pro normální lidi je to 5+ A1. lezli jsme to s Kubou Turkem v r. 1998, asi měsíc před přenýtováním. Já jsem lezl čisté délky, kuba hákoval hákovací místa, a sprostá Klára, kterou jsme vzali s sebou, nás bavila poděšeným pištěním a sprostými nadávkami. Moc hezká cesta v pevné skále s úžasnými výhledy do doliny, ale poslední délky pod lievikem jsou skoro pořád mokré.
Sumec6,5 hod. Výborně odjištěno, klíčový jemný rajbasový traverz, přelez převisu Hokejky a nejtěžší převislá vytláčející stěnospárka. Z nádherné cesty zůstává vzpomínka na smrtelný úraz.
6
OS
26.09.2009
6,5 hod. Výborně odjištěno, klíčový jemný rajbasový traverz, přelez převisu Hokejky a nejtěžší převislá vytláčející stěnospárka. Z nádherné cesty zůstává vzpomínka na smrtelný úraz.
alesakS batohem na druhym jsem musel háknout v klíčový dýlce. Tahal jsem spodek po Hokejku a vršek nad klíčem. Parádní cesta, byli jsme tam sami, odsejpalo to, supr den.
6
AF
04.09.2011
S batohem na druhym jsem musel háknout v klíčový dýlce. Tahal jsem spodek po Hokejku a vršek nad klíčem. Parádní cesta, byli jsme tam sami, odsejpalo to, supr den.
jikosNa stridacku Ales-ja-Ales. Previs i klic jsem OSnul ciste volne (nikoliv bez boje).
6
OS
04.09.2011
Na stridacku Ales-ja-Ales. Previs i klic jsem OSnul ciste volne (nikoliv bez boje).
asu9d - 4,5h parádní akce v lukcus počasí se super typem, rozlučka, ale doufám, že ne na dlouho....
6
OS
17.09.2012
9d - 4,5h parádní akce v lukcus počasí se super typem, rozlučka, ale doufám, že ne na dlouho....
ondrasprvní cesta v Tatrách - dlouhej nastup castecne ve snehu, lezeni zpocatku v pohode, ale na konci peknej boj - mokra skala, tezky, nahoru dolejzame v 7 vecer a ceka nas 4,5 hod sestup kolem celyho hrebene zpatky na Terynu, celkem 17 hodin na nohou
6
-
09.05.2013
první cesta v Tatrách - dlouhej nastup castecne ve snehu, lezeni zpocatku v pohode, ale na konci peknej boj - mokra skala, tezky, nahoru dolejzame v 7 vecer a ceka nas 4,5 hod sestup kolem celyho hrebene zpatky na Terynu, celkem 17 hodin na nohou
FlyLezeni čiste, bez hakovani. Podle mě dost podstiva klasa, v předposlední délce mozna i těžší než za 6, ale to je subjektivní.
6
OS
06.07.2016
Lezeni čiste, bez hakovani. Podle mě dost podstiva klasa, v předposlední délce mozna i těžší než za 6, ale to je subjektivní.
zaoralfKrásná klasika. 3,5 hodinky až k zábradlí. Potrápila hlavně předposlední délka, která byla durch mokrá. Naštěstí jsem to ale vybojoval. Vše jsem tahal.
6
OS
06.07.2016
Krásná klasika. 3,5 hodinky až k zábradlí. Potrápila hlavně předposlední délka, která byla durch mokrá. Naštěstí jsem to ale vybojoval. Vše jsem tahal.
tatkaNádherná cesta v pevné skále, která má v sobě technické pasáže (4. délka v traverzu), silové spárky (8. délka) i morálové odlezy (5. délka pod převisem). Celou cestu jsem lezl na prvním, s batohem, čistě. Až v závěrečné spárce jsem si sedl do skoby. Přitom jsem poměrně dlouho přeýšlel, jak místo vyřešit. Nakonec jsem na to přišel (přes 2 spoďáky vlevo od spárky a pak na sokolíka), tak při realizaci došly síly. Sedl jsem si , vyklepal a na druhý pokus vylezl. Aspoň to nebylo technicky (A0 - přidržením za presku), ale volně (AF). Bez batohu bych to asi dal. Vylezli jsme to asi za 7 hodin. Za námi byla polská dvojka, jinak jsme v cestě byli sami. Nastupovali jsme ze sněhu, prsty dost mrzly. Po druhé délce to už bylo dobré. Sestup byl psycho, pod Skalnatým byla nejškaredějsší turistka, jakou jsem kdy viděl. Trvalo nám to cca 4 h.
D1: Zmrzlé prsty, vůbec mi to nešlo. I když lehká, lezl jsem dost pomalu. Začínali jsme traverzem přes zmrzlý štít, štandoval jsem v půlce na borháku, takže jsme délku lezli jako dvě.,
D2: Trochu těžší komínek (s ohledem na zmrzlé prsty).
D3: Konečně jsem rozmrzl, i jsem nabyl jistoty, takže komín v pohodě.
D4: Pro mě nejhezčí délka - exponovaný trvaerz, do kterého se muselo nejistě nastoupit. Pak po malých stupech, bez noh. Ještě následoval vtipný výlez na římsu.
D5: Těžší začátek a pak morálový traverz přes velkou ukloněnou plotnu pod převisem. Variant bylo hodně, nakonec jsem zvolil asi tu nejlepší - necpal jsem se pod převis, i když tam bylo plno smyc¨.
D6: Přes převis doprava. Vyřešil jsem to elegantně - trochu nadlezl a pak se přes velký spoďák přehoupl do plotny vpravo.
D7: Tuto délku si moc nepamatuju
D8: začátek byl buď plazením spárokomínem, nebo vyvažovací pasáží vlevo po žebírku - velmi obtížně. Nakonec jsem cvakl skoby v komínu a vylezl žebírkem - asi na 10. pokus, velmi obtížné. Následovala prstová spára, která byla nejdřív položená, pak kolmá a pak převislá. Hodně skob. Došly mi v ní síly, tak jsem sedl do skoby. Po vyklepání volně dolezeno.
D9: Nejdřív komínem vlevo a pak po žebru. Těžké, ale s nabytým sebevědomím a vědomím vrcholu to šlo pěkně.
Touto cestou jsem definitivně skončil období rehabilitace, už se nemusím bát jak silově, tak morálově nalézt do něčeho těžšího.
6
AF
24.06.2017
Nádherná cesta v pevné skále, která má v sobě technické pasáže (4. délka v traverzu), silové spárky (8. délka) i morálové odlezy (5. délka pod převisem). Celou cestu jsem lezl na prvním, s batohem, čistě. Až v závěrečné spárce jsem si sedl do skoby. Přitom jsem poměrně dlouho přeýšlel, jak místo vyřešit. Nakonec jsem na to přišel (přes 2 spoďáky vlevo od spárky a pak na sokolíka), tak při realizaci došly síly. Sedl jsem si , vyklepal a na druhý pokus vylezl. Aspoň to nebylo technicky (A0 - přidržením za presku), ale volně (AF). Bez batohu bych to asi dal. Vylezli jsme to asi za 7 hodin. Za námi byla polská dvojka, jinak jsme v cestě byli sami. Nastupovali jsme ze sněhu, prsty dost mrzly. Po druhé délce to už bylo dobré. Sestup byl psycho, pod Skalnatým byla nejškaredějsší turistka, jakou jsem kdy viděl. Trvalo nám to cca 4 h.
D1: Zmrzlé prsty, vůbec mi to nešlo. I když lehká, lezl jsem dost pomalu. Začínali jsme traverzem přes zmrzlý štít, štandoval jsem v půlce na borháku, takže jsme délku lezli jako dvě.,
D2: Trochu těžší komínek (s ohledem na zmrzlé prsty).
D3: Konečně jsem rozmrzl, i jsem nabyl jistoty, takže komín v pohodě.
D4: Pro mě nejhezčí délka - exponovaný trvaerz, do kterého se muselo nejistě nastoupit. Pak po malých stupech, bez noh. Ještě následoval vtipný výlez na římsu.
D5: Těžší začátek a pak morálový traverz přes velkou ukloněnou plotnu pod převisem. Variant bylo hodně, nakonec jsem zvolil asi tu nejlepší - necpal jsem se pod převis, i když tam bylo plno smyc¨.
D6: Přes převis doprava. Vyřešil jsem to elegantně - trochu nadlezl a pak se přes velký spoďák přehoupl do plotny vpravo.
D7: Tuto délku si moc nepamatuju
D8: začátek byl buď plazením spárokomínem, nebo vyvažovací pasáží vlevo po žebírku - velmi obtížně. Nakonec jsem cvakl skoby v komínu a vylezl žebírkem - asi na 10. pokus, velmi obtížné. Následovala prstová spára, která byla nejdřív položená, pak kolmá a pak převislá. Hodně skob. Došly mi v ní síly, tak jsem sedl do skoby. Po vyklepání volně dolezeno.
D9: Nejdřív komínem vlevo a pak po žebru. Těžké, ale s nabytým sebevědomím a vědomím vrcholu to šlo pěkně.
Touto cestou jsem definitivně skončil období rehabilitace, už se nemusím bát jak silově, tak morálově nalézt do něčeho těžšího.
Polda JPPPByť třetí den v Tatrách, tak si nemyslím, že to je triviální klasička. S nástupem ze Skalnatého dlouhý den.
6+/7-
OS
17.09.2018
Byť třetí den v Tatrách, tak si nemyslím, že to je triviální klasička. S nástupem ze Skalnatého dlouhý den.
AKta klasifikace.. a výlet krásný, velkolepý, s grácií! a druhá délka na prvním.. bez přípravy:)
6
RC
17.09.2018
ta klasifikace.. a výlet krásný, velkolepý, s grácií! a druhá délka na prvním.. bez přípravy:)
marenav takovémhle počasí to šlo samo, lezeno cca 5 hodin, poctivě jsme se s Míšou střídali, takže vzhledem k tomu, že klíčovou délku jsem lezl jako druhý, je to vlastně flash top rope, těžší jsou vlastně až poslední 2 délky, klíčové místo v předposlední je sice těžší než za 6, hlavně nás ale celou dobu pěkně srali poláci...
6
OS
12.10.2018
v takovémhle počasí to šlo samo, lezeno cca 5 hodin, poctivě jsme se s Míšou střídali, takže vzhledem k tomu, že klíčovou délku jsem lezl jako druhý, je to vlastně flash top rope, těžší jsou vlastně až poslední 2 délky, klíčové místo v předposlední je sice těžší než za 6, hlavně nás ale celou dobu pěkně srali poláci...
MaatyKrásná vícedélka na super vrchol. Škoda že nás tam bylo tolik (3 dvojice) první dvojce poláků nás brzdila a za námi nervozní polák s italem. Ale i přes to nádherné lezení v Tatrách se super parťákem. Lukáš tahal traverz a převis přes hokejku a ja tahal tu šestkovou délku. Dali jsme to za 5hodin ale kdyby nás nebrzdili ty dva před námi tak jsme mnohem rychlejší.
6
OS
13.10.2018
Krásná vícedélka na super vrchol. Škoda že nás tam bylo tolik (3 dvojice) první dvojce poláků nás brzdila a za námi nervozní polák s italem. Ale i přes to nádherné lezení v Tatrách se super parťákem. Lukáš tahal traverz a převis přes hokejku a ja tahal tu šestkovou délku. Dali jsme to za 5hodin ale kdyby nás nebrzdili ty dva před námi tak jsme mnohem rychlejší.
KrvákTotální paráda a splněný sen. Tahal jsem všechny délky. Nejvíc nepříjemný mi přišel traverz doprava. Převis hokejky a nejtěžší délku jsem pak měl celkem v pohodě.
6+/7-
OS
28.09.2023
Totální paráda a splněný sen. Tahal jsem všechny délky. Nejvíc nepříjemný mi přišel traverz doprava. Převis hokejky a nejtěžší délku jsem pak měl celkem v pohodě.