Přes dva převislé bloky a po šikmém pilíři pod hladký mělký zářez. Zářezem n.t. pod svislou stěnku a tou na vodorovnou římsu. Po ní krok doprava a přímo vzhůru téměř svislou plotnou (kruh), přes převislý blok a přes něj poněkud zleva na římsu pod Stůl.
10. Šerif. Přes 2 přev. bloky a po šikmém pilíři pod hladký mělký zářez (vl. kr.). Zářezem n. t. pod svislou stěnku a tou na vodorovnou římsu. Po ní krok dopr. a přímo vzhůru téměř svislou plotnou se sporými chyty (kr.), pod přev. blok a přes něj poněkud zl. na římsu pod plošinou Stůl. Velmi hezká cesta! -IV, j. m. V; V. Hron-O. Palinková, 27. 10. 1957.
Jsem rád, že je dostupný průvodce s nákresy, ve zdejších oblastech si libují v matoucích popisech. Obtížnost: reálně tak 5 UIAA (viz. hodnocení Valmara).
pavelllKrásná s gradujícím závěrem po nechytovaté plotně a přes převis.
4
OS
25.04.2010
Krásná s gradujícím závěrem po nechytovaté plotně a přes převis.
vinduskachtěli jsme se Štěpánkou a Kristiánem co nejlehčí cestu - Schody II, ale stáli jsme u značky Petr a nakonec jsme lezli Šerifa. Střední část těžká, oblezl jsem levým koutem. V sedélku jsou celkem 3 borháky či slanění. Do nejpravějšího jsme to cvakli, slanili a Kristián si vylezl Schody, já ho jistil zdola, pak jsem ho spustil. Petr je za III, v průvodci pochválen.
4
RP
08.05.2010
chtěli jsme se Štěpánkou a Kristiánem co nejlehčí cestu - Schody II, ale stáli jsme u značky Petr a nakonec jsme lezli Šerifa. Střední část těžká, oblezl jsem levým koutem. V sedélku jsou celkem 3 borháky či slanění. Do nejpravějšího jsme to cvakli, slanili a Kristián si vylezl Schody, já ho jistil zdola, pak jsem ho spustil. Petr je za III, v průvodci pochválen.