re: mačky a cepíny 13.10.2015 Tak ty jsou krasny. Ale na hory bych si je asi nevzal. Krome toho, co tu zaznelo, nevidim, jak se u
    Re: mačky a cepíny 13.10.2015 Tibet jsou strašně měkký boty. Kup něco tvrdšího, a bude se ti chodit nejen líp, ale i bezpečněji. T
  Re: mačky a cepíny 13.10.2015 těžko mě lze obviňovat ze vzhlížení k lesklým cingrlátkům a novému matroši, ale tohle jednoznačně ne
    Re: mačky a cepíny 13.10.2015 Jo jedny Kunovické doma ještě mám a stále slouží a zažily toho habakuk :)
        Re: mačky a cepíny 14.10.2015 Ty mám dvanáctihrotý s hrazdou a když byly nový, tak byly dobrý i na kolmý ledy. Na ledovcový túry i
        Re: mačky a cepíny 14.10.2015 kromě toho, že tam docela často uletěl tý nýty, tak docela dobré mačky. rozhodn lepší než ty výše za
          Re: mačky a cepíny 15.10.2015 Nýty uletěj, když se s nima kope do skály a do ledu. Při chození po ledovci neuletěj.
            Re: mačky a cepíny 15.10.2015 No právě ;)
Ona to je dost zásadní moucha...
              Re: mačky a cepíny 15.10.2015 To je, ale když chceš mačky na měkký boty, tak to podle mě nemá řešení - plastová špička je nejtovan
                Re: mačky a cepíny 16.10.2015 Jednou jsem měl půjčený cosi od Konga a ty seděly perfektně i se rychle obouvaly. Klasika kroužek a
        Re: mačky a cepíny 14.10.2015 díky všem za tipy. Už ke mně letěj tydle i s páskama na 47 nohu a obalem. Sakumprdum za necelejch 13
          Re: mačky a cepíny 15.10.2015 dobrá volba na začátek.
vyzkousis a od dalsich uz budes vedet co chces :-)
p.
  Re: mačky a cepíny 14.10.2015 Rozhodně ti doporučuju mačky Grivel
1
...
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
...
2263
CHKO Brdy - prosba Zdar, sháním informace o lezení v Brdech a okolí. Podle nového zákona vznikne CHKO Brdy od nového roku na území končícího vojenského prostoru, ale i pod silnicí č. 19 mezi Rožmitálem a Spáleným Poříčím, kde jsou dva přírodní parky. Týká se to asi dvaceti skal a skalek, ČHS bude na přelomu roku vyjednávat výjimku pro lezení.
Od nového roku jsem se postupně vyptával kluků z OVK ze západních i středních Čech, ale je možné, že sem zbloudili i jiní lezci nebo bouldristi třeba z okolí Rokycan, Hořovic, Rožmitálu nebo jižních Čech.
Zmapované jsou skály z databází skal, co v CHKO bude a nebude, ale možná se historicky lezlo i jinde, třeba v okolí Třemšína (tam dost tápu i turisticky). Pokud někdo tuší, nebo má třeba nějaké kontakty, zápisky, fotky nebo deníčky z lezení v okolí, prosím napište mi na email (u podpisu), díky moc.
Až bude CHKO a výjimka, předpokládám, že se základní informace podaří shrnout do nějaké první verze pdf průvodce pro "brdské nadšence". I když z většiny nebude návštěvnost velká a nejde o extra velké skály, na výlet s lezením to bude fajn. martan 12:52:04 15.10.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: