LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)
SP paralezení Innsbruck (15.06)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11506
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
Bouldry:
6.Kopecký 10675
7.Danda 10503
8.Popovský 10475
Hory:
25.X. 2532
26.Opice 2510
27.Nehasil 2382

Výsledky
SP Praha (04.06)
SP Madrid (28.05)
SP Bern (22.05)

Deníčky
5943 lezců
1228363 cest
Nové přelezy:
Pravda A L 9
Therapie 9/9+
Teória Slá 9
Semišová M Xb
Xsychtomaz Xb
Glücksfabr 9
Herr Kules 9/9+
Glücksfabr 9
Alfabetix 7C+
Penblwydd 9

Stěny
Hala TSC - Turnov
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou
Sokol Nymburk - Nymburk

Prodejny
HORALSPORT - KLADNO
HUDYsport - Praha 9
HUDYsport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Lavina ve Žiarskej dolině, vichřice

Z hzs.sk

HZS hledá zasypaného v lavině v Žiarskej dolině, a dolů do tepla se snaží dopravit české snowboardisty v Malé Fatře a turisty z lanovky na Skalnaté pleso.

Bližší informace na webu HZS - www.hzs.sk.

Lavinová situace byla hlášená 3-ka. Dnes ráno na hrebeňoch hôr bolo zamračené, slabo snežilo a miestami bola hmla. Ochladzuje sa, teplota sa pohybovala od -18 do -7 st. C. Fúkal čerstvý, v Nízkych Tatrách až silný, vietor prevažne severných smerov s rýchlosťou do 45 km/hod.
Za uplynulých 24 hodín pripadlo od poprašku do 11 cm nového prachového snehu. Snehová pokrývka je na mnohých strmých svahoch slabo spevnená. Vplyvom vetra sa v muldách a žľaboch vytvorili málo stabilné snehové útvary (snehové dosky, vankúše a preveje).
Vo vysokohorskom teréne Veľkej Fatry naďalej trvá veľké lavínové nebezpečenstvo t.j. 4. stupeň z 5 dielnej medzinárodnej stupnice. V ostatných pohoriach na Slovensku je zvýšené lavínové nebezpečenstvo t.j. 3. stupeň. Uvoľnenie lavín je pravdepodobné pri malom mechanickom zaťažení na svahoch so sklonom nad 35 st. V stredných a vyšších polohách je možný aj samovoľný výskyt povrchových lavín z nového snehu. V nižších polohách je možný výskyt základových lavín na trávnatých svahoch a atypických lavínových dráhach v pásme lesa, ktoré môžu zasiahnúť údolné trasy. Túry si okrem lavínovej výstroje (lavínový vyhľadávací prístroj, sonda, lopatka) vyžadujú veľkú opatrnosť a znalosť posúdenia miestnej lavínovej situácie.
Tendencia lavínového nebezpečenstva na najbližších 24 hodín: zotrvalá.
Zostavil: Ing. Milan Lizuch, Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby v Jasnej.


jk   [úpravy] 20:28 27.02.2005Tisk 


Související články:
Zobrazit další (183)

Komentáře

Nový komentář 
 Bohužel, dopadlo to špatně08:35:24 28.02.2005
Napriek nepriazni počasia bolo sondovanie úspešné, avšak s tragickým koncom - 32-ročný český skialpinista lavínu neprežil.
jkodpovědět 

 Eskorta zo Snilovskeho sedla???12:34:27 28.02.2005
pri vsetkej ucte - nechat sa  v akomkolvek pocasi nezraneny odprevadzat HS zo Snilovskeho sedla na chatu Vratna, to je zneuzivanie tejto sluzby a dufam ze to borcom riadne zauctuju. Cesta dole pod takmer dvoma desiatkami stlpov starej lanovky nemoze byt bezpecnejsia a jasnejsia. Alebo snowboardisti potrebuju eskalatory?
Marek P.odpovědět 

 Foto dne:
semifinále
SP 2026 lezení na obtížnost Praha
 Databáze cest:
Všechny cesty (192052)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bolero 6a+ Trodena
Cimbalis Bauch 6b Trodena
Linka Rechts 6a+ Trodena
Sud Pool 6a+ Trodena
Ciccio 6a Trodena
Nově komentované:
Skleroza 7b+ Davle
Skleroza 7b+ Davle
Skleroza 7b+ Davle
Skleroza 7b+ Davle
Skleroza 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Kamarád versus parazit | Re: Kamarád versus parazit | Re: Rozpočítání amortizace | Re: Rozpočítání amortizace | Adblue? | Re: Kamarád versus parazit | Re: Kamarád versus parazit | Re: Kamarád versus parazit | Re: Kamarád versus parazit | Re: Kamarád versus parazit |

 Nové komentáře:
Re: Novy trend | Re: Vrtěti psem | Re: Novy trend | Re: Vrtěti psem | Re: Megos | Re: Megos | Re: Vrtěti psem | Re: Novy trend | Re: Xyz | Re: Megos |

 Kde to vře:
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (114)
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (90)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (19)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (14)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)
Plánovaný přesun na nový server: v pondělí 18. 5. 2026 (1)
Česká horolezkyně Miri Jirková byla 2. na Everest Marathonu, (1)

 Nově v inzerci:
Tarantule, vel.39 | Dámská přilba | lezení Itálie | Statické lano 11 mm, 60 m | Ocun Ozone 3.0 | duplexy | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Lezecké kalhoty OCUN Honk Pants Blue Opal, L |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1110 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1220 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1419 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1388 
 Neřeším to – lezu vše 
 1081 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi