LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšel průvodce Adršpach I.
Nová dětská kniha o světové top lezkyni Janje Garnbret
Pískaři jsou zpět!

Závody
MČR obtížnost (01.06)
OLOMOUCKÁ JEŠTĚRKA (02.06)
Olympijská kvalifikace Budapešť (20.06)

Žebříček
Cesty:
49.Čech 10050
50.Pail 10021
51.Volf 10009
Bouldry:
49.Šauli 8409
50.Zíma 8403
51.Vavřík 8328
Hory:
22. 3476
23.HKvdf 2832
24. 2691

Výsledky
Olympijská kvalifikace Šanghaj (16.05)
SP paralezení Salt Lake City (07.05)
SP Salt Lake City (03.05)

Deníčky
5578 lezců
1106156 cest
Nové přelezy:
Hypovitami 8A+
Princ A Ch 9
Simulace 8A+
Labutí Pís 9+/10-
Princ A Ch 9
Osama Du S 9/9+
Glücksfabr 9
Elise 9
Levý Dírky 7C
Princ A Ch 9

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra leze Dawn Wall na videu Heinze Zaka

+Adam o 9c, olympiádě i sportovci roku

Adam Ondra Dawn Wall video by Heinz ZakPodívejte se na první záběry, jak Adam Ondra leze Dawn Wall, které natočil Heinz Zak. Adam měl dnes v Praze tiskovou konferenci především pro obecná média, kde jsme toto krátké video dostali k uveřejnění na Lezci.

Ve videu z tiskové konference, kde Adam popisuje ostrý přelez Dawn Wall, jsou v prostřizích záběry z Dawn Wall, které natočil Heinz Zak:


Heinz Zak, světově proslulý lezec, fotograf a filmař, totiž o Adamovi natáčí film. Ten by měl být veřejnosti představen v druhé půlce roku 2017 a právě přelez Dawn Wall bude tvořit jeho významnou část. „Nebude ale jenom o tom, protože s Heinzem natáčíme už řadu měsíců a doprovázel mě letos i na jiná místa. Mimo jiné i do Norska, kde jsem pracoval na svém snu nejtěžší cesty, Project Hard,“ nastínil obsah filmu Adam.

Právě Heinzova kultovní kniha Rockstars o světových lezeckých ikonách, která poprvé vyšla v roce 1996, byla pro Adama od dětství obrovskou inspirací. „Tenkrát by mě asi ani nenapadlo, že středem Heinzova zájmu budu jednou i já sám. Tak trochu splněný sen.“ Spolupráci s Heinzem Zakem popisuje jako skvělou. „Heinz je dnes i kamarád, nejen někdo, kdo na mě míří kamerou.“

Spolu s videem jsme získali k dispozici také fotografie, které do článku doplňujeme. Heinz Zak své fotky běžně zdarma neposkytuje, pro česká média udělal tuto milou výjimku, informovala Adamova tisková asistentka.


3. délka (c) Heinz Zak3. délka v ostrém pokusu (c) Heinz ZakRunout v 10. délce (c) Heinz ZakDélka 14 (c) Heinz Zak
Adam u vrcholového stromu (c) Heinz Zak


Více fotek Heinze Zaka ve větším rozlišení je v rubrice FOTO.

Adam Ondra se po úspěchu na Dawn Wall před čtyřmi dny vrátil z USA. Dnes na tiskové konferenci, kterou uspořádal tematicky v prostoru lezecké stěny Big Wall v Praze, promluvil o svých zážitcích, úspěšném roku i plánech do budoucna. O Dawn Wall mluví s respektem, ale věří, že zlepšení času přelezu je ještě možné. Další sezónu bude věnovat skalnímu lezení a nejtěžší cestě na světě s dosud neexistující obtížností 9c(?). Olympiáda v Tokiu, kde bude lezení poprvé jako disciplína, je pro Adama určitě téma, i když se zvoleným formátem soutěže nesouhlasí a vidí tam ještě řadu otazníků.

Adam k Dawn Wall

Adam Ondra v americkém Yosemitském údolí strávil měsíc a půl, jak jsme zde na Lezci podrobně a průběžně informovali. Vrcholem pobytu byl úspěšný volný přelez cesty Dawn Wall ve stěně El Capitan považované za jednu z nejtěžších vícedélkových cest světa. Šlo o teprve druhý volný přelez na světě, který Adam s jističem Pavlem Blažkem zvládl na jeden zátah za 8 dní. Dosud jediný přelez tak zkrátil o 11 dní.
Adam je přesvědčený, že limit leží ještě někde jinde: „I když šlo v našem případě o relativně rychlý průstup a dost jsme se na něm natrápili, tak samozřejmě už mi v hlavě vrtá to, že je tu určitě možnost průstup ještě zkrátit. Možná, za pár let i třeba jako vrchol kariéry za 24 hodin, což je taková hlavní meta většiny yosemitských stěn.“
Adam zdůrazňuje respekt k prvolezcům, kteří stěnu prostoupil loni v lednu a ukázali, že to jde: „Dawn Wall je těžká, nejtěžší v Yosemitech. Doposud asi výkon, na který jsem za svojí kariéru nejvíc pyšný. Můj výkon je ale nesrovnatelný s tím, co tam dokázali Tommy Caldwell s Kevinem Jorgesonem, kteří lezli něco, o čem museli nejdřív sami dokázat, že to je vůbec lezitelné.”

Úspěch ve škole a na MS v Paříži

Rok 2016 byl pro Adama Ondru úspěšný ve všech směrech – profesně i osobně. Nejprve úspěšně dokončil bakalářské studium na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity a pak slavil úspěchy lezecké.
V září ovládl mistrovství světa v lezení na obtížnost v Paříži, kde obhájil zlatou medaili v hlavní disciplíně a zároveň získal stříbro v boulderingu. „Určitě je to velký úspěch, obhajoba dvojitého zlata z minulého MS se sice nepodařila, ale v situaci, kdy MS probíhalo v 5 dnech a ne na dvou různých soutěžích, to je výsledek více než příjemný.” komentoval Adam. Vděčí za to skvělé přítelkyni po boku a výborné rodině, která ho ve všem podporuje.

Projekt Hard 9c v Norsku

V nadcházející sezóně se chce Adam Ondra věnovat naplno jednodélkovému skalnímu lezení, ve kterém ale také plánuje o něco posunout hranice možného.
Hlavním cílem je cesta, která zatím nese pracovní název „Project Hard“, a která má mít obtížnost 9c(?). Cesta s takovou obtížností zatím neexistuje nikde na světě, proto ji Adam sám udělal a teď ji zkouší. Projektu v Norsku v oblasti Flatanger věnoval již velkou část letošní letní sezóny a je to určitě hlavní cíl pro celý rok 2017. Aktuálně nejtěžší přelezená obtížnost je 9b+. Na světě jsou momentálně tři cesty v této obtížnosti a všechny jako první vylezl právě Adam Ondra. Jednu po něm zopakoval Američan Chris Sharma.
V nejbližší době se Adam chystá na tréninkové pobyty v Itálii a ve Španělsku, kde se díky teplejšímu podnebí může tréninku věnovat bez omezení i v zimním období. Právě ve Španělsku plánuje hned několik přelezů v obtížnosti 9b.

Adam Ondra na TK v Praze o projektu 9c v Norsku

Adam Ondra na tiskové konferenci v Praze vysvětluje novinářům, jak se pokouší nacvičit přelez projektu 9c v Norsku (c) Lezec.cz


Lezení na olympiádě

Adam se vyjádřil olympijským hrám v Tokiu v roce 2020, kde bude poprvé i sportovní lezení, a opět kritizoval navrhovaný formát lezecké trojkombinace, ale o bojkotu olympiády už neuvažuje. „Jsem rád, že lezení bylo konečně zařazeno, nicméně s formátem soutěže, tak jak byl stanoven, nesouhlasím,“ uvedl. Hlavní problém vidí v kombinaci třech disciplín, kdy bylo k lezení na obtížnost a boulderingu připojeno ještě lezení na rychlost. Právě to jde proti Adamově filozofii a s jeho zařazením nesouhlasí. „Lezení na rychlost nemá z mého pohledu nic společného s lezením jako takovým. Lezci při něm pořád dokola trénují to samé. Chybí tomu kreativita běžného lezení. Navíc je to úplně jiná disciplína než lezení na obtížnost a bouldering, které jsou právě o kreativitě v předem neznámé cestě,“ vysvětluje.
Problém je i v tom, že takovéto trojkombinaci se momentálně prakticky nikdo na světě nevěnuje. I proto podle něj nebude mít olympijský závod v této podobě mezi lezeckou komunitou největší prestiž. Formát je ale olympijským výborem podle všeho daný, a minimálně první olympiáda by tedy měla proběhnout v této podobě.
„Pokud se rozhodnu usilovat o nominaci a olympijský úspěch, bude to znamenat spoustu změn, protože půjde o jiný druh přípravy než doposud. I když jsem chvíli uvažoval o bojkotu právě kvůli formátu soutěže, myslím, že bych tím nic nedokázal. Je to ale ještě daleko a je tam zatím spoustu otazníků, například jak se bude na OH nominovat a jak se výkony ze tří disciplín budou sčítat,“ uvedl Adam.

Adam Ondra předvádí novinářům, jak se leze na umělé stěně.

Adam Ondra předvádí novinářům, jak se leze na umělé stěně. (c) Lezec.cz


Adam Ondra pózuje na stěně pro objektivy fotoreportérů

Adam Ondra pózuje na stěně pro objektivy fotoreportérů (c) Lezec.cz


Zájem světových médií a nominace na Sportovce roku

Adamův úspěch vyvolal obrovský zájem nejen u českých médií, ale i u těch světových. „To, že můj případný úspěch na Dawn Wall vyvolá nějaký zájem, jsem očekával, ale že bude až takový mě překvapilo,“ komentoval to, že se články o jeho přelezu objevily například v amerických NY Times či NBC, v britském Telegraphu a jiných světových médiích.
Zjevně díky úspěchu na Dawn Wall se Adam dostal do desítky sportovců nominovaných za rok 2016 na titul Sportovce roku. „Nominace si vážím a jsem hlavně rád, že se lezení jako sport díky tomu zase dostalo pozornosti. Je to úžasný sport, ale obecně o něm lidé moc nevědí a nezajímají se o něj.“

Adam Ondra v zájmu fotoreportérů

Adam Ondra v zájmu fotoreportérů (c) Lezec.cz

sth   [úpravy] 15:54 05.12.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Čistá radost.17:14:14 05.12.2016
Je to opravdova radost to videt! je zajimave kolik mych známých nelezcu  se mne denne pta, zda vim, kdo je Adam ((-: a to mu preji!
Martas.odpovědět 
 Re: Čistá radost.15:54:32 06.12.2016
Tak u mě v práci je to úplně stejné, hodně kolegů se mě ptá, kdo to ten Adam Ondra je, a že prý máme nejlepšího lezce na světě atp. Škoda jen, že až teď, určitě si Adam zasloužil mediální pozornost už dříve, minimálně u nás v ČR.
Richard LBodpovědět 

 !!!18:20:13 05.12.2016
luxus :)
odpovědět 

 dobrý19:17:21 05.12.2016
Tak to je hodně dobrý!!!
Todpovědět 
 Re: dobrý21:03:56 05.12.2016
A ještě musim dodat..videl jsem prave rozhovor s Adamem na Seznamu a tedy klobouk dolu jak kultivovane a s prehledem zvlada i toto, neskutecne schopny kluk ((:
Martas.odpovědět 
  Re: dobrý22:06:16 05.12.2016
Tenhle "stav mysli" mu teda nezávidím...
odpovědět 

 OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA09:28:04 06.12.2016
Ahoj, všem se moc omlouváme za stažení videa, ale došlo k nedorozumění a museli jsme požádat o stažení z Youtube. není to chyba Lezec.cz, ale naše. Omylem jsme ven dali něco, co takto ven jít nemělo. Dík za pochopení! Zuzka, Adamova mediální spojka
Zuzkaodpovědět 
 Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA10:07:51 06.12.2016
NA facebooku ČHS je vidoe zatím kupodivu online.... teda jestli je to to stejné :)) ale asi jo
Petrodpovědět 
 Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA10:07:52 06.12.2016
NA facebooku ČHS je vidoe zatím kupodivu online.... teda jestli je to to stejné :)) ale asi jo
Petrodpovědět 
  Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA10:45:58 06.12.2016
Díky, řešíme, kam všude se to dostalo. Vypustili jsme si Krakena ;) Zuzka
Zuzkaodpovědět 
   Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA10:55:53 06.12.2016
To máte celkem smůlu, viz níže.
D.odpovědět 
    Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA11:06:24 06.12.2016
D., vypadá to, že sice víš, jaká jsou pravidla youtube, ale jinak působíš jako vůl.
Nechápu, proč tímhle způsobem reagovat na situaci, kdy se nějaké video zřejmě nedopatřením dostalo na veřejnost, a pak se s omluvou - tedy slušně - pokouší ten, kdo udělal chybu, chybu napravit. Solidní by bylo, potichu a rychle to z uložto sundat.
odpovědět 
     Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA11:21:34 06.12.2016
Díky za názor.
D.odpovědět 
     Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA18:51:58 06.12.2016
...a je to jen tam? Vazne?
odpovědět 
   Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA18:50:57 06.12.2016
Stahnete z youtube...ale tech lidi co si stahlo a bude to na ruznejch sdilenejch sw...zbytecna prace, ne?
odpovědět 
  Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA10:54:47 06.12.2016
1. Na Youtube je to stále také.
2. Milá Adamova mediální spojka má dost smůlu, protože pokud jednou někdo něco dá na Youtube, souhlasí s tím, že dále se to může šířit v zásadě libovolně.
3. Pokud by to z Youtube zmizelo, dá se to následně stáhnout třeba tady: https://uloz.to/!qun USHpOyE4g/ao-da wn-wall-7z (2 mezery v odkazu). (Je to archiv s přiloženými právními podmínkami Youtube.)
4. Nějak moc nerozumím, proč má Adam zapotřebí tyhle tanečky (že by tam byl nevhodnej produkt plejsment?) a vůbec mi to k němu nesedí. Ale spíš to bude tak, že A.O. o tomhle vůbec neví.
D.odpovědět 
   Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA11:01:15 06.12.2016
Můj odhad je, že nejde o AO, ale o HZ, s jehož jménem je to video spojované. A protože kvalita toho videa není kdovíjaká (pokud se pamatuju, možná ale já už včera v noci jenom mžoural), tak mu třeba není příjemný, že se to volně šíří. Což úplně chápu. (Například: někdo za 5 minut na požádání připraví něco čistě příležitostného, přidá to k fotkám, za kterými si stojí, pak se s někým dohodne, že fotky se můžou pověsit i na web, ale dojde k nedorozumění, protože druhá strana pochopí, že se to týká i videa...) Ale to je naprostá spekulace.
P.odpovědět 
    Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA11:30:31 06.12.2016
Může být. A pro něco podobného bych měl i pochopení. A pokud by to někdo i tak vysvětlil, dá se přistoupit i na nešíření.
Ovšem pokud někdo pouze tajemně konstatuje, že nemyslel, když klikal myší, tak se mu leda tak vysměju.
P.S. To video jsem celé ani neviděl, tak nemůžu soudit o obsahu. Jen mne vytáčejí podobné manévry.
D.odpovědět 
     Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA11:48:46 06.12.2016
Petr Jandík na svých stránkách píše, že HZ souhlasil s uvolněním pro TV, ale ne na youtube.
Stane se, no, nerozumím, proč z toho děláš takovou takovou kauzu?
d.odpovědět 
    Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA16:59:46 06.12.2016
No, pokud by za tím nebyli Ondra a Zak, kteří ty mediální steroidy zjevně fakt nepotřebujou, tak bych se skoro vsadil, že to „nedorozumění“ byl záměr - prohlásit nějaké video za nežádoucí a požádat o jeho stažení je velmi dobrá cesta, jak podpořit jeho šíření a brutálně zvýšit sledovanost :)) (A dost běžně se to dělá, pokud vím.) V tomhle případě jsem i ochoten uvěřit, že to byla brutální lajdáckost první asistentky druhého product managera ... :(( Ovšem i tohle jsou spekulace. A s ohledem na to, že nikdo nic nevysvětlil, taky to mám na disku. (A pokud by někdo chtěl, ať se přihlásí, poskytnu bez mrknutí oka.)
Pokud jde o video samo, tak mně osobně se líbí, má to atmosféru, rozhodně to o věci něco říká a podle mne to vůbec není nekvalitní. Samozřejmě, nejsem odborník v téhle věci.
Robertodpovědět 
     Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA17:21:30 06.12.2016
Bylo to tak, že Zak poskytnul fotky a video z přelezu jako několik záběrů scelených do kusu videa (které jsi viděl). Bylo to pro audiovizuální propagaci, jen pro editorské účely a zdarma. Takhle to poskytuje třeba z těch nejznámějších RedBull, nebo třeba O´Neill, Burton,automobilky, většina celostátních turistických centrál apod.

Šlo to přes PR manažerku, která obvykle dělá v úplně jiném oboru.

Televize a obecné zpravodajské weby s materiálem pracovaly tak, že použily pár vteřin jako sestřih do svých materiálů (rozhovor s Adamem, talking heads, záběry z tiskové konference, vlastní záběry apod.) a daly to do svých prohlížečů. Specializované weby - Lezec, HD, HI a pod. to vzaly a rovnou to prdly na YouTube anebo to aspoň ozdrojovaly titulkem, kdo to natočil.

Tady se asi všichni zaineresovaní zděsili - Zak se zřejmě přesně nedomluvil s Ondrou a jeho PR manažerkou - asi nepředpokládali takovou akci webů a takovou sledovanost na YouTube. Už nešlo jen o prohlížeče českých médií nebo terestrickou televizi, kterým nerozumí nikdo jiný než Češi, ale o celosvětově dostupnou síť.

Zároveň Zak není Blažek a každý prodává svoji práci jinak. Zak je jistě vázaný dohodou s Black Diamond i dalšími subjekty, jak a co se bude z jeho rukou uveřejňovat. Blažkovi je to v podstatě jedno. Tak se to dnes pokusili zaříznout. Nějaký komerční film či klip bude jistě později následovat už v oficiální verzi.

Pro představu: Sestřih pár nekvalitních záběrů od Blažka už vidělo přes 70 000 lidí jen na HD, během včerejší noci vidělo záběry od Zaka něco přes tisícovku lidí. Na Lezci je to podle mě dostupných čísel o jeden řád méně a na HI ještě o jeden řád méně. Ale pořád jsou to velká čísla, pokud se jedná o takový pidisport, jako je lezení.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA20:53:56 06.12.2016
Jo. Takže ne „jen“ pitomá asistentka, ale PR manažerka bez kvalifikace pro to, co dělá; to se pak nelze divit (tedy lze, ale tomu, že Adam má takovéhle lidi v týmu; u profesionála jeho ranku dost překvapující, ovšem Adam sám za to krajně pravděpodobně nemůže, nejspíš je nevybírá on).
Zaříznout to ovšem nemají šanci. (Nehledal jsem, na kolika serverech už to je, ale tipuju nejmíň tři + torrenty.)
Jinak nevím, co jsou ty „nekvalitní záběry od Blažka“, o kterých píšeš, ale ty Zakovy jsem před chvíli viděl jako součást videa, které máš na kanálu svého serveru na Youtube. Je mi teda dost líto, že jsi z toho vystřihl / nepoužil ty čtyři vteřiny čistý radosti Adama i Heinze na závěr posledního šotu, to je podle mne snad vůbec nejlepší moment; ale to je ovšem tvoje věc.
Robertodpovědět 
       Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA21:18:26 06.12.2016
Ne to není moje věc. To je věc autorských práv :-( Tady v tomto případě je všichni tak nějak odhadujeme. Není to jasně a precizně řečeno.

Srovnej Zaka (kterého jsi právě nakoukal) s Blažkem tady https://youtu.be/Tt_Q2coXfKg

Je logické, že jistič musí hlavně jistit a fotky i film jsou věc vedlejší. Navíc Zak je ve fotografickém oboru na horách superhvězda.

Kuba Turekodpovědět 
        Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA22:01:54 06.12.2016
Za odkaz na Blažka díky. Kouknu se, až budu mít chvíli /mám už to pro jistotu na disku ;) /.
Pokud jde o ten střih videa, tvoje věc je to přinejmenším v tom smyslu, že jsi mohl vystřihnout jinou sekvenci :))
Jinak mám dojem, že Youtube má autorská práva ošetřená velmi precizně (jak by se u amerického komerčního serveru samozřejmě dalo očekávat). Totéž bych očekával u Heinze Zaka, jakožto člověka se smlouvou s firmou pod US jurisdikcí. Osobně nicméně nemám důvod se tím do hloubky zabývat a celkem rozumím i tomu, že v tom nejsem sám.
Robertodpovědět 
         Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA22:55:38 06.12.2016
My teď tady vlastně ukazujeme spodničky podnikání s informacemi (a to v jakémkoliv oboru nebývá jednak úplně přehledné a jednak úplně vábné).

Platí tady autorské právo a to je místy poněkud zmatečné, místy nemorální a mnohdy jde o velké peníze. Ono třeba jenom vyslat dva lidi s technikou, aby udělali dobrý film a dobré fotky z jednoho výstupu, může stát desítky tisíc dolarů. Nejméně jednou tolik bude stát postprodukce a další peníze půjdou na propagaci.

Autorské právo dává mnoho desítek let právo na to, jak nakládat s vytvořeným dílem, výhradně autorovi. Ten může vydavatelská práva prodat nebo delegovat na někoho jiného, osobnostní práva prodat nelze.

Americký systém je založený hlavně na tom, že odpovědný je ten, kdo dílo zveřejňuje nebo prodává či předává. Čili v řetězci autor - zprostředkovatel - vydavatel je zodpovědný vždy ten poslední, kdo dává dílo z ruky (a předpokládá se, že mohl vědět, odkud dílo pochází a jaká na něm váznou práva). Na tom je založeno také YouTube - předpokládá, že tam nahráváš dílo podle všech právních norem ve tvém státě a zároveň podle práva USA. Podrobnosti si přečti ve smlouvách, které jsou tam podrobně vypsány. Vždy to potvrzuješ kliknutím na nějaké tlačítko.

A z úplného pozadí konkrétně tohoto videa, jak jsme já i kolegyně uvažovali: Když jsme po ránu dostali prosbu od PR manažerky, abychom Zakovo video stáhli, že bylo určeno jen pro prostřihy do televize, zamysleli jsme se, zjistili že Lezec a HI to smazaly, což nám přišlo líto. Udělali jsme tedy prostřihy do Adamovy přednášky stejně jako televize, a aby nám to prošlo z hlediska autorského práva, vystřihli jsme nejosobnější záběry, čímž jsme se přiblížili spíš zpravodajství, na které se tak přísné předpisy nevztahují jako na publicistiku nebo dokumenty. Prošlo to :-) Tento postup během dne zopakovaly HI a Lezec.

Takhle podrobně to všechno píšu, aby bylo jasné, že tahle oblast může být dost komplikovaná z hlediska práva a lze dost těžko něco někomu vyčítat, když nastane taková nejasná situace.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA21:14:44 06.12.2016
Podle mně dostupných čísel bylo na tom videu na Lezci od včerejška do dnešního rána, kdy jsem ho stáhl, přesně 4746 lidí (views). Tedy ne o jeden řád méně než něco přes 1000 lidí, co jsi měl na HD, jak tady píšeš.
 Standaodpovědět 
       Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA21:40:47 06.12.2016
Ahoj Stando, nechci z čísel nic vyvozovat. Psal jsem to jenom pro ilustraci, proč takhle píárko uvažuje. Na kanálu YouTube jsou naše čísla s Adamem přes 50 tisíc a pak několik dalších videí po pár tisících.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA18:54:29 06.12.2016
Tak i HZ se musi naucit zit s tim, ze internet je treba dobry sluha, ale zly pan:-) Techniku az do sten a pak "plac" nad tim ze to nema pod kontrolou? Internet je internet...
odpovědět 
     Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA20:56:44 06.12.2016
:) Na ten zlej internet bych vinu neházel. Jak je vidět, tak (jako obvykle) za to můžou lidé, kteří s ním pracují (resp. neumějí pracovat).
Robertodpovědět 
 Re: OMLOUVÁME SE ZA STAŽENÍ VIDEA21:19:05 06.12.2016
Po domluvě se Zuzkou jsem sestříhal nové video z tiskovky a některé záběry od Heinze Zaka doplnil v prostřizích, tak snad už to bude v pořádku.
 Standaodpovědět 

 AO - kousek filmu20:53:39 06.12.2016
to se nám to lezení pěkně mění... abych se bál podívat (bez zeptání) na kousek střihu videa.
WTF???!!
Už jen to že fotograf a kameraman není onen TOP lezec na snímkách mi trochu uniká proč se dožadovat o foto/video od něj? Je tam přeci spíš technická stafáš a Spielberg to fakt není...

Asi první věc za ty roky co nechaápu Ádo od tebe že to máš za potřebí.
filodpovědět 
 Re: AO - kousek filmu21:03:21 06.12.2016
Z té debaty vejš celkem vyplývá, že Adam osobně s tím nejspíš nemá nic společného. Asi-možná už o té věci ví, ale nemyslím, že by se na tom jakkoliv podílel. A vyřešit to tím, že všem řekne, ať se na to vykašlou, zjevně nemůže. Smlouvy a závazky nezmění.
Robertodpovědět 
  Re: AO - kousek filmu21:53:01 06.12.2016
Adam s tím má společného to, že to se Zakem domluvil, ale asi ne zcela přesně, za jakých podmínek se jeho video bude používat v médiích.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: AO - kousek filmu22:01:56 06.12.2016
neobvinuji Adama, ale přijde mi ujetý kam todle došlo..

co nechápu vůbec, proč se člověk co je "hlavní" postavou daného videa musí něčeho "dožadovat".
nelézt mu před foťákem tak má akorád dalších x tuctovejch fotek/videa s krajinkou. Autor jehož jm. narozdíl od AO a jim podobných lezců čtu prvně dělá pupínky s pár min lezení.

furt nic? :D
krom toho potkávám AO na stěně a venku na živo. jestli je to kus stěny někde v USA tak je mi to video ve finále ukradený když už teda je to tajnej matroš s AO :D
filodpovědět 
    Re: AO - kousek filmu22:05:58 06.12.2016
nevím jak ostatním, mě to přijde naprosto absurdní co se řeší...
je to pár minut videa někde ze skal s čuměním na lezeni. Raděj lezu než na to čumím ať si výkonu AO vážím, todle je masakr co se z toho dělá ?:D
filodpovědět 
    Re: AO - kousek filmu22:09:43 06.12.2016
Počkej, ty jsi nikdy nečetl jméno Heinze Zaka?? Jako lezce, ne jako filmaře...
odpovědět 
    Re: AO - kousek filmu08:00:04 07.12.2016
Jestli slyšíš jméno Heinz Zak poprvé, je to pouze díky tvé omezenosti. To není chyba Heinze. Desítky let fotí hvězdy lezení. A i hvězdičky.
odpovědět 
    Re: AO - kousek filmu12:49:21 07.12.2016
Myslím že jméno Heinze Zaka je pro ty, co lezou v severních vápencovejch Alpách, asi tak stejně známý jako Špek nebo Bělina těm, co lezou na písku.
honzaodpovědět 
   Re: AO - kousek filmu22:08:38 06.12.2016
Osobně bych čekal – a podle mne by to tak mělo bejt – že pokud se Adam s Heinzem na něčem osobně domlouval, tak prostě na tom, že ho bude točit (nicméně všimněte si že A. říká, že H. byl za ním „vyslán“). A v každém případě, co a za jakých podmínek se s materiálem bude dělat je podrobnost, kterou domlouvá manažer, tiskový mluvčí, nebo někdo jiný z týmu. To není a nemá být sportovcova věc.
Robertodpovědět 

 Foto dne:

Houbařova přímo, 9+
 Databáze cest:
Všechny cesty (175386)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hypovitaminóza 8A+ Sloup
No Name 2 6a Los Olivos
Vejškrab IV Prachov
Dromedar 6+ Fischauer Vorberge
Fleischwald 5 Fischauer Vorberge
Nově komentované:
Osama Du Sau 9/9+ Frankenjura
Skořepinka VI Prachov
Osama Du Sau 9/9+ Frankenjura
Monarchie VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Fénix 8+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: anketu vytvářel hotentot? | Re: anketu vytvářel hotentot? | Re: Binter a mladé holky? | Re: Binter a mladé holky? | Re: Binter a mladé holky? | Re: Binter a mladé holky? | Re: Binter a mladé holky? | Re: Binter a mladé holky? | Re: Binter a mladé holky? | Binter a mladé holky? |

 Nové komentáře:
Re: bodování | Re: bodování | Re: Papalasizmus | Re: Papalasizmus | Re: | Re: Papalasizmus | Re: Papalasizmus | Re: Papalasizmus | Re: | Re: Muly - jste Po.rané muly |

 Kde to vře:
Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - finále (106)
ZaTransparentníSvaz - rekapitulace po VH ČHS (73)
Pád německého lezce (21)
U chaty Pod Rysy v Tatrách havaroval vrtulník s českým pilotem (17)
Ve Víru na Žďársku chtějí zachránit tovární komín pro lezení (13)
Adam Ondra: Připraven na olympijskou kvalifikaci v Šanghaji (9)
Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - kvalifikace bouldry (8)
Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - kvalifikace obtížnost (8)
EP v rychlolezení Mezzolombardo, Itálie (6)
Historicky první Slovenka na vrcholu Everestu (5)

 Nově v inzerci:
Remofix | Remofix | Remofix | Lezečky solution | Black Diamond Alpine Start Hoody, vel. L | Zapomenutá mikina - Sušky | Lezečky Tenaya Mastia 45,2 | lezecky batoh Climbing Technology - Falesia | Našel se frend | NEPROMOKAVÁ BUNDA RAB DOWNPOUR ECO vel.XL |

 Anketa:
Jaký je váš názor na dodržování lezeckých pravidel?
 Plně je respektuji 
 916 
 Většinou respektuji, záleží na konkrétní situaci 
 944 
 Mám s tím problém, sem tam dodržuji 
 986 
 Nezajímá mě to, lezu podle svého. 
 907 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.