Books
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Competitions
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Ranking
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Results
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Diary
5949 lezců
1231302 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Indoors
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Shops
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Detonace

Klasifikace:7C
Typ cesty:boulder
Sektor:Sarajevo
Oblast:Škrovád
Poloha:Broumovsko
Obtíže:vytrvalost
Sklon:převislá
Délka:10 m
Jištění:bouldermatka
Autor:M.Stráník 2008
Popis:
Nástup jako Ledárna, doprava a spodem (přes bouldery Spoďák a Mr.Silák) a pořád spodem na balkónek pod převískem.
Poznámka:
Nástup v boulderu Spoďák 7B+
Zapsal:Martin Stráník (noo noo), 05.12.2009 17:01:59

 
* * * * * * * * 
Hodnocení / Počet:   8 / 1

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - Škrovád


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Jeden z těch krásnejch! Vylezeno v 17°C za slunného počasí :) takže i "v létě" to půjde.
Zapsal: zaba, 18.04.2010 16:35:18

Paráda;)
Zapsal: Noo noo, 18.04.2010 21:03:32

Kratší verze Detonace 7C(+) start z lišt jako boulder Spoďák a traverz spodem doprava do koutku.
Zapsal: Štěpán Stráník, 11.03.2013 07:22:08

Nádhernej hvězdičkovej problém!Dík za něj :)(lezeno kratší var.)
Zapsal: TomášM., 22.03.2013 20:11:08

S nástupovým chytem Mr. Siláka SD - 7C+. Snížit logicky Detonaci nebo nechat a použití chytu brát jako variantu?
Zapsal: Noo noo, 03.06.2013 08:14:03

Ahoj, já bych nechal obě varianty. Je to parádní kus pevný skály, pěkný kroky a rozdíl se spodním chytem je poměrně velký. Navíc i bez chytu je to vcelku logické. Klasu bych viděl soft 7C krátká, C/C+ krátká orig., soft 7C+ dlouhá a 8A dlouhá orig. Moc pěkný lezení, díky. T.
Zapsal: TomS, 03.06.2013 09:00:18

Viděl bych to podobně.S použitím spodního chytu je to obtížnostně tak o stupeň jinde.Rozdíl může být i v začátku,pokud se to leze jako LUJS,nebo spodem.
Zapsal: TomášM., 03.06.2013 09:30:36

Aha, to jsem vůbec neměl tušení, že se dají Detonace lézt i lehčeji, by mě nenapadlo, že nástupový chyt z Mistra Siláka SD pomůže, ale to je holt bouldering :)
Zapsal: Štěpán Stráník, 08.06.2013 22:54:50

s pouzitim spodniho chytu rozhodně lehčí ale na 7C mi to přijde dost tvrdy...ale budiž :)
Zapsal: jedlija, 09.06.2013 20:09:03

Jo souhlas s Tomem, s použitím chytu v Mr. Silákovi SD - kratší verze 7C, delší 7C+? nelezl jsem, jinak originál bez něho ( nenapadlo nás to tak lézt ) by to mohlo být kratší 7C/+ a delší 8A? Aspoň v tom bude pořádek :)
Zapsal: Štěpán Stráník, 10.06.2013 06:47:14

Ahoj asi nemá cenu hrotit bez spodního chytu a s chytem v Mr. Silákovi,( tak se leze Mr. Powerful a Detonář, tam je to hodně logický ) Našel se lehčí program a dneska bych nechal jen tu lehčí verzi s nástupovým chytem v Mr. Silákovi, kratší verze 7C, delší 7C+, co vy na to?
Zapsal: Štěpán Stráník, 29.07.2013 05:37:45

Aby tech variant nebylo malo, tak je to zajimave i bez velkych spodaku z boulderu Spodak. Proste od zacatku do konce se drzet co nejvice pri zemi(tj. i vpravo od Mr. Silaka jen dolni chyty). Bez znalosti puvodniho smeru nam tato varianta prisla nejlogictejsi.
Zapsal: Fantik, 18.02.2014 22:49:57

varianta varianty variant variantu...každej si může vymyslet variant kolik chce, když si zakáže tohlete nebo támhleto. Logicky by se to mělo lézt po tom, co tam je čeho se dá držet, kde se dá stát a to potom ohodnotit. když to má být traverz, lezu traverz a beru co mě přijde pod ruku. variant si může lézt kdo chce kolik chce, ale základní směr je jasně danej
Zapsal: honza k., 19.02.2014 11:37:14

" bere se ten velkej spoďák? " ptam se fantíka. To co v bouldru nejlíp bere, je zakázaný - znam z vlastní zkušenosti" odpovídá. " nj, párkrát,když sem něco vylez, dozvěděl jsem se potom, že se něco nesmělo". Jsme v čechách, kde je variant často více než méně. Takže vynechání velkýho spoďáku je možná trochu logický, minimálně přibude pár hezkých a pro nás těžkých kroků :). Jinak máš honzo samozřejmě pravdu.
Zapsal: le big zloba mac, 19.02.2014 17:45:57

My jsme to tehdy lezli linií, která pro nás byla nejlogičtější, nic jsme si nezakazovali, jenom jsme nepřišli na lehčí způsob přelezu. Nejlogičtější je se držet co nejvíce při zemi a proto bude lepší ponechat detonaci na 7C a delší 7C+ a ne žádné verze...
Zapsal: Noo noo, 21.02.2014 10:11:23

Tím pádem Detonář a Mr.Powerful bude o řád níž, protože vynecháš klíčový krok. Nepřijde mi nelogický zakázat jeden chyt, když je to logický a těžký bez něj.
Zapsal: TomS, 21.02.2014 11:22:44

nejlogičtější varianta mi paradoxně začíná připadat logicky nelogická :)
Zapsal: le big zloba mac, 21.02.2014 13:54:18

JO, jestli to pomůže i v Mr. Powerful a Detonáři, tak obě půjdou taky dolů..ale myslel jsem si, že v těchto dvou bouldrech ten chyt dole, přes kterej se ted leze Detonace nepomůže..?
Zapsal: Noo noo, 21.02.2014 14:52:08

Přes ten chyt se to totiž neleze! Z těch bočáků a lišty ( nástup Mr. Siláka z dřepu )to pálíš přímo nahoru, myslím že tohle má jasnou linii a logiku a i obtížnost.
Zapsal: Štěpán Stráník, 23.02.2014 19:52:33

Přesně tak a myslím,že to i obtížnostně sedí.
Zapsal: TomášM., 23.02.2014 20:08:57

Rozptyl tohoto bouldru mezi 7B a 7C+ je opravdu zajimavej
Zapsal: Hmm, 29.01.2023 17:42:48

Záleží jakou verzi lezeš.
Zapsal: Pavel, 29.01.2023 20:47:08


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

noo noo7C+ trsolo01.01.2008
zabicka8Asolo18.04.2010
Š StráníkKratší verze, pěknej crux, konečně jsem přišel na to jak sevřít ty obliny, příště to dám celé :)7B+solo10.03.2013
Kratší verze, pěknej crux, konečně jsem přišel na to jak sevřít ty obliny, příště to dám celé :)
TomášM.7C+solo22.03.2013
Luky19927C/7C+solo30.03.2013
007kratší verze - soft7C+solo30.03.2013
kratší verze - soft
Š StráníkFull line, konečně! Po pár letech nezkrokování, jsem asi zesílel a konečně vylezl, jupí, příště Detonář!7C/7C+solo06.04.2013
Full line, konečně! Po pár letech nezkrokování, jsem asi zesílel a konečně vylezl, jupí, příště Detonář!
Luky19927C+solo14.04.2013
TomášM.8Asolo22.04.2013
novakjaPo par pokusech padlo spiš to 7C soft delši verze mi utekla o kousek škoda7Csolo29.05.2013
Po par pokusech padlo spiš to 7C soft delši verze mi utekla o kousek škoda
foxRKrátká originál bez spodního chytu, podle mě logické.7C/7C+solo31.05.2013
Krátká originál bez spodního chytu, podle mě logické.
foxRDlouhá s chytem, lehké C+ nebo C/C+, není to jedno?7C+solo31.05.2013
Dlouhá s chytem, lehké C+ nebo C/C+, není to jedno?
foxRKrátká varianta s chytem, lehké.7Cflash31.05.2013
Krátká varianta s chytem, lehké.
foxRPěkné kroky, logické i bez spodního chytu, kvalitní skála.8Asolo05.06.2013
Pěkné kroky, logické i bez spodního chytu, kvalitní skála.
havliskrátká7Csolo05.06.2013
krátká
novakjaTěžko soudit za kolik to je skoušel jsem obě varianty a zas takovej rozdil to neni za těch podminek to 8A možna i bylo.7C+solo06.06.2013
Těžko soudit za kolik to je skoušel jsem obě varianty a zas takovej rozdil to neni za těch podminek to 8A možna i bylo.
jedlija6zkrácená detonace7Csolo08.06.2013
zkrácená detonace
jedlija67C+solo26.10.2013
zerossoft7Csolo01.01.2014
soft
honza k.lezeno se spodním chytem-lehčí7B+solo01.01.2014
lezeno se spodním chytem-lehčí
Joshka7B+solo21.02.2014
LArockPřed bouldrovejma závodama jako "rozlez" :D :D :D7Csolo06.12.2014
Před bouldrovejma závodama jako "rozlez" :D :D :D
fialkatakže krátká, s chytem7Csolo18.05.2015
takže krátká, s chytem
Džanglis chytem...soft7Csolo01.03.2017
s chytem...soft
Džanglibez chytu7C/7C+solo01.03.2017
bez chytu
Džanglis chytem,dlouhá7C+solo01.03.2017
s chytem,dlouhá
korba7Csolo04.03.2017
safimar7Bsolo18.04.2018
tdaehnez chytu siláka7Bsolo30.04.2018
z chytu siláka
Karlipet7Csolo21.10.2018
KostaKratší verze s chytem7B+solo09.02.2022
Kratší verze s chytem
UrukusKRÁTKÁ VERZE S CHYTEM - to sem zas vymyslel:D a necham si to pro sebe:D, protože tady se bude kosit ve velkým7Bsolo19.01.2023
KRÁTKÁ VERZE S CHYTEM - to sem zas vymyslel:D a necham si to pro sebe:D, protože tady se bude kosit ve velkým
UrukusKRÁTKÁ VERZE BEZ CHYTU - no už mě je jasný proč to má tolik verzí, protože bez toho chytu je to úplně jiný a těžší7B+solo19.01.2023
KRÁTKÁ VERZE BEZ CHYTU - no už mě je jasný proč to má tolik verzí, protože bez toho chytu je to úplně jiný a těžší
UrukusDlouhá varianta s chytem - Přelez v 1 ráno v noci, první část ohromě přidá, sem zvědavej jak mi to dá zabrat bez chytu7Csolo25.01.2023
Dlouhá varianta s chytem - Přelez v 1 ráno v noci, první část ohromě přidá, sem zvědavej jak mi to dá zabrat bez chytu
Urukusvar. DLOUHÁ BEZ CHYTU - detonace complete yeah7C+solo28.01.2023
var. DLOUHÁ BEZ CHYTU - detonace complete yeah
VasekdegammaKratká verze bez spodního chytu7B+solo09.02.2023
Kratká verze bez spodního chytu
zaoralfKrátká verze s chytem. Škoda nulové podmínky. Kdyby bylo alespoň trochu líp, určitě bych to dal i bez chytu. Byl jsem fakt blízko. Díky Romanovi za betu, bez kolene nula bodů.7Bsolo17.02.2023
Krátká verze s chytem. Škoda nulové podmínky. Kdyby bylo alespoň trochu líp, určitě bych to dal i bez chytu. Byl jsem fakt blízko. Díky Romanovi za betu, bez kolene nula bodů.
zaoralfKrátká bez chytu. Dlouho jsem do ničeho nenasázel tolik pokusů jako do tohoto. Přelez úplně na haluz. Vůbec nevím, co jsem udělal jinak. Prodlužky budou peklo.7B+solo22.02.2023
Krátká bez chytu. Dlouho jsem do ničeho nenasázel tolik pokusů jako do tohoto. Přelez úplně na haluz. Vůbec nevím, co jsem udělal jinak. Prodlužky budou peklo.
zaoralfMega!!! Nikdy bych si nemyslel, že jsem schopný vylézt C+. Obrovskou zásluhu na tom má Roman. Díky moc kamaráde, ty víš proč. V první půlce jsem se cítil silný, ale v kroku do beckendíku šla síla že 100 na 0. Zbytek boj o holej!7C+solo28.02.2023
Mega!!! Nikdy bych si nemyslel, že jsem schopný vylézt C+. Obrovskou zásluhu na tom má Roman. Díky moc kamaráde, ty víš proč. V první půlce jsem se cítil silný, ale v kroku do beckendíku šla síla že 100 na 0. Zbytek boj o holej!
zaoralfDlouhá s chytem. Dnes to nějak šlo. Už si pomalu na ty kroky zvykám. Podmínka taky dost hraje. Radost!7Csolo28.02.2023
Dlouhá s chytem. Dnes to nějak šlo. Už si pomalu na ty kroky zvykám. Podmínka taky dost hraje. Radost!
Kostadlouhá s chytem7Csolo02.03.2023
dlouhá s chytem
Svatous7Csolo17.04.2023
OndraParik7Csolo01.05.2024

 Přidání cesty do deníčku
 Photo of the day:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Routes:
All routes (192424)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Latest comments:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 New in discussion:
Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner | Climbing Partner |

 Latest comments:
Contributions from abroad | Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Patsy Leeds | Ramonwoutt | Bogdanztq |

 Hot:
Kalymnos (1)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Switch to desktop version