Books
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Competitions
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Ranking
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Results
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Diary
5948 lezců
1231018 cest
Nové přelezy:
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+

Indoors
Squashová hala - Bezdružice
ZŠ Chřibská - Chřibská
Pajkland - Olomouc

Shops
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Liberec - Liberec 1

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Nech Je Prča

Klasifikace:8
Typ cesty:skalní
Sektor:Jablonnská Plotna
Oblast:Jablonné Nad Orlicí
Poloha:Orlické Hory
Obtíže:vytrvalost
Sklon:kolmá
Délka:17 m
Jištění:5 bh
Autor:Pavel Žofka
Poznámka:
Vytrvalostní cesta s dvěma bouldr pasážemi, různorodé chyty, převažují malé ostré lišty. Bude sedět spíše vyšším lezcům.
Zapsal:Michal Kunst (mikespikes), 05.07.2007 14:45:56

 
* * * * * 
Hodnocení / Počet:   5 / 1

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Když se naučíš, Michale, dělat mezi slovy a za interpunkčními znaménky mezery, bude se ten popis normálně dělit do řádků :)
Zapsal: P., 05.07.2007 15:34:51

Nazdar mikespikes, kdes přišel na to, že je cesta za 8? Zkoušelo to už dost borců, ale nikdo to zatím v kuse nedal, jsem autorem cesty tak by mne to zalímalo jak jsi to lezl od 3 jištění.
Zapsal: zofin, 05.07.2007 21:32:55

Cestu sem vylez v kuse,styl PP tohle úterý s Martinem Holcem,můžu ti na něj dát tel.pro potvrzení přelezu:)).A nejtěžší místo je opravdu nad 3.hákem,z dvou celkem dobrejch chytů deš levačkou do hodně malej lišty,upravíš nohy vejš na těch skoro nic stupech a tou samou rukou dynamicky přešáhneš hned nad tím do celkem madla,dobereš pravačku,nakopeš nohy,levačkou vejš do dobrého chytu a z ní cvakáš 4.bh.Ale pak je eště možná stejně těžký místo pod závěrečnýma dobrýma chytama,opět dynamičtější šáh přes hodně hnusnej ostrej bočáček na 2-3prsty na pravačku.A je to.a já má z té cesty velkou radost.Před jediným ostrým pokusem jsem to prohlídl 2x ze slanění a označil chyty mádžem.Sice to není OS ani úplně etické s ozn.chyty,ale za to sem se tím docela v pohodě prošel.Zato c. vpravo vedle Vojtěch nevím jestli není tak trochu utopie,co myslíš?Miky
Zapsal: Mikeš, 06.07.2007 10:07:09

Jo a ještě otázka pro Žofina.Jak jsi vyřešil v cestě Veronika 7+(Jablonné)krutě hluché místo myslim mezi 2.a 3.bh?BH jsou v přímé linii,ale tam cesta od pohledu nevypadá za 7+,možná jo...Spíš to tam jde jít do prava a pak se vrátit,ale proč ten hák není aspon pro naznačení také mírně do prava.Asi moc rejpu,kdyžtak sorry.Nemyslím to zle.Je to opravdu kus krásné skále tam u nás,že?m
Zapsal: Mikeš, 06.07.2007 10:54:13

Ve Veronice se doprava neleze, všechny cesty se na Plotně lezou v linii jištění. Ve Veronice není problém, jsou tam malinké otevřené lišty, ale ten problém co popisuješ je mezi 3 a 4. jištěním. Od druhého se jde lehce doprava, ale ne až moc. A tam začíná problém cesty. Ale max za 8-, víc ne, už jsem to viděl lézt dost lidí, takže by klasifikace mohla sedět. AKorát po dešti tam jsou cesty docela těžký, déšť všechno mágo vymyje, takže musíš mikrochyty hledat. Uvidíme kdo ještě Prču vyleze, ať to taky zhodnotí. Jestli mysliš, že je za 8, tak pak by Vojtěch měl být za 12, no nevím. ALe utopie určitě není, Adámek Ondra by to dal určitě OS.
Zapsal: zofin, 06.07.2007 12:02:24

Jde o to že já nejsem hustej lezec a mý max.je kolem 8.Ale třeba mi ta cesta prostě sedí a je fakt jedna z nejhezčích co jsem kdy lezl.Zkusim Vojtěcha,ale to bude asi brutus na prsty.Někdo říkal že u tý Prči bylo před tím napsáno 7+/8- nebo tak něco.Takže jsem se neodvažoval jít výš.Za to v Mladkove je klas.pěkně drsná konkr.Hokejka VI????Trošku úlet.
Zapsal: mikeš, 06.07.2007 12:21:59

Záleží jestli jsi vlezl do tý cesty úplně vlevo, stará původní cesta. Pokud jo, tak se to tak neleze.
Zapsal: zofin, 06.07.2007 13:03:40

To je myslím Růže-6,cesty znám jak vedou,myslím variantu staré Hokejky vpravo,traverz a přes hranu pak převis.koutem.To fakt není jen za 6.Nechme to být.Nevíš jak vložit k novým cestám v databázi Lezce fotky?Ted tam se zpožděním láduju naše cesty co sme dělali na Krétě.
Zapsal: mikeš, 06.07.2007 13:31:14

Dal bych tomu asi těžší 8, ten krok nad 3 jištěním je pro malé a středně dlouhé lezce kotel. Rozhodně to není cesta onsajtovka.
Zapsal: zofin, 25.05.2008 22:55:18

spíš 8+
Zapsal: Jarda, 16.06.2008 11:38:15

Gratulace(se zpozdenim) Zofinovi,za vylezenou Prcu na RP,onsajtovka je to opravdu pro borce bombardaky:)).Good luck
Zapsal: Mikes, 09.02.2009 12:20:25

Verejne se omlouvam za prehnane oznaceni chytu a stupu v ceste magem.Nebylo to ode mne eticke hlavne pro lezce onsajtaky.Ja jsem proste chtel tu cestu vylezt v kuse a to oznaceni melo byt proste jen (prehnana)podpora k naslednemu prelezu.Po snazivem ocisteni znacek jsem cestu dnes take prelezl v kuse,stejne tak Zofin kratce prede mnou.Kdyz se chce tak to jde i bez znacek:)))
Zapsal: mikes, 18.06.2009 23:25:22

fajn )) a co ty nový cesty co tam sou zapište je
Zapsal: george-jp, 19.06.2009 08:23:05

Už můžu porovnávat i s těžšími cestami a nebál bych se Prče dát 8+ a to vzhledem k naší Orlickohorské klase (Hokejka 6, Koblížek 8-, Veronika 7+) Jinak si myslím, že třeba v Juře by si zasloužila 8+/9-
Zapsal: TujboPefa, 07.11.2010 16:05:36

Ahoj Mikeši, fotky k cestám můžeš poslat JirkaSovi, kontakty vlevo.
Zapsal: martan, 07.11.2010 17:38:52

Dotaz: tý oblasti opravdu říkáte Jablonné n.O.? Najdu to v nějakém průvodci? Díky.
Zapsal: martan, 07.11.2010 17:42:57

Prča za 8+, to bych neřekl, zkus si dát 8+ třeba v Krase nebo na Sůľově, tam jsou 8+ těžší než tady ta. Jinak oblast najdeš v průvodci na webu ČHS. Je to v podstatě v městě Jablonné nad Orlicí, hned za koupalištěm v takové soutěsce. Slunce tam svíti hlavně dopoledne, v létě krátce i po poledni.Po velkých deštích teče z puklin stěn voda. Jinak lezení po malých lištách v kolmé plotně.
Zapsal: zofin, 07.11.2010 18:56:31

No podle mě klidně 8+, se koukni žofíne co si psal za komenty k tejhle cestě dřív :). A co ty nový dvě cesty vpravo ? Co to je ? Nebo zas napíšeš at jdu radši lyžovat ?
Zapsal: George-jp, 07.11.2010 19:08:51

Díky za odkaz, asi už jsem si ten plánek někdy prohlížel. Jen škoda, že na lezci se ty sektory jmenují jinak a na SO chybí popisy a klasa. Obé mohu poladit když dovolíte, jen mi písněte do meilu jak, díky. Navíc na SO je 6 nýtů a hák a tady je 5 háků:)
Zapsal: martan, 07.11.2010 19:38:19

Cus George, dříve jsem to nemohl porovnat např. s tím Krasem či Sulovem, ale ono to je v podstatě jedno, půl stupeň bych neřešil. Lyžovat nechoď, radši lez. Ty dvě cest vpravo nevím, nelezl jsem, ani se mi nelíbí. Nemám ani čas se těmto liniím věnovat. I když by se tam ještě něco vymyslet dalo. Prča je jenom o dvou polodynamických krocích, jinak technické lezení, jak na písku. Vojtěcha jsem už taky párkrát zkoušel, taky se to dá lézt. Čhtělo by aby to lezlo více lidí.
Zapsal: zofin, 07.11.2010 20:25:20


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

mikespikes8PP03.07.2007
zofin8RP25.05.2008
martinsifra8RP24.07.2009
urbasekd8PP17.08.2009
TujboPefa8PP05.10.2009
tmichalickaJeště bez přídrže na levou ruku,(nejtěží krok) Nyní ji už v cestě přibíram8RP02.05.2011
Ještě bez přídrže na levou ruku,(nejtěží krok) Nyní ji už v cestě přibíram
MartasCT8RP15.09.2011
topchord8RP20.10.2013
gregoraja8RP07.07.2014
Komíňákjistil Delfa. V tom vedru jsem to málem osnul. Stek jsem z oblého madla po bouldru. Pak mi v dalším pokuse střelila lišta, tak jsem to ve třetím pokusu vyřešil skokem. Myslím si že v klidu 8. Víc ani prd i v tom vedru. A vytrvalost fakt potřeba není, když jsou tam všude madla kromě bouldru a hlavně dobrý nohy. Jen se člověk přidržuje a stojí8PP01.09.2015
jistil Delfa. V tom vedru jsem to málem osnul. Stek jsem z oblého madla po bouldru. Pak mi v dalším pokuse střelila lišta, tak jsem to ve třetím pokusu vyřešil skokem. Myslím si že v klidu 8. Víc ani prd i v tom vedru. A vytrvalost fakt potřeba není, když jsou tam všude madla kromě bouldru a hlavně dobrý nohy. Jen se člověk přidržuje a stojí
Lukasdolecek8RP29.09.2016
EdDy16478RP25.06.2019
relicJako jasne, bylo 32st, ale za 8 to fakt necejtim. Troufam si tvrdit, ze by to mohlo byt i 7b. Jasne, je to jen jeden krok, ale lehky to neni.8+PP18.08.2022
Jako jasne, bylo 32st, ale za 8 to fakt necejtim. Troufam si tvrdit, ze by to mohlo byt i 7b. Jasne, je to jen jeden krok, ale lehky to neni.
SemeradVa8RP15.06.2024
stepan_zam8PP01.08.2024
mAdam8PP03.08.2024
zaoralfMega přísný krok. Na hraně pádu.8PP11.03.2025
Mega přísný krok. Na hraně pádu.
UrukusŠílené mokry ruce, divím se ze sem to vylezl s tou kaši na rukach8PP11.06.2025
Šílené mokry ruce, divím se ze sem to vylezl s tou kaši na rukach
Pecan8PP09.07.2025
subis8PP29.07.2025

 Přidání cesty do deníčku
 Photo of the day:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Routes:
All routes (192384)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Muskel maskel 6c Fosnavåg
Hightec 6c+ Fosnavåg
Dyret 6c Fosnavåg
Tannlegen 6c+ Fosnavåg
Forelska 7a Fosnavåg
Latest comments:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 New in discussion:
Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner | Climbing Partner |

 Latest comments:
Contributions from abroad | Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Patsy Leeds | Ramonwoutt | Bogdanztq |

 Hot:
Kalymnos (1)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Switch to desktop version