Books
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Competitions
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Ranking
Cesty:
29.Bulička 10315
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
Bouldry:
29.Mikulec 9625
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
Hory:
22.Bernard 2632
23.X. 2532
24.Opice 2510

Results
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Diary
5948 lezců
1231028 cest
Nové přelezy:
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+

Indoors
Stěna Holešov - Holešov
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II
Na Střelnici - Svitavy

Shops
Ksport - Třinec
Rock Point OC Olympia - Brno
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Hokejka

Klasifikace:6
Typ cesty:horská
Sektor:Lomnický Štít - Z Stěna
Oblast:Malá Studená Dolina
Poloha:Slovensko - Vysoké Tatry
Sklon:kolmá
Délka:0 m
Jištění:nýty
Autor:F. Plšek - V. Zachoval, 22.8.1950
Popis:
Klasika na Lomnický Štít, 5 hodin.
Poznámka:
Původně 5+/A1.
Zapsal:15.10.2000 10:53:15

 
* * * * * * * * * 
Hodnocení / Počet:   9 / 5

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

S borháky to už nemůže být ono.
Zapsal: Kuba Turek, 13.02.2002 18:17:20

pro normální lidi je to 5+ A1. lezli jsme to s Kubou Turkem v r. 1998, asi měsíc před přenýtováním. Já jsem lezl čisté délky, kuba hákoval hákovací místa, a sprostá Klára, kterou jsme vzali s sebou, nás bavila poděšeným pištěním a sprostými nadávkami. Moc hezká cesta v pevné skále s úžasnými výhledy do doliny, ale poslední délky pod lievikem jsou skoro pořád mokré.
Zapsal: Lukas B., 11.07.2002 09:07:56

Jestlipak se v lieviku ještě pořád štanduje za tu železnou postel?
Zapsal: Petr Jandík, 11.07.2002 11:19:44

Už ne. Tatarka a spol. to tam vyčistili.
Zapsal: Kuba turek, 11.07.2002 13:52:20

Kdyz jsou nejty davany s rozmyslem, tak neuskodej. Takovej tutocvej stand dycinky potesi.
Zapsal: Maty, 11.07.2002 13:57:54

je to krásné lehké a možná snad trochu vzdušné lezení. Když technicky tak max A0, spíš 2p.a. a jinak lehká 6-
Zapsal: zoban, 11.07.2002 16:02:01

Tak to asi moc nesedí, ne? Navíc to tu už je. By mě zajímalo, kdo sem dává takovýhle hovadiny.
Zapsal: o.., 06.08.2007 13:49:42

Díky, sloučeno.
Zapsal: Libor, 09.08.2007 02:30:47

A proč sis to Zobane teda za těch "lehkých 6-" nezapsal, že by kvůli přijímačkám na vůdce?
Zapsal: M@ra, 21.07.2014 10:34:25

klíčové místo je určitě minimálně 6+, a asi bych se nebál dát i 7-. Celkově klasa na tatranské poměry relativně tvrdá. To jen pro případné zájemce.
Zapsal: švihy, 17.09.2019 16:14:06


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

pažoutDíky sněhu v horním žlebu, teplu a ostremu slunci poslední dvě délky lezeny v \"potoce\"6-21.09.0003
Díky sněhu v horním žlebu, teplu a ostremu slunci poslední dvě délky lezeny v \"potoce\"
skritekV+, A05+-28.09.1980
V+, A0
berťa6AF19.08.1983
Čermy6OS18.07.1990
KekrtPokud mi paměť dobře slouží, tak jsme se nějakých skob chytali...Takže to bylo 5+ A16AF22.09.1991
Pokud mi paměť dobře slouží, tak jsme se nějakých skob chytali...Takže to bylo 5+ A1
zoban6OS00.07.1995
chosechose6OS20.09.2001
ŠpicálAF to nebylo, ale o to víc ledu a legrace ;-)6AF30.03.2002
AF to nebylo, ale o to víc ledu a legrace ;-)
Kolbon Lukáš6OS01.08.2003
orlík6OS00.09.2005
François6AF05.09.2005
gero6OS09.09.2005
Ještěrkačas 4:20 hod6OS01.11.2005
čas 4:20 hod
Ozzman6AF25.07.2006
exakPěkná a vzdušná cesta.Skoro bych řekl přejištěná.6OS19.08.2006
Pěkná a vzdušná cesta.Skoro bych řekl přejištěná.
josefek6-15.09.2006
84100453256OS28.09.2006
Libi6AF13.02.2008
skoba6OS28.06.2008
ukko(5+ A0). 2 delky pod vrcholem litali hromy blesky ze spod nas honila dalsi trojka a tak byl dulezitejsi postup :-) a nakonec (nastesti) ani kapka6-12.07.2008
(5+ A0). 2 delky pod vrcholem litali hromy blesky ze spod nas honila dalsi trojka a tak byl dulezitejsi postup :-) a nakonec (nastesti) ani kapka
berny6OS12.07.2008
hrobař6-12.07.2008
maclimber6OS31.08.2008
bezda6OS26.03.2009
Petr Vašek6AF05.08.2009
tvidlak6AF09.08.2009
Vládík5+A15+RP19.08.2009
5+A1
urbasekd6AF20.08.2009
jiricz6OS05.09.2009
hovis6flash19.09.2009
TatussAž na jednu jedničkovou délku celé na prvním, v klíčovém místě jsem to zadupal s lanama a jednou sedl. Na druhý pokus v klidku... ABA6AF19.09.2009
Až na jednu jedničkovou délku celé na prvním, v klíčovém místě jsem to zadupal s lanama a jednou sedl. Na druhý pokus v klidku... ABA
stepnyvlk6OS22.09.2009
loukasttěžký dýlky Sumec6OS26.09.2009
těžký dýlky Sumec
Sumec6,5 hod. Výborně odjištěno, klíčový jemný rajbasový traverz, přelez převisu Hokejky a nejtěžší převislá vytláčející stěnospárka. Z nádherné cesty zůstává vzpomínka na smrtelný úraz.6OS26.09.2009
6,5 hod. Výborně odjištěno, klíčový jemný rajbasový traverz, přelez převisu Hokejky a nejtěžší převislá vytláčející stěnospárka. Z nádherné cesty zůstává vzpomínka na smrtelný úraz.
dusaklicovou delku sem haknul6-27.09.2009
klicovou delku sem haknul
sjasko6AF10.10.2010
Pilot6OS08.08.2011
honzaplocek6-A16-OS27.08.2011
6-A1
alesakS batohem na druhym jsem musel háknout v klíčový dýlce. Tahal jsem spodek po Hokejku a vršek nad klíčem. Parádní cesta, byli jsme tam sami, odsejpalo to, supr den.6AF04.09.2011
S batohem na druhym jsem musel háknout v klíčový dýlce. Tahal jsem spodek po Hokejku a vršek nad klíčem. Parádní cesta, byli jsme tam sami, odsejpalo to, supr den.
jikosNa stridacku Ales-ja-Ales. Previs i klic jsem OSnul ciste volne (nikoliv bez boje).6OS04.09.2011
Na stridacku Ales-ja-Ales. Previs i klic jsem OSnul ciste volne (nikoliv bez boje).
Vejvis6-24.09.2011
Batmoc hezké6OS24.09.2011
moc hezké
oual6OS24.09.2011
34436-26.09.2011
jan26OS27.09.2011
honza k.6OS05.07.2012
asu9d - 4,5h parádní akce v lukcus počasí se super typem, rozlučka, ale doufám, že ne na dlouho....6OS17.09.2012
9d - 4,5h parádní akce v lukcus počasí se super typem, rozlučka, ale doufám, že ne na dlouho....
ondrasprvní cesta v Tatrách - dlouhej nastup castecne ve snehu, lezeni zpocatku v pohode, ale na konci peknej boj - mokra skala, tezky, nahoru dolejzame v 7 vecer a ceka nas 4,5 hod sestup kolem celyho hrebene zpatky na Terynu, celkem 17 hodin na nohou6-09.05.2013
první cesta v Tatrách - dlouhej nastup castecne ve snehu, lezeni zpocatku v pohode, ale na konci peknej boj - mokra skala, tezky, nahoru dolejzame v 7 vecer a ceka nas 4,5 hod sestup kolem celyho hrebene zpatky na Terynu, celkem 17 hodin na nohou
kepko6OS22.07.2013
vladoŠur6OS22.07.2013
Grošákprvní cesta mnou tažená v tatrách :-D6OS24.07.2013
první cesta mnou tažená v tatrách :-D
Vitorio4,5 hod, klicove misto jsme hakli, nastup od skalanateho plesa 3 hod, sestup normalkou in memoriam of Miroslav Janoušek6-26.07.2013
4,5 hod, klicove misto jsme hakli, nastup od skalanateho plesa 3 hod, sestup normalkou in memoriam of Miroslav Janoušek
Stewo6flash06.09.2013
exakopakování po 6 letech.6RP06.09.2013
opakování po 6 letech.
romisak6+-08.09.2013
tomas.k6-24.06.2014
buracek6AF02.08.2014
Riky Brožs bivakem pod stenou, true shit6OS18.08.2014
s bivakem pod stenou, true shit
Ondra6OS18.08.2014
Zdenál.F6AF01.07.2015
FlyLezeni čiste, bez hakovani. Podle mě dost podstiva klasa, v předposlední délce mozna i těžší než za 6, ale to je subjektivní.6OS06.07.2016
Lezeni čiste, bez hakovani. Podle mě dost podstiva klasa, v předposlední délce mozna i těžší než za 6, ale to je subjektivní.
zaoralfKrásná klasika. 3,5 hodinky až k zábradlí. Potrápila hlavně předposlední délka, která byla durch mokrá. Naštěstí jsem to ale vybojoval. Vše jsem tahal.6OS06.07.2016
Krásná klasika. 3,5 hodinky až k zábradlí. Potrápila hlavně předposlední délka, která byla durch mokrá. Naštěstí jsem to ale vybojoval. Vše jsem tahal.
n0x6OS23.07.2016
tatkaNádherná cesta v pevné skále, která má v sobě technické pasáže (4. délka v traverzu), silové spárky (8. délka) i morálové odlezy (5. délka pod převisem). Celou cestu jsem lezl na prvním, s batohem, čistě. Až v závěrečné spárce jsem si sedl do skoby. Přitom jsem poměrně dlouho přeýšlel, jak místo vyřešit. Nakonec jsem na to přišel (přes 2 spoďáky vlevo od spárky a pak na sokolíka), tak při realizaci došly síly. Sedl jsem si , vyklepal a na druhý pokus vylezl. Aspoň to nebylo technicky (A0 - přidržením za presku), ale volně (AF). Bez batohu bych to asi dal. Vylezli jsme to asi za 7 hodin. Za námi byla polská dvojka, jinak jsme v cestě byli sami. Nastupovali jsme ze sněhu, prsty dost mrzly. Po druhé délce to už bylo dobré. Sestup byl psycho, pod Skalnatým byla nejškaredějsší turistka, jakou jsem kdy viděl. Trvalo nám to cca 4 h.
D1: Zmrzlé prsty, vůbec mi to nešlo. I když lehká, lezl jsem dost pomalu. Začínali jsme traverzem přes zmrzlý štít, štandoval jsem v půlce na borháku, takže jsme délku lezli jako dvě.,
D2: Trochu těžší komínek (s ohledem na zmrzlé prsty).
D3: Konečně jsem rozmrzl, i jsem nabyl jistoty, takže komín v pohodě.
D4: Pro mě nejhezčí délka - exponovaný trvaerz, do kterého se muselo nejistě nastoupit. Pak po malých stupech, bez noh. Ještě následoval vtipný výlez na římsu.
D5: Těžší začátek a pak morálový traverz přes velkou ukloněnou plotnu pod převisem. Variant bylo hodně, nakonec jsem zvolil asi tu nejlepší - necpal jsem se pod převis, i když tam bylo plno smyc¨.
D6: Přes převis doprava. Vyřešil jsem to elegantně - trochu nadlezl a pak se přes velký spoďák přehoupl do plotny vpravo.
D7: Tuto délku si moc nepamatuju
D8: začátek byl buď plazením spárokomínem, nebo vyvažovací pasáží vlevo po žebírku - velmi obtížně. Nakonec jsem cvakl skoby v komínu a vylezl žebírkem - asi na 10. pokus, velmi obtížné. Následovala prstová spára, která byla nejdřív položená, pak kolmá a pak převislá. Hodně skob. Došly mi v ní síly, tak jsem sedl do skoby. Po vyklepání volně dolezeno.
D9: Nejdřív komínem vlevo a pak po žebru. Těžké, ale s nabytým sebevědomím a vědomím vrcholu to šlo pěkně.
Touto cestou jsem definitivně skončil období rehabilitace, už se nemusím bát jak silově, tak morálově nalézt do něčeho těžšího.
6AF24.06.2017
Nádherná cesta v pevné skále, která má v sobě technické pasáže (4. délka v traverzu), silové spárky (8. délka) i morálové odlezy (5. délka pod převisem). Celou cestu jsem lezl na prvním, s batohem, čistě. Až v závěrečné spárce jsem si sedl do skoby. Přitom jsem poměrně dlouho přeýšlel, jak místo vyřešit. Nakonec jsem na to přišel (přes 2 spoďáky vlevo od spárky a pak na sokolíka), tak při realizaci došly síly. Sedl jsem si , vyklepal a na druhý pokus vylezl. Aspoň to nebylo technicky (A0 - přidržením za presku), ale volně (AF). Bez batohu bych to asi dal. Vylezli jsme to asi za 7 hodin. Za námi byla polská dvojka, jinak jsme v cestě byli sami. Nastupovali jsme ze sněhu, prsty dost mrzly. Po druhé délce to už bylo dobré. Sestup byl psycho, pod Skalnatým byla nejškaredějsší turistka, jakou jsem kdy viděl. Trvalo nám to cca 4 h.
D1: Zmrzlé prsty, vůbec mi to nešlo. I když lehká, lezl jsem dost pomalu. Začínali jsme traverzem přes zmrzlý štít, štandoval jsem v půlce na borháku, takže jsme délku lezli jako dvě.,
D2: Trochu těžší komínek (s ohledem na zmrzlé prsty).
D3: Konečně jsem rozmrzl, i jsem nabyl jistoty, takže komín v pohodě.
D4: Pro mě nejhezčí délka - exponovaný trvaerz, do kterého se muselo nejistě nastoupit. Pak po malých stupech, bez noh. Ještě následoval vtipný výlez na římsu.
D5: Těžší začátek a pak morálový traverz přes velkou ukloněnou plotnu pod převisem. Variant bylo hodně, nakonec jsem zvolil asi tu nejlepší - necpal jsem se pod převis, i když tam bylo plno smyc¨.
D6: Přes převis doprava. Vyřešil jsem to elegantně - trochu nadlezl a pak se přes velký spoďák přehoupl do plotny vpravo.
D7: Tuto délku si moc nepamatuju
D8: začátek byl buď plazením spárokomínem, nebo vyvažovací pasáží vlevo po žebírku - velmi obtížně. Nakonec jsem cvakl skoby v komínu a vylezl žebírkem - asi na 10. pokus, velmi obtížné. Následovala prstová spára, která byla nejdřív položená, pak kolmá a pak převislá. Hodně skob. Došly mi v ní síly, tak jsem sedl do skoby. Po vyklepání volně dolezeno.
D9: Nejdřív komínem vlevo a pak po žebru. Těžké, ale s nabytým sebevědomím a vědomím vrcholu to šlo pěkně.
Touto cestou jsem definitivně skončil období rehabilitace, už se nemusím bát jak silově, tak morálově nalézt do něčeho těžšího.
hulinrad6RP08.09.2017
drtiMIR6OS14.09.2017
Drat3k6OS15.09.2017
čubič6OS13.08.2018
Inža6+RP20.08.2018
Polda JPPPByť třetí den v Tatrách, tak si nemyslím, že to je triviální klasička. S nástupem ze Skalnatého dlouhý den.6+/7-OS17.09.2018
Byť třetí den v Tatrách, tak si nemyslím, že to je triviální klasička. S nástupem ze Skalnatého dlouhý den.
AKta klasifikace.. a výlet krásný, velkolepý, s grácií! a druhá délka na prvním.. bez přípravy:)6RC17.09.2018
ta klasifikace.. a výlet krásný, velkolepý, s grácií! a druhá délka na prvním.. bez přípravy:)
marenav takovémhle počasí to šlo samo, lezeno cca 5 hodin, poctivě jsme se s Míšou střídali, takže vzhledem k tomu, že klíčovou délku jsem lezl jako druhý, je to vlastně flash top rope, těžší jsou vlastně až poslední 2 délky, klíčové místo v předposlední je sice těžší než za 6, hlavně nás ale celou dobu pěkně srali poláci...6OS12.10.2018
v takovémhle počasí to šlo samo, lezeno cca 5 hodin, poctivě jsme se s Míšou střídali, takže vzhledem k tomu, že klíčovou délku jsem lezl jako druhý, je to vlastně flash top rope, těžší jsou vlastně až poslední 2 délky, klíčové místo v předposlední je sice těžší než za 6, hlavně nás ale celou dobu pěkně srali poláci...
MaatyKrásná vícedélka na super vrchol. Škoda že nás tam bylo tolik (3 dvojice) první dvojce poláků nás brzdila a za námi nervozní polák s italem. Ale i přes to nádherné lezení v Tatrách se super parťákem. Lukáš tahal traverz a převis přes hokejku a ja tahal tu šestkovou délku. Dali jsme to za 5hodin ale kdyby nás nebrzdili ty dva před námi tak jsme mnohem rychlejší.6OS13.10.2018
Krásná vícedélka na super vrchol. Škoda že nás tam bylo tolik (3 dvojice) první dvojce poláků nás brzdila a za námi nervozní polák s italem. Ale i přes to nádherné lezení v Tatrách se super parťákem. Lukáš tahal traverz a převis přes hokejku a ja tahal tu šestkovou délku. Dali jsme to za 5hodin ale kdyby nás nebrzdili ty dva před námi tak jsme mnohem rychlejší.
Blahuťák6+/7-OS17.10.2018
svihalekguiding. nádhera, jedna z nej cest, co jsem v Tatrách lezl!6+/7-OS16.09.2019
guiding. nádhera, jedna z nej cest, co jsem v Tatrách lezl!
najmankm6OS20.10.2019
Erko6666AF01.01.2020
calimanKlic vpravo sokolem a ne vlevo pres spodaky ...6AF08.08.2020
Klic vpravo sokolem a ne vlevo pres spodaky ...
ajislav6+/7-AF08.08.2020
vaca34Jeden pád v klíčové délce. Jinak OS team6+/7-AF22.08.2020
Jeden pád v klíčové délce. Jinak OS team
juzek6OS28.08.2020
PyKo6+/7-OS05.09.2020
Mrkva6+AF01.08.2021
Mikuláš6AF12.08.2021
Ital6AF12.08.2021
Inžaoblíbená klasika, musel jsem tam Páju vzít i když jsem ji lezl už potřetí6+RP12.08.2021
oblíbená klasika, musel jsem tam Páju vzít i když jsem ji lezl už potřetí
xixao6OS19.06.2022
mastej6+/7-AF19.06.2022
tomtom6+/7-OS26.08.2022
MiniTurbo6+/7-OS26.08.2022
Radis6OS02.09.2022
Fakáč6+/7-RK10.07.2023
Magi6+/7-OS27.08.2023
rorschach6RP01.09.2023
najmankm6+RP12.09.2023
Jeff766+/7-AF27.09.2023
vikinggreta6+/7-OS27.09.2023
KrvákTotální paráda a splněný sen. Tahal jsem všechny délky. Nejvíc nepříjemný mi přišel traverz doprava. Převis hokejky a nejtěžší délku jsem pak měl celkem v pohodě.6+/7-OS28.09.2023
Totální paráda a splněný sen. Tahal jsem všechny délky. Nejvíc nepříjemný mi přišel traverz doprava. Převis hokejky a nejtěžší délku jsem pak měl celkem v pohodě.
HoPe6+/7-OS29.09.2023
hondape6+AF20.08.2024
Jour de Bergerac6flash09.08.2025
MajušidloŤahal Ben6AF09.08.2025
Ťahal Ben
senkyrkubaS Maruškou, byla zima fest.6OS18.08.2025
S Maruškou, byla zima fest.

 Přidání cesty do deníčku
 Photo of the day:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Routes:
All routes (192385)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Sluneční spára VI Sloup V Čechách
Muskel maskel 6c Fosnavåg
Hightec 6c+ Fosnavåg
Dyret 6c Fosnavåg
Tannlegen 6c+ Fosnavåg
Latest comments:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 New in discussion:
Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner | Climbing Partner |

 Latest comments:
Contributions from abroad | Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Patsy Leeds | Ramonwoutt | Bogdanztq |

 Hot:
Kalymnos (1)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Switch to desktop version