Muze prosim nekdo poradit, co delat pravdepodobne v cruxu u myslim 4 (nad nim)? Tam mi prijde, ze je uplne hladka plotna a neni kudy lezt. Dvojcata L jsem vylezl a tam bylo v te same vysce vcelku logicke, co se ma delat. Crux v tehle ceste mi prijde o dost tezsi, nez by odpovidalo ceste za 8-. Mozna jsem ale jen neco prehlidnul.
To je boulder navalení na L nohu a je tam jen sklopená lišta v hladké plotně. Dám cestu za 8 což si asi zaslouží je těžší než ta levá.
Zapsal: JirkaS, 30.10.2018 19:56:09
S Levým dvojčetem a Obecnou školou tvoří trio elegantních sourozenců. Všechny tři cesty jsou pěkné linií i lezecky. Jsou pro Tetín charakteristické hojností sklopených chytů. Zajímavé je, že poměr přelezů L-OŠ-P je zhruba 4:2:1, když všechny tři cesty (mi) přijdou zhruba stejně obtížné, tvrdší 8-, ale asi jim líp sluší 8 (7a). Zřejmě se na pohled stejně nejeví a lezkyně/lezci volí zlatou střední cestu. Pokud chcete vylézt v kuse či rovnou OS a nejste vysoko nad věcí, nelézt při vyšší teplotě, i když ta je zde v lezecké sezóně obvyklá.
Zapsal: ivoš, 09.11.2019 10:48:38
cesty se díky oklouzání stávají postupně nelezitelné. Prosím výrobce oblasti o zásah bruskou.
Zapsal: MF, 11.02.2022 10:56:54
to snad nemyslíš vážně co si tady ted napsal.. nauč se lízt nohama a přestaň vymešlet kraviny
DamajdaProblém je v tom, že člověk neví, kudy to vede. U třetího jsem málem spadnul, když jsem lezl přímo. Pak navalení mi přišlo dost přísný a zbytek už lehký, i když s bandaskama. Klasa někde kolem 8-/8.
8
OS
30.09.2018
Problém je v tom, že člověk neví, kudy to vede. U třetího jsem málem spadnul, když jsem lezl přímo. Pak navalení mi přišlo dost přísný a zbytek už lehký, i když s bandaskama. Klasa někde kolem 8-/8.
ivošL jsem lezl, spodek na OS, teď tedy s P vrškem
8
OS
06.11.2019
L jsem lezl, spodek na OS, teď tedy s P vrškem
ChoorbiePrvní návštěva jeden pokus a dost špatná beta, v druhé návštěvě na RP pokus korekce, špatně, v druhém ostrém vysláno na PP. Fér cesta v klase, technická krasavice.
8
PP
15.04.2020
První návštěva jeden pokus a dost špatná beta, v druhé návštěvě na RP pokus korekce, špatně, v druhém ostrém vysláno na PP. Fér cesta v klase, technická krasavice.
JCOh wow, that was pure suffering. Almost gave up after the first go. Didn't like the powerful start with some nasty difficult clips in between, but did it so much better on the second go. Then it's about climbing to that balcony. You feel like your LF is slipping off there, but you need to keep going. There is just a single poor crimp up there, which helped me up to put absolutely all the weight to my LF. Once you catch the crack you're good. The rest is still not easy, but much more doable. For me the most difficult 7a at Kras.
8
PP
16.07.2020
Oh wow, that was pure suffering. Almost gave up after the first go. Didn't like the powerful start with some nasty difficult clips in between, but did it so much better on the second go. Then it's about climbing to that balcony. You feel like your LF is slipping off there, but you need to keep going. There is just a single poor crimp up there, which helped me up to put absolutely all the weight to my LF. Once you catch the crack you're good. The rest is still not easy, but much more doable. For me the most difficult 7a at Kras.
pavelllMnohem hezčí, než jsem čekal, žádný prach ani divno kroky. Ani mi nepřišla těžší než Dvojče L. Nepříjemně klouzavý je traverz pod 1. samostatným nýtem, pak silový nátah do dobrého bočáku, výkul PR za malý bočáček a po kluzké plotně nejistě do madla doleva (hodně nepříjemné, helma výhodou). Pak už lehčí. Dvojče L mi přišlo vytrvalostnější. Mám radost, aspoň nějaká těžší cesta padla v současném nelezeckém módu (2 malý děti, covid style trénink...).
8
PP
11.05.2021
Mnohem hezčí, než jsem čekal, žádný prach ani divno kroky. Ani mi nepřišla těžší než Dvojče L. Nepříjemně klouzavý je traverz pod 1. samostatným nýtem, pak silový nátah do dobrého bočáku, výkul PR za malý bočáček a po kluzké plotně nejistě do madla doleva (hodně nepříjemné, helma výhodou). Pak už lehčí. Dvojče L mi přišlo vytrvalostnější. Mám radost, aspoň nějaká těžší cesta padla v současném nelezeckém módu (2 malý děti, covid style trénink...).