Books
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Competitions
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Ranking
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Results
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Diary
5948 lezců
1231029 cest
Nové přelezy:
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+

Indoors
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Shops
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Platňami

Klasifikace:6-
Typ cesty:horská
Sektor:Žltá Stěna
Oblast:Malá Studená Dolina
Poloha:Slovensko - Vysoké Tatry
Délka:240 m
Jištění:vlastní
Autor:P.Jackovič, V.Jakubec; 20.5.1984
Popis:
http://www.tatry.nfo.sk/cesta.php?obr=stity//1065//10650408.p
Poznámka:
dole pěkná nástupová varianta sokolem
Zapsal:31.03.2014 10:46:20

 

Hodnocení / Počet:   0 / 0

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

JuMPriamo kútom vľavo od horných platní6+OS20.07.2012
Priamo kútom vľavo od horných platní
tatkaPěkná cesta, nejtěžší místo koutek a traverz v 5. délce (skoba). Nedolezeno, na posledním štandu začalo pršet a cesta se stala nelezitelnou. Zbývalo cca 15 m na hřeben. Místo nahoru jsem utekl spárkou doprava - dalo se tam jistit - s tím, že odtamtud to už bude třeba choďák. Dostali jsme se k věžičce, odkud to bylo na všechny strany těžké (jak jsme se dozvěděli později, nalezli jsme do Páleníčkovy cesty Čierná škára a to do místa, které se leze technicky...). Honza se přitahováním za lano dostal ke mně. Oblíkli jsme goráčovky a přemýšleli, co dál. Slanit nebylo kam - nevěděli jsme, co je pod náma. Vpravo nahoře jsme viděli starou skobu, ale vypadalo to těžce (Čierná škára). Ještě by se dalo lézt pěknou spárou technicky po friendech, ale nevěděli jsme, kam bychom se dostali a jestli by to pomohlo. Rozhodli jsme se počkat, až to trochu uschne a že to zkusíme spárou nahoru. Mezitím nás pozorovali kamarádi z chaty a rozhodli se nám pomoct. Peťa Šíma s nosičem nás pozorovali dalekohledem. Po nějaké době jsme se spojili telefonem. Nosič to očividně znal a podle něj bylo nejlepší slanit mírně do boku, v koutě udělat štand a dál slanit do Korosadoviče, kde jsou vrtané štandy. Stanoviště jsme měli zřízené z lana obhozeného kolem věžičky - nic jiného tam nešlo. Slaněním jsem se za asistence nosiče dostal do kouta. Místo mě přišlo na štand nic moc, tak jsem zkusil traverzovat víc doleva. Dostal jsem se ke skobě v traverzu 5. délky. Lanoc jsem procvakl a traverzoval dál doleva. Tak jsem se dostal až do nýtu Korosadoviče. Honza slanil ke mně. Mezitím k nám začali lézt dva nosiči - předpokládali, že se nám nepodaří stáhnout lano. Opravdu to moc nešlo, ale nakonec jsme přes samoblok na reversu a použitím vlastní váhy centimetr po centimetru stáhli. Kdyby nebylo nové, tak by se to asi nepodařilo. V nýtu jsme nechali šroubovku a slanili na řetězový štand v parákově cestě. Za svitu čelovek jsme slaňovali další délku. Nepodařilo se mi najít řetězový štand, asi jsem jej přejel. Všiml jsem si borháku, tak jsem zůstal u něj. Na chatě pak říkali, že je to jen krátky 4 cm spit. Dalším slaněním jsme se octli na zemi.
Jinak:
1) těžší nástup, pak dobré.
2) pěkné traverzování po plotně
3) pěkný pilířek
4) společná délka s Korosadovičem, odjištěno nýty
5) do mokrého kouta a těžší traverz (skoba). Plotnou nahoru. Asi jsem to šel víc zprava, tak to bylo lehčí.
6) tenhle kousek nám chyběl
6--22.08.2019
Pěkná cesta, nejtěžší místo koutek a traverz v 5. délce (skoba). Nedolezeno, na posledním štandu začalo pršet a cesta se stala nelezitelnou. Zbývalo cca 15 m na hřeben. Místo nahoru jsem utekl spárkou doprava - dalo se tam jistit - s tím, že odtamtud to už bude třeba choďák. Dostali jsme se k věžičce, odkud to bylo na všechny strany těžké (jak jsme se dozvěděli později, nalezli jsme do Páleníčkovy cesty Čierná škára a to do místa, které se leze technicky...). Honza se přitahováním za lano dostal ke mně. Oblíkli jsme goráčovky a přemýšleli, co dál. Slanit nebylo kam - nevěděli jsme, co je pod náma. Vpravo nahoře jsme viděli starou skobu, ale vypadalo to těžce (Čierná škára). Ještě by se dalo lézt pěknou spárou technicky po friendech, ale nevěděli jsme, kam bychom se dostali a jestli by to pomohlo. Rozhodli jsme se počkat, až to trochu uschne a že to zkusíme spárou nahoru. Mezitím nás pozorovali kamarádi z chaty a rozhodli se nám pomoct. Peťa Šíma s nosičem nás pozorovali dalekohledem. Po nějaké době jsme se spojili telefonem. Nosič to očividně znal a podle něj bylo nejlepší slanit mírně do boku, v koutě udělat štand a dál slanit do Korosadoviče, kde jsou vrtané štandy. Stanoviště jsme měli zřízené z lana obhozeného kolem věžičky - nic jiného tam nešlo. Slaněním jsem se za asistence nosiče dostal do kouta. Místo mě přišlo na štand nic moc, tak jsem zkusil traverzovat víc doleva. Dostal jsem se ke skobě v traverzu 5. délky. Lanoc jsem procvakl a traverzoval dál doleva. Tak jsem se dostal až do nýtu Korosadoviče. Honza slanil ke mně. Mezitím k nám začali lézt dva nosiči - předpokládali, že se nám nepodaří stáhnout lano. Opravdu to moc nešlo, ale nakonec jsme přes samoblok na reversu a použitím vlastní váhy centimetr po centimetru stáhli. Kdyby nebylo nové, tak by se to asi nepodařilo. V nýtu jsme nechali šroubovku a slanili na řetězový štand v parákově cestě. Za svitu čelovek jsme slaňovali další délku. Nepodařilo se mi najít řetězový štand, asi jsem jej přejel. Všiml jsem si borháku, tak jsem zůstal u něj. Na chatě pak říkali, že je to jen krátky 4 cm spit. Dalším slaněním jsme se octli na zemi.
Jinak:
1) těžší nástup, pak dobré.
2) pěkné traverzování po plotně
3) pěkný pilířek
4) společná délka s Korosadovičem, odjištěno nýty
5) do mokrého kouta a těžší traverz (skoba). Plotnou nahoru. Asi jsem to šel víc zprava, tak to bylo lehčí.
6) tenhle kousek nám chyběl

 Přidání cesty do deníčku
 Photo of the day:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Routes:
All routes (192385)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Sluneční spára VI Sloup V Čechách
Muskel maskel 6c Fosnavåg
Hightec 6c+ Fosnavåg
Dyret 6c Fosnavåg
Tannlegen 6c+ Fosnavåg
Latest comments:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 New in discussion:
Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner | Climbing Partner |

 Latest comments:
Contributions from abroad | Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Patsy Leeds | Ramonwoutt | Bogdanztq |

 Hot:
Kalymnos (1)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Switch to desktop version