Books
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Competitions
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Ranking
Cesty:
33. 10255
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
Bouldry:
33.Stadtherrová 9550
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
Hory:
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438
27.Relovsky 2422

Results
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Diary
5949 lezců
1231119 cest
Nové přelezy:
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b

Indoors
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7

Shops
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Ságo

Klasifikace:7+/8-
Typ cesty:skalní
Sektor:Zubák - JZ A JV Stěna
Oblast:Radotínské Údolí
Poloha:Český Kras
Obtíže:technika
Sklon:převislá
Délka:20 m
Jištění:4 bh + řetěz
Autor:Jan Vála
Popis:
Druhá cesta zleva. Přímo přes 3 háky a přes plice (4. bh) až na vrchol (štand).
Poznámka:
Původně se to lezlo někdy také jen ke štandu cesty Primo.
Zapsal:Martin Tučka (martan), 10.03.2011 13:43:28

 
* * * * * * * 
Hodnocení / Počet:   7 / 5

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Kontaktovat správce
 Průvodce
   - Radotínské údolí


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Cesta bude max. za 7-. 8 méně je krapet mimo, co myslíte?
Zapsal: Kuzma, 11.01.2012 13:32:47

Dík. Podle všech co tam lezli to docela lítá. Časem si to snad sedne.
Zapsal: martan, 11.01.2012 13:41:08

Ondra říkal, že by to dali za 8. Co ostatní?
Zapsal: martan, 11.01.2012 17:26:44

No mě osobně to přijde že je to o jednom kroku. Spodek do police lehce silovější. Pak nátah do bočáku, lišta a pak už jenom madla. Dal bych to spíš za 7 možná třeba 7+.
Zapsal: Lukš, 14.01.2012 17:58:56

"Madlama" vede stará cesta asi za 6. Je otázka, jestli to lézt s nima? To asi udělá ten rozdíl v klase. Není divný, že by to najednou mělo tak zlehknout? Po tom startu je škoda to nahoře takhle vypustit.
Zapsal: martan, 15.01.2012 21:44:54

pokud tskhle lita pri prelezeh klasifikace,tak asi neni neco v poradku.
Zapsal: gorbi, 16.01.2012 00:44:29

@Lukš: pokud byl vršek po madlech, tak jsi nelezl Ságo. Jak píše Marťan, šlo zřejmě o ojebávku původním průstupem stěny, kterej naopak zas rozhodně není za 7+.
Zapsal: honza, 16.01.2012 09:54:46

Celé jsem to lezl v rovině. Přišlo mi že je to těžší jen dva kroky nad policí. Pak doleva ke slaňáku s tou přímou. To je správně ne ? :)
Zapsal: Lukš, 18.01.2012 06:57:05

Ke třetímu je to určitě přímo, pak už se té pravé hraně nedá vyhnout, ale nahoře ten dolez až bude borhák (teď se dá použít skoba Staré a levej štand) to jsou k řetězu na vrcholu další pěkný kroky. Podle kroků který ještě neudělám a lidí co jsem v tom viděl by to někde mezi 8- a 7+ mohlo být.
Zapsal: martan, 13.03.2012 23:23:10

U prvního jištění se vylomil kámen a je tam megachyt, bohužel.
Zapsal: martan, 20.03.2012 22:45:37

7+/8- v kuse zvlášť na OS dle mě sedí. Krize dole kolem prvního. Pak z lišty delší dinamický krok do lištoškrabky. Proč ne? PS: Kámen sice vypadl, ale megachyt jsem žádnej nepozoroval.
Zapsal: J., 19.04.2012 21:49:20

Těžké - kolem prvního je to mazec a taky výlez na polici je pořádnej. Trochu vlevo nad policí je prstová dírka - dá se ještě brát, nebo už je to mimo linii cesty?
Zapsal: tiburo, 11.08.2012 01:03:04

Já bych to viděl prostě "bez madel ze Starý vpravo", definovat to ještě nějak víc je už ujetý.
Zapsal: Thingol, 11.08.2012 11:22:39

souhlas vlevo vede primo, tak by to nemělo bejt lehčí. Mě přišel nejtěžší výlez na polici, pokud si zakážeš madla ze starý dokud nestojíš na tý polici a máš je přímo nad sebou. Trochu definované, ale pořád si myslím, že snesitelně
Zapsal: Valmar, 11.08.2012 11:47:17

Musim přiznat, že ty madla ze starý se asi nedaj nazvat ojebávkou. Jsou opravdu přímo v linii.
Zapsal: honza, 31.08.2012 06:54:21

Omlouvám se za zpoždění. Šrouby už jsou konečně pryč a v dolezu na temeno je dolepený hák.
Zapsal: martan, 02.10.2012 15:04:23

Jasně že bez madel vpravo
Zapsal: edros, 25.08.2016 21:33:40


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

Maso7flash08.08.1999
martan7+-08.04.2011
martanNa druhým s pomocí. Ono to možná půjde! :)7+-29.06.2011
Na druhým s pomocí. Ono to možná půjde! :)
ROKO7+RP14.07.2011
Artie7+/8-PP13.09.2011
Bobeš8-OS27.11.2011
Bobeš8-RP28.12.2011
Lukš7RP14.01.2012
Valmar7+/8-PP13.03.2012
Paďas8-RP14.04.2012
mrclimber8-PP26.05.2012
Blem8-flash26.05.2012
om7+/8-OS09.08.2012
Nook preveliky7+/8-OS12.05.2013
Bobeš7+/8-RP08.06.2013
Kuřetotálně mokrý7+/8-PP18.06.2013
totálně mokrý
tiburo8-RP23.06.2013
Simča7+/8-PP16.07.2013
jove7+RP11.08.2013
jandahnata7+PP14.08.2013
jelucha7+/8-PP25.08.2013
kubajs7+/8-PP21.09.2013
barcza7+/8-PP12.10.2013
zaoralfPěkný nátah z police až do pozitivní lišty pod třetím.7+/8-flash17.10.2013
Pěkný nátah z police až do pozitivní lišty pod třetím.
Čermy7+/8-OS24.05.2014
kubadevera7+/8-OS14.06.2014
niku847+/8-RP19.06.2014
Gragen7+/8-OS26.03.2015
okacenaskvěle sedla na první pokus. cvaklá 1. preska, abych nehodil záda7+/8-PP19.04.2015
skvěle sedla na první pokus. cvaklá 1. preska, abych nehodil záda
jirkas7+/8-OS03.06.2015
Maso7+/8-PP26.07.2015
Standa7+/8-PP01.09.2015
pH7+/8-PP17.09.2015
misakcza par dalsich pokusu pred par lety, ktere nepocitam7+/8-PP11.05.2016
a par dalsich pokusu pred par lety, ktere nepocitam
Bobeš7+/8-RP12.06.2016
okacenaPo dešti vlhké na totac vylez na polici.7+/8-PP02.07.2016
Po dešti vlhké na totac vylez na polici.
Rudolf7+/8-PP17.08.2016
Edros8-RP25.08.2016
Cend7+/8-OS13.09.2016
Norwell7+/8-RP05.11.2016
honza72607+/8-PP08.11.2016
-Ivoš-Hezkej program nad policí-levá ruka dobrej na polici, pravá "háček", levá noha kříž" a levá ruka do dírky.7+/8-PP08.11.2016
Hezkej program nad policí-levá ruka dobrej na polici, pravá "háček", levá noha kříž" a levá ruka do dírky.
m.sedlakknějak jsem v tom po letech zabloudil7+/8-PP06.05.2017
nějak jsem v tom po letech zabloudil
tose7+/8-PP21.06.2017
klasterka7+/8-RC27.04.2018
Rybanasutru7+/8-PP20.08.2018
tuffgong17+/8-AF24.08.2018
None877+/8-PP17.05.2019
Kuba867+/8-AF05.06.2019
calimanNo, tak to jeste bude chtit knedliky.7+/8-AF10.06.2019
No, tak to jeste bude chtit knedliky.
pollaw7+OS19.06.2019
satori7+/8-AF11.07.2019
JC7+/8-RP14.07.2019
rxdek7+/8-OS24.12.2019
Amanda7+/8-PP24.12.2019
rusalkarin7+/8-PP20.01.2020
Norwell7+/8-PP18.03.2020
Fletnis7+/8-PP11.04.2020
Karlipet7+/8-OS02.05.2020
Karlito7+/8-OS16.08.2020
Charlos7+/8-AF15.11.2020
blacks8-RP15.02.2021
flexik7+PP08.04.2021
Danda vejvara7+/8-AF08.04.2021
Bobeš7+/8-RP02.06.2021
Hugobert7+/8-OS27.06.2021
Šikulka!7+/8-OS03.08.2021
okacenajak prd7+/8-RP21.09.2021
jak prd
Queek7+/8-AF05.06.2022
liborbarok7+PP24.07.2022
Kuba86Moc + 27+/8-PP21.02.2023
Moc + 2
paveld7+/8-AF03.05.2023
okacena7+/8-RP22.07.2023
vitek017+/8-RP04.10.2023
Hasič7+/8-PP09.03.2024
Janosek7+/8-RC23.06.2024
jakubklos7+/8-RC23.06.2024
vitek017+/8-RP04.08.2024
draKubas7+/8-OS18.05.2025
SabinalankaZa me tak 8 -lezeno primo7+/8--23.07.2025
Za me tak 8 -lezeno primo

 Přidání cesty do deníčku
 Photo of the day:

Záchranka pod Matterhornem
 Routes:
All routes (192405)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Normální cesta II Hrubá Skála
Marynarka w marynarce 6a+ Dupnica
Wspinaczka na wspinaczce 6c Dupnica
Premier na premierze 6b Dupnica
Na lewo od przedziału 6a Dupnica
Latest comments:
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 New in discussion:
Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner | Climbing Partner |

 Latest comments:
Contributions from abroad | Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Patsy Leeds | Ramonwoutt | Bogdanztq |

 Hot:
Kalymnos (1)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Switch to desktop version