Books
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Competitions
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Ranking
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Results
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Diary
5949 lezců
1231302 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Indoors
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Shops
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Nedostatek Rozumu

Klasifikace:5+
Typ cesty:skalní
Sektor:Slza A Podhradí
Oblast:Rudice
Poloha:Moravský Kras
Obtíže:síla
Sklon:převislá
Délka:15 m
Jištění:borháky
Autor:V. Wolf, D. Tichá 1999
Zapsal:Jan Mrnuštík (Mrnda), 29.06.2005 20:56:46

 

Hodnocení / Počet:   0 / 0

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - Rudice


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

docela silova petka...
Zapsal: vojtech, 31.03.2008 16:41:03

Mezi 2 a 3 borhakem vylamane chyty, ktere tam kdysi byly. Kroky se musi vymyslet a klasu bych tipoval okolo 6+/7-.
Zapsal: Thomaska, 28.05.2008 09:14:45

Sorry mezi 1 a 2 borhakem.
Zapsal: ThomasKa, 28.05.2008 09:18:05

Ale né, je to za pět. Naučte se lézt a pak něco pište! :-)
Zapsal: Franta, 28.05.2008 09:25:56

no...keby to nerobil Vlk, povedal by som, ze ano - je to typicka krasova 5
Zapsal: tah-sha-tunga, 28.05.2008 09:43:47

Ty chyty jsem olámal hned na začátku, nějak moc nedržely a proto jsem to nedal za 5, ale 5+ :-).
Zapsal: Vlk, 28.05.2008 09:49:31

no kazdopadne s Cestou pro carodejnici je tohle tezsi... jinak mi je to sumak, proti Hybaskove 5- (nebo jak se ten ulkouzanej hnus vedle jmenuje)je tohle porad ok;)
Zapsal: mara, 28.05.2008 09:56:35

chtel jsem napsat, ze tohle je tezsi nez cesta pro carodejnici...
Zapsal: mara, 28.05.2008 09:57:20

Tady zas jedou ňáký inflační vlaky:))...
Zapsal: Mrnda, 28.05.2008 10:31:00

Lezl jsem to asi pred 2 roky a to (pokud me pamet uplne nemate) slo. Nyni je z toho mezi 1 a 2 solidni buldr. Nebo proste starnu, coz je bohuzel nevyvratitelny fakt.
Zapsal: ThomasKa, 28.05.2008 11:10:01

mozna starnes,ale rozhodne je tam ted mistecko,ktere v 5kovem lezci vzbudi nefalsovane zoufalstvi. ale koho by to v Krase zajimalo,ze?
Zapsal: jj, 28.05.2008 12:09:50

okrem toho, ked sa to niekomu nepaci, este stale moze liezt nieco ine... (akoze ine cesty) ...ved preco sa nutit do niecoho, co mi nevyhovuje, ked mam toho na vyber dost, ze? :p
Zapsal: tah-sha-tunga, 28.05.2008 12:34:07

třeba hned poblíž je cesta za 4 (vpravo od Wobenzynu), která je tak za 6 :-)
Zapsal: foton, 28.05.2008 13:51:02

Vždyť je všude kolem tolik krásných a lehkých cest :-), proč lézt zrovna tuhle?
Zapsal: Franta, 28.05.2008 14:30:21

Vlk tu cestu volamal, aby z toho byla alespon ta pětka:) Jinak ta 4, to je cesta před kterou mam respekt!:))
Zapsal: tulak, 28.05.2008 23:44:31

heh...som do tej 4 nastupil s tym, ze idem vybrat expresky zo zlanaku z Wobenzymu a ze aspon v tom trochu zrelaxujem a...kdeze :D vcelku slusne som sa v tom zapotil
Zapsal: tah-sha-tunga, 29.05.2008 00:08:25

Sakrafix, co je to za pětku? Jsem to OSnul, ale s 5 to má dost málo společnýho, ten nátah z madla je kurwa silovej. Poctivejch 6 (nebo i plus), nebo rovišťskech 7- :-)
Zapsal: bromden, 19.05.2010 13:50:03

No jako ted se pise 2020 a ja to mezi 1 a 2 vzdal :), a to su zvyklej sem tam nakou tu sedmu dat :). Solidni snizovak sebevedomi :)
Zapsal: jungledmnc, 05.04.2020 23:49:16

Ale né, to si jen Vlk honí pérko!
Zapsal: Vlk., 06.04.2020 08:58:59


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

berny5+flash02.04.2004
MrndaDocela hustý...6-flash29.06.2005
Docela hustý...
tulakGood silové.škoda držky:( ****5+RP29.06.2005
Good silové.škoda držky:( ****
tatkasedel jsem jednou5+AF25.09.2005
sedel jsem jednou
petr.k5+RC25.09.2005
berny5+RP28.09.2005
Mek5+OS31.03.2007
1066555+OS03.07.2007
asu6-OS10.04.2008
mick5+PP27.04.2008
svihalek5+RP29.05.2008
relic6-OS01.06.2008
fotonkdysi jsem to už lezl, rozhodně 66RP28.03.2009
kdysi jsem to už lezl, rozhodně 6
ondrejek5+RP28.03.2009
Martas5+RP13.05.2009
Vach6OS17.07.2009
marena6RP15.05.2010
tesil6-OS15.05.2010
berny5+RP17.06.2010
ondrej.castekkdysi os5+RP25.06.2010
kdysi os
Vitoriomyslim ze tesne nad prvnim je treba si dobre najit nohy, ale i tak je to na petku dost silovy a necitelny6-RP29.08.2010
myslim ze tesne nad prvnim je treba si dobre najit nohy, ale i tak je to na petku dost silovy a necitelny
tah-sha-tunga6-RP09.11.2010
Olga(Kolouch)spíš tak za 6...ale tak kras no...nic extra pěkného...ale v krásným dnu člověk přetrpí i tohle:-)))6-PP04.03.2011
spíš tak za 6...ale tak kras no...nic extra pěkného...ale v krásným dnu člověk přetrpí i tohle:-)))
berny5+RP21.03.2011
nahatch5+OS23.04.2011
zaoralf6-RP27.04.2011
jurmes6-OS14.05.2011
eliskaPrý je potřeba lézt všechno.. i bouldry v převisu:-) v závěru jsem si nějak špatně poskládala ruce, držela se nějakého pidichytíku a musela z něj v zoufalství skočit (poprvé v životě, bo jinak jsem odpůrce skoků) do madla.. no síla:-)6-PP09.06.2011
Prý je potřeba lézt všechno.. i bouldry v převisu:-) v závěru jsem si nějak špatně poskládala ruce, držela se nějakého pidichytíku a musela z něj v zoufalství skočit (poprvé v životě, bo jinak jsem odpůrce skoků) do madla.. no síla:-)
Medy5+AF20.06.2011
jankoUP5+RP25.06.2011
kanour5+OS26.06.2011
Moare6-PP10.05.2012
ondrej.castek6OS10.05.2012
Listy5+RP12.06.2013
Hruskarob6-OS22.03.2014
Lucoušek6-flash13.07.2014
misevaklasifikace podle pruvodce moravske skaly.6-OS29.03.2015
klasifikace podle pruvodce moravske skaly.
sleza5+RP16.04.2015
Ganzi6-OS16.08.2015
Inža6-PP03.04.2016
observer5+OS02.10.2017
Mican6-OS15.10.2017
Karlito6-OS20.10.2017
tomtom6-OS04.05.2018
HenryD6-flash04.05.2018
Svob6-RP09.06.2018
Pioter6-OS27.07.2018
ondrasek6-OS25.08.2018
Rezo6-OS11.10.2018
Pitriss5+OS03.06.2019
peti185+RP12.06.2019
Ital5+RP28.04.2020
Nemesis_NaRPětka s jedním 6a nátahem do přídrže nad preskou a pak do madlo hrůtku výš.6PP18.05.2021
Pětka s jedním 6a nátahem do přídrže nad preskou a pak do madlo hrůtku výš.
Mikuláš6-OS12.04.2022
speed5+flash01.05.2022
kukin6-OS17.09.2022
kletr6-solo22.04.2023
Martin Vápenec5+RP21.04.2024
jhlahulek5+PP21.04.2026
VeruZvon5+PP27.04.2026
Letu5+PP27.04.2026

 Přidání cesty do deníčku
 Photo of the day:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Routes:
All routes (192424)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Latest comments:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 New in discussion:
Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner | Climbing Partner |

 Latest comments:
Contributions from abroad | Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Patsy Leeds | Ramonwoutt | Bogdanztq |

 Hot:
Kalymnos (1)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Switch to desktop version