výraznou kyzovou stěnou vlevo při hraně a po ní přes 4Q, v pravo za hranou k 5.Q na balkonek a odtud mírně vlevo přes převísky a další 3Q na plató, komínem na vrchol.
Poznámka:
část z balkonu výše (lehčí terén) mírně solí, klíčové místo je v hraně pod balkonem, kolem 3.kruhu, pak cesta dočasně zlehkne a nechá odpočnout. Od 5. na vrchol tak IXa-b cca.
původní autor byl možná někdo jinej, kruhy jsou přetloukaný a na jinejch místech (soudě podle cementovanejch děr)
Zapsal: malej bejk, 10.06.2007 21:24:20
Myslím, že autorství cesty patří plně Albertovi a jeho spolulezci. Jelikož historie často zapomíná na vizionáře, rád bych připomenul průkopníka, který pravděpodobně první načnul tuto linii. "Nějaký" Jindřich Šustr alias Čumpelík kolem roku 1985 natloukl minimálně 2-3 kruhy do této linky. Po nějaké době zřejmě někomu z místních chyběl kruh, takže si první jištění "vytáhl" z tehdy naprosto nereálného směru. Takto cesta setrvala do prvovýstupu Alberta. Přetloukání asi vzniklo buď umístěním kruhů jinak než je měl Šustr nebo tím že po Albertově prvovýstupu byly kruhy v části hladké hrany moc blízko sebe, takže autor později možná "upravil" jejich umístění aby nedráždilo klasiky. Přesné info autor cesty.
Slanak umisten na druhou stranu, komin jsem si vychutnal jeste cestou zpet k poslednimu kruhu. A jeste bych asi doporucil prodlouzit 6.Q
Zapsal: Brozik, 30.08.2012 21:04:54
V ceste nekdo vylomil madlo, ktery byvavalo na hrane mezi 3.Q a 4.Q takze je cesta zase o trochu tezsi:(
Zapsal: Radis, 29.06.2013 10:56:45
jaký bylo to madlo si moc nepamatuju, každopádně to tam je teď dost blbý, chyt kde asi bylo madlo neskutečně solí, zatím jediný způsob na který jsem přišel je vynechat ho. Jinak parádní cesta, škoda jen toho materiálu, který je horší
Malej bejkSkvělá lajna, v knížce jsou pouze 2 poctivé RP přelezy. Většina lidí končí nad 5. kruhem což je blbost.. pro mě největší psycho oblézt šestý kdy člověk absolutně neví jestli ještě stojí nebo už ne
Xb
RP
30.08.2011
Skvělá lajna, v knížce jsou pouze 2 poctivé RP přelezy. Většina lidí končí nad 5. kruhem což je blbost.. pro mě největší psycho oblézt šestý kdy člověk absolutně neví jestli ještě stojí nebo už ne
krabTo je zase příběh... Nádherná cesta, kterou jsem si letos prolezl AF a párkrát zašel na pokus (cca 4 pokusy během měsíce a půl). Teď to šel lézt Mája. V kempu jsem přibral Pjotřika na pokus, šlo mu to skvěle a na mě přišla řada před příchodem mraku, ze kterého začalo pršet, když jsem byl u hodin pod pátym kruhem. V rámci kusovky jsem valil déšť nedéšť. První rajbásek vpohodě, bouldřik v převisu taky, ale od posledního kruhu to bylo totálně durch. Nadlezl jsem poslední kruh do cca IV terénu a smekl jsem z promáchanýho schodu. Měl jsem trochu dilema jestli uznat nebo ne, po dlouhé úvaze uznávám. V boulřiku jsem se tentokrát i díky změně lezeček prošel. Škoda toho deště :-( úžasná lajna, lehčí Xb
Xb
PP
26.07.2018
To je zase příběh... Nádherná cesta, kterou jsem si letos prolezl AF a párkrát zašel na pokus (cca 4 pokusy během měsíce a půl). Teď to šel lézt Mája. V kempu jsem přibral Pjotřika na pokus, šlo mu to skvěle a na mě přišla řada před příchodem mraku, ze kterého začalo pršet, když jsem byl u hodin pod pátym kruhem. V rámci kusovky jsem valil déšť nedéšť. První rajbásek vpohodě, bouldřik v převisu taky, ale od posledního kruhu to bylo totálně durch. Nadlezl jsem poslední kruh do cca IV terénu a smekl jsem z promáchanýho schodu. Měl jsem trochu dilema jestli uznat nebo ne, po dlouhé úvaze uznávám. V boulřiku jsem se tentokrát i díky změně lezeček prošel. Škoda toho deště :-( úžasná lajna, lehčí Xb
LachtanSpis bliz k Xa než k Xb
V himalajich jsou tezsi pecky!
Xa
PP
27.07.2018
Spis bliz k Xa než k Xb
V himalajich jsou tezsi pecky!
MarczanySplněný sen. První průlez s Bernym překvapil jak je to docela schůdné ale komplexní a dost náročný na hlavu (odlez od 4.Q, rajbas nad 5.Q) s Lucou jsem na RP pokus popletl nohy a spadl v bouldru, takže jsem ani nedolézal. dalším pokusem to šlo parádně ale u 8.Q solidní rajbasový potvrzovák, podle mě těžší než u 5.Q, ale možná jen psychicky. Výlez komínem ke knížce a zase dolů je podle mě povinná součást cesty, jednoduše to k tomu patří a uceluje komplexnost cestý a celý zážitek.
Xb
PP
22.07.2021
Splněný sen. První průlez s Bernym překvapil jak je to docela schůdné ale komplexní a dost náročný na hlavu (odlez od 4.Q, rajbas nad 5.Q) s Lucou jsem na RP pokus popletl nohy a spadl v bouldru, takže jsem ani nedolézal. dalším pokusem to šlo parádně ale u 8.Q solidní rajbasový potvrzovák, podle mě těžší než u 5.Q, ale možná jen psychicky. Výlez komínem ke knížce a zase dolů je podle mě povinná součást cesty, jednoduše to k tomu patří a uceluje komplexnost cestý a celý zážitek.
Komíňáktrochu jiná písnička než v teple před měsícem. Až ke knížce. Krásný hranolez
Xb
PP
03.09.2021
trochu jiná písnička než v teple před měsícem. Až ke knížce. Krásný hranolez