Books
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Competitions
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Ranking
Cesty:
38.??? 10166
39.Zedek 10164
40.Vlk 10112
Bouldry:
38.Černý 9334
39.H2 9306
40. 9300
Hory:
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232
32.Kupec 2216

Results
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Diary
5948 lezců
1231108 cest
Nové přelezy:
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b

Indoors
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň

Shops
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Pěnička A Paraplíčko

Klasifikace:7
Typ cesty:skalní
Sektor:Panoptikum
Oblast:Solvayovy Lomy
Poloha:Český Kras
Obtíže:boulder
Sklon:položená
Délka:26 m
Jištění:8 + 2 bh
Autor:Martin Tučka, F. Mezera, 1.5.2014
Popis:
Stěnou napravo od trhliny a přímo ke slanění cesty Orchestrion.
Poznámka:
Snadněji lze těžší místa přelézt pomocí spáry nalevo.
Zapsal:Martin Tučka (martan), 07.09.2014 20:29:18

 
* * * * * * * * 
Hodnocení / Počet:   8 / 2

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Kontaktovat správce
 Průvodce
   - Solvayovy lomy


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Těžký místo vynech a lez dál :-) Útěk do spáry někdě u druhé plotny ( 5bh) z toho dělá hezkou variantu. Tak nějak jsme tak logicky zdrhli. Varianta je za zajímavý nástup do/přes první plotnu tak za 6-. Tvorba klasy za přímý přelez, bez ojebu, vypadá zajímavě, já ještě s verdiktem počkám :-)
Zapsal: Uzlař, 10.09.2014 23:55:55

Tedy návrh varianty pro mazlíky s název "Paraplíčko a Pěnička" :-) Co Ty Marťane na to?
Zapsal: Uzlař, 10.09.2014 23:57:54

hm, moc bych to s těma variantama nepřeháněl, ale tohle je ještě logický, název je hroznej
Zapsal: martan, 11.09.2014 11:40:54

Souhlasim, varianty si každej může lézt, jak chce, ale do seznamu cest bych je nepletl. Pak se v tom člověk neznalý dané oblasti blbě orientuje. Obecně ty převariantovaný sektory působí odpudivě. Pár krásnejch logickejch linií je lepší než 5x víc variant.
Zapsal: Pavel, 11.09.2014 12:54:03

Přišlo mi to za 6 přímo bez levé spáry. Variantu už bych tam určitě necpal... Když srovnám klasu s vedlejší Mordpartou, tak je tohle mnohonásobně lehčí
Zapsal: Melman, 11.09.2014 19:48:43

Melman asi jedinej koment k něčemu (klase) a proč, díky
Zapsal: martan, 12.09.2014 11:33:50

Dovolim si s Milou nesouhlasit, misto nad prvnim previsem a pak oblez 5(?).bh je srovnatelnej s ostatnima sedmama, hlavne to u 5.bh, kde jsou dva tri hodne nejisty a i tezky kroky. Do ty vodorovny sparky je celkem daleko. Celkove bych rek lehka sedma, i ve srovnani s Hcepama, levou Blazou a Plotnou...
Zapsal: Thingol, 13.09.2014 20:50:13

Jo a delat varianty takovyhle cesty je ujety, at si to kazdej leze jak chce, ale je totalni nesmysl aby kazdej zapisoval variantu cesty, kdyz to nejak oblez...
Zapsal: Thingol, 13.09.2014 20:54:32

Tak jestli tam jsou hodně nejistý a těžký kroky, tak to určitě nebude sedma.
Zapsal: H., 14.09.2014 11:50:48

Mám to asi tak: 7- na OS je pro mě velký problém, 7 na OS skoro neřešitelný, takže to co přelezu na pohodu, tak musí být 6 něco. A srovnáním s jinýma cestama na srbsku i jinde mi tohle přijde za 6. Rozhodně se nesnažím všechno srážet, sem tam i něco nadhodnotím proti ostatním. Na týhle obtížnosti jsme se celkem shodli ve čtyřech co jsme to lezli
Zapsal: Melman, 14.09.2014 23:16:37

No je mozny, ze jsem neco prehlid nebo to lez zbytecne moc vpravo, dalsi lidi ukazou...
Zapsal: Thingol, 15.09.2014 14:49:20

Lezl jsem to už za noci. Mám to asi tak, že když v osu musím trochu zabrat, je to 7.(sarkazmus) Tady teda u toho místa jak píše Thingol asi ten 5 bh je to do spárky fakt daleko, když se to teda leze spíš těsně zprava než zleva okolo bh.. Normální 7 ve srovnání s cestama v hlubočepech v pohodě. Melman je buď dlouhej, nebo ti to sedí, nebo prostě dobrej.. Jako 6ku to ale rozhodně nevidím
Zapsal: Valmar, 02.10.2014 21:44:44

Lezli jsme tuhle tříkrokovku a při spouštění i tu uzlarskou útěkovku. Ty 3 kroky na 30m cesty, která je celkově výrazně lehká tam prostě jakoby nepatřej. Takže 3 kroky = varianta, se spára = cesta.
Zapsal: Dobříšáci, 17.10.2014 00:51:21

Cesta mi přijde jasná a logická, moc hezká, celkem vyvážená. Na rozdíl od vedlejší Mordparty, která je lehká s jedním bouldrem je toto vyrovnanější lezení. Klas. 7 může být.
Zapsal: MáraS, 19.10.2014 20:22:47

Lezt crux u 5.bh zprava se mi zdalo dost ostry, vlevo zalezi kde clovek nabere sparu, pokud jeste v kolmem, asi to dost zlehkne. Ja ji bral pote co zacne uhybat doprava a ani pak to za 7 asi nebude.
Zapsal: caliman, 09.10.2020 21:47:03


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

martan7RP01.05.2014
Ondra.D6OS16.07.2014
Bobeš7OS13.08.2014
Andulka7RP13.08.2014
Melman6OS17.08.2014
ThingolPokud se to leze bez spary, misto okolo 5bh na 100% neni za 6, je to stejne tezky jako kroky v ostatnich sedmickach, i ty kroky nad prvnim previsem nejsou v linii jisteni za 6 bych rek.

Podle me paradni 5+ s dvema mistama za lehkejch 7. Celkove uplne luxusni dlouha cesta, kde se porad leze a jeste se celkem meni charakter!
7OS13.09.2014
Pokud se to leze bez spary, misto okolo 5bh na 100% neni za 6, je to stejne tezky jako kroky v ostatnich sedmickach, i ty kroky nad prvnim previsem nejsou v linii jisteni za 6 bych rek.

Podle me paradni 5+ s dvema mistama za lehkejch 7. Celkove uplne luxusni dlouha cesta, kde se porad leze a jeste se celkem meni charakter!
ValmarSuper bouldříky... trochu vynucené7OS02.10.2014
Super bouldříky... trochu vynucené
tiburo7OS04.10.2014
MáraS7OS19.10.2014
lukaz7OS25.10.2014
KrTTeK7OS16.04.2015
Hvězdář7OS25.04.2015
Majek7OS11.07.2015
pavelllDole pěkný kroky v plotně, za půlkou je krátká plotýnka a blízko nalevo spárka, kdy jí chytit, je otázka, chytil jsem jí až v místě, kde je vodorovná, přišlo mi to ale trochu vynucený, spíš blbá cesta.7OS05.09.2015
Dole pěkný kroky v plotně, za půlkou je krátká plotýnka a blízko nalevo spárka, kdy jí chytit, je otázka, chytil jsem jí až v místě, kde je vodorovná, přišlo mi to ale trochu vynucený, spíš blbá cesta.
šamony7OS05.09.2015
laco7OS30.04.2016
Belgi7OS11.06.2016
blacks7OS10.12.2016
Kuba867OS18.02.2017
davson7OS18.02.2017
Krocan7OS09.06.2017
Edros7OS11.07.2017
Cend7OS17.09.2017
kimulin7OS01.02.2018
jirka.brozek@hotmail.comPodle mě to není sedmička, je rozhodně lehčí, cca 6+7OS07.04.2018
Podle mě to není sedmička, je rozhodně lehčí, cca 6+
Švejk7OS09.06.2018
JC7OS24.06.2018
Eda7-PP06.04.2019
hacekj7flash28.04.2019
MichalPuncochar7flash05.05.2019
jirkas7OS08.05.2019
Eda7-RP21.09.2019
Exus7OS22.09.2019
RB277PP26.10.2019
Krocan7AF09.04.2020
mibr7OS02.06.2020
snilard7AF17.06.2020
caliman7-OS09.10.2020
ripp7OS25.10.2020
-Ivoš-7RP07.11.2020
ajislav7flash11.11.2020
calimanTeprve druha cesta, cruz se mi zdal nejaky tezsi. Mozna jsme nebyl rozlezenej, mozna jsem to minule bral vic vlevo (ted opravdu az v linii). Aja to prebehl ...7-RP11.11.2020
Teprve druha cesta, cruz se mi zdal nejaky tezsi. Mozna jsme nebyl rozlezenej, mozna jsem to minule bral vic vlevo (ted opravdu az v linii). Aja to prebehl ...
Katie7AF14.11.2020
Vojťas H.Pohoda7OS17.11.2020
Pohoda
ajislavTR za mokra7-04.02.2021
TR za mokra
calimanTrosku sprchlo, tak TR, ale crux opravdu velmi v linii, mozna dokonce malinko zprava. Pouzil jsem tu jebku co je nad hakem a sparu nabral
pomerne vysoko ...
7-RC04.02.2021
Trosku sprchlo, tak TR, ale crux opravdu velmi v linii, mozna dokonce malinko zprava. Pouzil jsem tu jebku co je nad hakem a sparu nabral
pomerne vysoko ...
Fletnis7-OS23.02.2021
caliman7-RP28.02.2021
t.ryba7RC29.05.2021
MalinaLehky, tri kroky hodne nejisty a zase lehky.7-OS07.11.2021
Lehky, tri kroky hodne nejisty a zase lehky.
jayjay87flash20.12.2021
Krocan7AF13.02.2022
LukasG7OS15.04.2022
maus7OS16.07.2022
draKubas7OS26.08.2022
Kuba867RP29.12.2022
Jenik7OS07.10.2023
SabinalankaV cruxu jsem slezla ne uplne ciste z prava a presla doleva mezi bh a trhlinu. Tu jsem vzala az nad cruxem v miste, kde trhlina krizi primou cestu7OS10.03.2024
V cruxu jsem slezla ne uplne ciste z prava a presla doleva mezi bh a trhlinu. Tu jsem vzala az nad cruxem v miste, kde trhlina krizi primou cestu
None87Asi lehčí7OS01.05.2024
Asi lehčí
vaclavjezek7OS21.09.2024
calimanSpis jsem to oblezl. Priste zkusit zprava.7-RP19.10.2024
Spis jsem to oblezl. Priste zkusit zprava.
vpatzelt7-/7OS05.03.2025
Filtr.467OS10.11.2025
Vojtik7OS28.03.2026

 Přidání cesty do deníčku
 Photo of the day:

Záchranka pod Matterhornem
 Routes:
All routes (192405)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Normální cesta II Hrubá Skála
Marynarka w marynarce 6a+ Dupnica
Wspinaczka na wspinaczce 6c Dupnica
Premier na premierze 6b Dupnica
Na lewo od przedziału 6a Dupnica
Latest comments:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 New in discussion:
Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner | Climbing Partner |

 Latest comments:
Contributions from abroad | Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Patsy Leeds | Ramonwoutt | Bogdanztq |

 Hot:
Kalymnos (1)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Switch to desktop version