LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest lezeckého průvodce Vltavská žula
Legenda jménem Chroust, publikace o životě Vladimíra Procházky
Metodika základů lezení na umělé stěně

Závody
SP v paralezení Innsbruck (24.06)
SP Innsbruck (26.06)
Akademické mistrovství ČR (27.06)

Žebříček
Cesty:
29.Fajkoš 10559
30.Drbohlav 10556
31.Havlík 10510
Bouldry:
29.Šťastný 9150
30.Moravec 9100
31.Indrák 9053
Hory:
12.Čáp 4520
13.Sukačová 4411
14.Magič 4292

Výsledky
Olympijská kvalifikace Budapešť (20.06)
MČR obtížnost (01.06)
ČP obtížnost Praha (18.05)

Deníčky
5588 lezců
1111089 cest
Nové přelezy:
Kugelblitz 9-/9
Pravda A L 9
Viva La Re Xb
Feuervogel 8+/9-
Dumbo 9-
Knack Und 9-
Kuprijoša 9/9+
Pocket Roc 10-
Chameleon 9+/10-
Omaha Beac 9+/10-

Stěny
Boulder - Jeskyně pod Chmelnicí - příbram
Sportcentrum Evropská - Stěna FTVS UK - Praha 6
Horská chata XL - Mariánská

Prodejny
HOLAN SPORT - Praha 2
Rock Point - OC Nisa - Liberec
HUDYsport - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adamovo repete do Španěl

small„Tak kdy to napíšeš? Na Lezci není co číst!“
„A co vlastně Adam vylezl?“
„A jak to má ten Ála s Luckou?“

Tak tohle slyším už přes týden...všichni sedí a čekají, několikrát denně sjíždí Lezce, jestli už někdo něco po večerech nenapsal, aby měli co číst. Proč si nenapíšou něco sami? Zas to zůstane na mě :)

Pátek večer, mám sbaleno a čekám.
Téměř na minutku přesně volá Adam, už stojí před domem a že potřebuje ještě u mě natankovat vodu do kanystru. To se mi hodí, těch věcí, které musím donést do auta, bych najednou nepobral. Za volantem v dobré náladě Eva, zezadu se na mě kření Kubo Kováčik. Tentokrát Ondrovci vyměnili Domču za jejího bráchu. Vyrážíme, čeká nás 14ti hodinová cesta do francouzského Seynes, kde se trošku protáhneme a odkud budeme pokračovat do 450km vzdálené Oliany ve Španělsku.
Kolem desáté ranní jsme tam. Je víkend a tak na parkovišti je přecpáno. Ačkoli je ještě relativně brzy, teplota je více než příjemná a modrá obloha bez mráčků a sluníčko nás nenechávají na pochybách, že tu opravdu přes den bude vedro. Po krátké snídani nabalíme batohy a jdeme ke skále. Nádherný oranžový masiv, který v sobě má mnoho krásných linií všech obtížností. Sektor Nouveau Monde Right je jasnou volbou a už cpeme prsty do ostrých dírek místního vápence a snažíme se umačkat všudypřítomné „hady“. Během dne, kdy kolem jedné hodiny máme vynucenou pauzu (na sluníčku je neuvěřitelných 38°C) se příjemně unaveni prohříváme. Kuba se snaží vyšplhat po hřbetu Le Dinosaure 8a+, který ho bohužel vždy setřese. Všichni tak trošku čekáme, kdy už bude chladněji a Adam se pokusí na OS přelézt své dvě vybrané cesty. První vybranou je cesta Les Légendes Du Gard 8b/b+. Kdo by byl býval čekal...Adam se cestou projde, jako by ani nebyla. Druhou výzvou je cesta Metaphysique Des Tubes 8c. Na tento pokus se sešlo téměř veškeré osazenstvo Seynes a se zapadajícím sluncem mohlo Adamovu výkonu jen zatleskat. Lištovačka a malé dírky v mírně převislé skály byly pokořeny. S padající tmou zalézáme do Ondromobilu a na gps-ce ladíme další cíl naší výpravy – španělskou Olianu. S půlnocí už jsme na  malé polní cestě, po které přijíždíme téměř na dosah celé této oblasti. Ve svitu měsíce je tato monstrózní stěna, ve které byla před rokem pouze jedna cesta, nádherně nasvícena.  Usínáme s jedinou touhou – aby ráno nepršelo nebo nedejbože nesněžilo. Probuzení do husté mlhy je tak trochu kompromis mezi obojím. Neváháme, balíme nejnutnější a už se škrábem svahem pod stěnu. Je úchvatná a je vidět, že čistící a nýtovací práce tu probíhají stále -  největší podíl na nich má Dani Andrada spolu s Chrisem a Victor Fernandez.

01

Adam v cestě Papichulo, 9a+

foto by © Vojtěch Vrzba


02

Adam v cestě Papichulo, 9a+

foto by © Vojtěch Vrzba


03

Adam v cestě Papichulo, 9a+

foto by © Vojtěch Vrzba


Adam si dá spolu s Kubou jednu rozlezovku, celkem těžké 7b, a následně už zkoumá svůj cíl – Papichulo 9a+. To se už z křoví vynořuje smějící se Chris s Dailou a dalšími lezci. Prvním pokusem Adam prolézá cestu, čistí a nacvakává expresky, které chybí. Zároveň mi nahoře dává fix, který mi následně bude sloužit pro jumarování a focení. Mlha se ne a ne rozpustit a je celkem chladno. Ani se nedivím Španělákům, že rozdělávají oheň a nahřívají se okolo něj. Během dne dává Adam ještě dva pokusy, které bohužel končí neúspěšně v klíčovém bouldru. Chris zkouší nový projekt Mama Chichi (údajně 9a+) a podle jeho slov to bude ještě chvilku trvat, než se podaří prvopřelez. My ještě obdivujeme ladnost pohybů Daily Ojedy v cestě China Crisis 8b+, jejíž přelez je blízko, ale dneska se už bohužel neuskuteční (Daila tuto nádhernou linii pokořila o dva dny později). Na dolezení a spravení chuti si Adam na OS proleze Project De Carles 8b+, aby se neřeklo, že dneska vyšel lezecky naprázdno.
Na následující den je naplánován restday v podobě návštěvy méně známé oblasti Perles. Je to malebná vesnička, nad kterou se tyčí oranžovošedá stěna, které vévodí skalní brána. V této oblasti se nachází spousta lehčích cest, ale i jedno fotogenické 9a po hraně velkého převisu. Zde si na své přijde zejména Eva, my si užíváme sluníčka a sbíráme síly...hlavně Adam, jehož stále neopustily střevní potíže, které má již pátý den.

04

Lucka Hrozová v 7a

foto by © Vojtěch Vrzba


05

Ála v Marroncita, 8b/b+

foto by © Vojtěch Vrzba


06

Kubo Kováčik v Marroncita, 8b/b+

foto by © Vojtěch Vrzba


Večer se v Olianě setkáváme s Álou, kterému se asi stýská po přítomnosti dalších kamarádů a hlavně zde má jeden „pytel“ z minula - Marroncita 8b/b+. Ráno je obloha vymetená a zdá se, že přes den bude slušné teplo. Asi proto Adam neváhá a Papichulo trestá prvním pokusem a za mohutného křiku se nechává spouštět dolů. První gratulace přijímá ještě navázán na lano a sděluje i své dojmy. Cítil se dobře, první část cesty (taková jurská desetpluska) to nebylo úplně ono, na polici si ale srovnal myšlenky a nechal mírně odpočinout svaly a následná sestava, kterou předvedl v této cestě, byla jako z říše snů. Člověk by ani při pohledu na takové představení neřekl, že je to „tak těžké“...ale zdání klame, to víme všichni. Jelikož už visím na laně v sedačce, tak se snažím dostat do okolních cest co nejvíce kolemjdoucích. Následně se mi do objektivu pěkně culí Lucka ze 7áčka, pak přichází na řadu Harry Kostelníček, v těsném závěsu za ním zkouší Ála udolat Marroncitu a také Kubo se nenechává  zahanbit. Ale bohužel nejsme v pohádce a tak Ála i Kubo dostávají vyhazov a snad jen Harry vypadá nadějně...jako vždy ale vypadává v posledním kroku. Že by v sobě měl kus Ály? Kdo ví?!
Adam ještě odpoledne uškrtí na OS 20-ti metrového hada Los Humildes Pa Casa 8c.  Asi má ten kluk formu!

Ještě ten večer se přemisťujeme do nedaleké oblasti v Santa Linya. Přijíždíme za totální tmy a tak jediné, co vykresluje obrovskou klenbu celé jeskyně je ohýnek, kolem kterého se tisknou lezci. Adam je nedočkavý a hlavně zvědavý, zda je jeho další úkol – Directa Open Your Mind 9a/a+ - suchý a tak se ještě v noci jde s čelovkou podívat na nástup. Vše vypadá dobře, žádné zateklé chyty ani mokré skvrny (alespoň ne tam, kam dosvítí).

07

Oliana

foto by © Eva Ondrová


08

Adam přivolává lepší počasí!!!

foto by © Ála Rozsypal


09

Santa Linya

foto by © Vojtěch Vrzba


Ráno jako přes kopírák. Adam první z auta, uvaří čaj a kaši, kterou nám přinese ještě teplou do stanu...nádhera, ale komu by se chtělo o dovolené vstávat v osum? No, rozepnutý stan, studený vítr v něm a vůně snídaně nás s Kubou nakonec přesvědčí o tom, že stojí za to vylézt a začít se hýbat. Klasiky na rozlez a první Adamův nacvakávací pokus v době, kdy se ostatní lezci teprve probouzí. Půl desáté? Tak nějak....(už jste někdy lezli v půl desáté jedenáctplusku? Nechápu to!) Opět čištění, vymýšlení sekvence kroků a následné zavěšení fixu po prvním prolezení cesty. V dopoledních hodinách je stále celkem chladno, jelikož teplota v noci se pohybuje kolem nuly a někdy i mírně pod. Jakmile ale začne svítit sluníčko, celá jeskyně se během několika málo hodin promění v rozpálený kotel, ve kterém se na vrcholové výkony může zapomenout. Se západem slunce, kdy přijde mírné ochlazení, začne opět být lezecky přijatelně a i tření se zlepší. Z tohoto důvodu má Adam pouze tři pokusy na jeden den. V praxi to znamená, že po ranním rozlezení se a krátkém odpočinku jde do prvního ostrého pokusu. Pakliže se nepovede, následuje asi hodinová pauza, po které Adam dává druhý pokus. Nepodaří-li se ani tento, čeká Adama asi pětihodinová přestávka, během které pozoruje okolní dění, hraje s kýmkoliv, kdo se namane, otáčecí piškvorky či vyhrává světový pohár ve skocích na lyžích na mobilu. K tomu občas otevře knížku nebo učení a má o zábavu postaráno. V této pauze se otvírá pole pro nás, slabší jedince, abychom se někde pohupovali (konečně bez foťáků a kamery) a užili si španělského vápna. Takovýto scénář se opakuje asi 4 dny, Adam střídavě padá ve spodní bouldrové partii (8c+) nebo mu smýkne noha v druhé, atletické a vytrvalostní části „jen“ za 8b+. Je to pro něj psychicky náročné a ani jeho zdravotní stav není úplně stoprocentní. Večer se však statečně účastní debatních kroužků, debužírování (rozuměj: sýr, bagetky, vínko, ZELÍ apod.) v Álově prasečáku (jenž nás neustále pronásleduje) či tmelení španělsko-českých vztahů v místním báru.
Pro zpestření jinak monotónních dnů se na nás přijede podívat Oliváč s rodinkou, který se s místními hady a dírkami nijak nemazlí. Během tří dnů pošle do deníku Santa Linya 8b na druhý pokus, La Mare Del Tano 8a+ či Trio Ternura 8a na flash. Nojo, zřejmě slušnej oddíl!
V neděli se k nám připojuje ze soustředění dorazivší Tomáš s Helčou a jejich psí smečkou. Ten den Adam padá v posledním těžkém kroku celé cesty (smeknutí nohy v 8b+, kdy měl vše těžké již pod sebou)  a zároveň padá i rozhodnutí – musíme PRYČ!! Na pár dní jinam, oddechnout si od stereotypu pokusování a zkusit si spravit chuť někde jinde – Margalef...ideální volba. Cestou mě ještě stihnou dovézt do Lleidy na vlakové nádraží, jelikož musím pondělním letadlem zpět do Prahy. Eva, Adam i Kubo tak zůstávají osamoceni (alespoň na ně zbyde více jídla! Je mi jasný, že se těší) a tak další zprávy dostávám pouze ve formě textovek.

10

Open your mind direct, 9a+ 

foto by © Vojtěch Vrzba


11

Open your mind direct, 9a+ 

foto by © Vojtěch Vrzba


12

Open your mind direct, 9a+ 

foto by © Vojtěch Vrzba


„Počasí se zkazilo, prší dva dny a dneska ráno nasněžilo. Mráza hlásí, že Santa Linya je proteklá. Adam v Margalef padá z posledního kroku v 9a...nedaří se! Doufám, že pořádně makáš:)“
Podobné zprávy dávají tušit, že v takovýchto podmínkách bude jen zázrak, podaří-li se Adamovi pokořit „Mindu Direkt“ (takto si ji pracovně nazval sám!!). Posledním skalpem, který si tedy Adam přivezl ze Španělska, se tak stala cesta L´Espiadimonis 8c OS v Margalef.
Ne každý článek má šťastný konec a tento je jedním z nich. Přelez Mindy se bohužel nekonal, zato však ještě stihl pro kameru slavných „BigUp Production“ zopakovat RP přelez Papichulo v Olianě. Údajně by se to mělo objevit v jejich novém filmu „Progression“. Já si na něj rozhodně rád počkám!

Zdroje fotek:

více fotek na
Další foto

Adamovo deníček

S pozdravem

Vojtěch Vrzba   [úpravy] 08:47 19.03.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Diky10:29:17 19.03.2009
Paradni clanek, diky moc.
odpovědět 
 Re: Diky10:30:57 19.03.2009
Krásně se to četlo, jedním dechem :-) Jako bych tam byl s váma. Díky moc. Držím palce a příště ty resty dolézt, ne jak Ála :-)
Radakodpovědět 

 Pochvala za článek10:41:08 19.03.2009
hlavně oceńuju že se ti povedlo postihnout atmosféru z bojiště, jeho zákulisí a popsání že v tom hnusným počasí to pro vás bylo náročné, nehrání si na terminátora kterému nevadí hnus počasí . Jiný by napsal  "Spano je ráj, bylo sluníčko a pohodička "  . A  obecně suché články o pouhých výkonech (od některých  autorů) přestávají bavit.
Torousodpovědět 
 Re: Pochvala za článek11:03:06 19.03.2009
Parádní článek. Obrovská gratulace k úžasným výkonům. Hezky se to četlo. Držim palce velký AO
Petr K.odpovědět 
 Re: Pochvala za článek11:53:16 19.03.2009
Je to tak.
Ondřejodpovědět 
  Re: Pochvala za článek11:54:43 19.03.2009
děkuji moc....psal jsem to pro vás :)

ještě malá oprava u fotky, kde je oblast OLIANA (ne Olina, jak je nesprávně uvedeno;)
Vojtaodpovědět 
  Re: Pochvala za článek12:17:10 19.03.2009
Jj, taky souhlasim, paradni clanek a paradni vykony... Velka gratulace!!!
Ferdaodpovědět 

 jj13:09:37 19.03.2009
Pěkné čtení. Díky.
ThomasKaodpovědět 

 WEB AO13:10:02 19.03.2009
Nechce nekdo udelat web Adamovi nebo je uz neco takoveho na ceste?
odpovědět 
 Re: WEB AO13:15:28 19.03.2009
stranka s jeho jmenem je "zaparkovana"... ale jestli to má on, nebo jeho rodice, tezko rici
xodpovědět 
  Re: WEB AO21:35:43 20.03.2009
Adam je bloknutý nemá, ale jsou mu kdykoliv zdarma k dispozici.
Michalodpovědět 

 Vojto, jako vždy14:14:05 19.03.2009
super článek a bombastický fotky!
Pólodpovědět 

 -15:03:28 19.03.2009
Text komentáře je pro vulgrání, urážlivý nebo nezákonný obsah skrytý.
Pedroodpovědět 
 Re: -15:10:37 19.03.2009
Pedro a cos dokazal ty, že tady bleješ ty svoje nesmysly? Respekt a ne zavist by ti slušelo líp! Měl by ses jít léčit, amatére!!!!
voknoodpovědět 
 Re: -15:15:55 19.03.2009
...a s tímhle máš potřebu se dělit se všema okolo? Není pro tebe škoda těch dvou řádků, co jsi pomatlal nesmyslama?
Zdeněkodpovědět 
 Re: -15:21:23 19.03.2009
...doufám, že to byl jen vtípek. Jinak by se měl Pedro zamyslet, má-li čím, zda je skutečně nutné, aby někdy někam něco psal...
Pěkný článek, motivačka na zítřejší odjezd:-). Také se těším na nějaké a+, ale budu před ním mít 6:-))
Matyodpovědět 
  Re: -19:30:03 19.03.2009
Komenty Pedrů mazat a zároveň jim zakázat přístup. To by celkem pomohlo.Admini snad projeví akčnost.
Radodpovědět 

 :)))15:18:20 19.03.2009
slááávvvváááááá :D :D
honza k.odpovědět 
 Re: :)))16:44:11 19.03.2009
Měli byste fakt založit nějakej Adamův web,mě to taky moc nebaví,číst o puberťácích.Tím ale nemyslím nic špatného,prostě to tak je.
půlpedroodpovědět 
  Re: :)))16:53:22 19.03.2009
A čoveče mě zase docela nebaví číst keci který plácaj bezmozkový bramboráci z bramborákova... i když nesleduju Adamovi výkony a zajímám se o jiné lezce , fakt že Adam je světová špička se prostě popřít nedá....hluboce před nim smekám
PS: co si dělal ty v jeho věku? jak říkáš pubertálnim...já sem se plácal v šestkách a myslel že jsem hrdina
Matesodpovědět 
   Headcrash in Pedroś heads17:05:42 19.03.2009
Defekti se vrátili z mexika... čeština na hovno, názory dementní, maximální síla nulová, tomato ketchup v hlavě, vo slipov ďábelský šlem. Jsou tuční a vůbec nejsou vtipní. Pedrovci, zkuste jiný stránky - ty pro debily...
PS.: prozraďte, co ste kam napsali, rád se pobavim...
Le big zloba macodpovědět 
   Re: Headcrash in Pedroś heads17:14:25 19.03.2009
Ála je nejlepší! Ála je bůch všech lam! A jak mu to sekne v tílku.
pbla4024odpovědět 
    Re: Headcrash in Pedroś heads17:25:24 19.03.2009
a tetovanej!!!....(nikdo nepozná, že je to z Bravíčka od Lucky;)
Vojtaodpovědět 
     Re: Headcrash in Pedroś heads17:17:01 22.03.2009
já chci taky tetování z bravííícka :D :D

hnedle nejaky pořídím, páč čuju, co bude hitem letošního léta na skalách :D
honza k.odpovědět 
  Re: :)))18:40:10 19.03.2009
Rozhodně jsem nikde neviděl, že bys musel rozkliknout a číst všechny články na Lezci. Jestli tě nezajímá, můžeš si ho klidně vytiskonout a vytřít si s ním...

Nebo vás z toho, co Adam přelezl, zkouší ve zvláštní škole?
Spikeodpovědět 
  Re: :)))09:38:57 20.03.2009
Nechtěl jsem ale musííííím.
Hele Půl Pedro nebo celej pedro třeba bajo ne kdo koliv jinej.Proboha nikdo Vás to nenutí číst.
Prosím pěkně Nečtěte to nepřepínejte a buďte ve svém světě.
Snažím se to přehlížet.Vím že Vás to baví psát nesmysli a těšíte se na odpovědi,ale jednou se to otočí k Vám.Tak Vás tímto všechny prudiče varuji.
Pak už nebudete moc říkat že jste to nevěděli!!!
Koriodpovědět 

 Fantasie20:18:43 19.03.2009
Krásně napsáno a fantasticky obrazově doplněno.
Čísla , který leze Adam jsou nepochopitelný, to je jasný každýmu, kdo kdy zkusil něco těžšího, horší je, že už přestávám chápat i ty čísla, který leze Ála. Zkusím letos lézt ve slunečních brýlých a uvidím.
 jirkasodpovědět 
 Re: Fantasie23:07:14 19.03.2009
Alu sice znam jen z te fotky, ale co vidim tak je pechnej bouchac, koukni na ty svaly :D :D

kdo nelez, ten umrel, kdo lezl, ten taky umrel, kdo ale pije nas Majovy lezak , tomu se umrit nechce :D :D
honza k.odpovědět 

 Fantasie ještě jednou20:20:39 19.03.2009
Jo a Olivka je taky kabrňák a sázeč.
 jirkasodpovědět 

 .20:25:30 19.03.2009
HUSTY
Filipesodpovědět 

 Super...21:28:13 19.03.2009
článek, super fotky. A jestli tenhle příběh neměl dobrý konec? To se mi nějak nezdá, vždyť tam toho zase všichni účastníci nasázeli. To jsou čísla a super výkony. gratulace
Břeťa Leblochodpovědět 

 Huhuuu11:47:08 20.03.2009
Ta roznozka je paradni! Ada je solidni gymnastik :-D
Ondraodpovědět 
 divnej budíček15:55:30 20.03.2009
Ráno vstát,nasnídat se,a potom hned lezt takovej kotel!!!člověk fakt může kroutit hlavou.
gorbiodpovědět 

 lezeni nejsou jen cisla:)19:05:26 20.03.2009
Husty husty. Absolutne mi tam chybi nektere zakladni informace...Takze jako Ala a Lucka, jo? No dobre. A to tetovani z bravicka, no skoro jak Mraza:)
lacoodpovědět 
 Re: lezeni nejsou jen cisla:)19:22:24 20.03.2009
Já mu to říkám pořád, že mu ženské narušujou trénink. Ale je to marný, je to marný, je to marný.
pbla4024odpovědět 

 silné22:57:01 20.03.2009
je krásné když nám někdo z rodné hroudy ukazuje jak to můžeme umět:-) akorát mě trošku mrzí ten začátek článku lucie ala adam, zavání to fámou z blesku, nic ve zlém. Jinak paráda:-)
vénaodpovědět 

 no nic moc...11:23:21 21.03.2009
celkom bieda. ako clanok, tak aj tie "vykony". za svetovou spickou je to vzdialene minimalne v svetelnych rokoch.
tah-sha-tungaodpovědět 
 kosmos11:31:05 21.03.2009
Jako intelektuála, vzdělance ze Sorbony mě zajímá, jak ve v tomto případě definován světelný rok. Měl jsem pocit, že Adam lítá po skalách a oblastech jako kvazar a Olivč jako orbit! zato Ála tam chvílema připomínal vyhasínající hvězdu, Lucka vycházející sluníčko..
Eva někdy hromy blesky a Kuba Červenýho trpaslíka. Vojta, ten byl někde mimo galaxii..
RnDr Harry Kostelníčekodpovědět 
  Re: kosmos10:40:41 24.03.2009
.o)) Krutě intergalaktický, fakt pěkně napsaný.o)
Ceziodpovědět 
 Re: no nic moc...20:35:16 21.03.2009
Keď sa prebudíš, utri si slinu.
Smoloodpovědět 
 Re: no nic moc...22:33:37 21.03.2009
a uz som zacinal mat pocit, ze Tvoju infantulnu mysel tato trapna zabavka omrzela. ale ved chybami sa clovek uci...
 tah-sha-tungaodpovědět 

 *10:34:56 23.03.2009
pleeeeeez, translate this story into English))  really lookin forward 2 read it)
Olefir Andrewodpovědět 
 Re: *21:26:55 24.03.2009
Nauč se česky,Rusáku.
čtvrtpedroodpovědět 

 Foto dne:
finále
Olympijská kvalifikace Budapešť
 Databáze cest:
Všechny cesty (175968)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Reakce Na Blbce VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Borhákový žebřík VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Rosengarten 8+/9- Frankenjura
Rumpelstilzchen 8- Frankenjura
Feuervogel 8+/9- Frankenjura
Nově komentované:
Borhákový žebřík VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Mazácká 7- Kozel
Mašinka 5 Bořeň
Brüllkäfer 8 Frankenjura
Střídavě Oblačno VIIc Suché Skály

 Nově v diskusi:
Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění |

 Nové komentáře:
Re: AO? | AO? | Re: Gratulace Adamovi | Re: no sledujem to | Re: Gratulace Adamovi | Gratulace Adamovi | Re: Kameraman je žalud | Re: Kameraman je žalud | Re: Js | Re: Js |

 Kde to vře:
Pískovcové lezení v oblastech Hodkovice a Bezděčín je v ohrožení (75)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - kvalifikace obtížnost (18)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - semifinále (15)
Film Cílem je návrat (14)
Závěrečná olympijská kvalifikace v lezení od zítřka v Budapešti (7)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - kvalifikace bouldry (4)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - finále (3)
Metodika základů lezení na umělé stěně (3)
Křest lezeckého průvodce Vltavská žula (2)
Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - finále (1)

 Nově v inzerci:
rychlá a legitimní nabídka | Prodám bundu Direct Alpine Belay 6.0 vel. M | Davle - karabiny ve slaňáku | Nepoužitý BD C4 0.3 | Statická a dynamická lana | Lezečky Scarpa Instinct VSR | Lano Mammut 60m | Boston 4 | Strašidla - ztráta | Parťák |

 Anketa:
Jaký je váš názor na dodržování lezeckých pravidel?
 Plně je respektuji 
 1540 
 Většinou respektuji, záleží na konkrétní situaci 
 1609 
 Mám s tím problém, sem tam dodržuji 
 1598 
 Nezajímá mě to, lezu podle svého. 
 1559 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.